Спорт след СЕКЦИО

  • 4 585
  • 25
Мами, родили със секцио, да ви питам:
Колко време след операцията може да се правят коремни преси и да се спортува? Примерно да карам велоергометър  newsm78

Не помня колко време след предишното ми раждане ми позволиха спорт  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 1
след 4-ия месец.
На мен генеколога ми каза да се въздържам и от велоаргомеръра. Сега го карам, но от коремните преси ме боли корема. Зависи си и от операцията де. НА мен ми направиха спешно секцио и разреза е вертикален  ooooh! и по0трудно зарастна.
Мисля че ти е прекалено рано още. По добре се пази да не направиш някоя беля.
Виж целия пост
# 2
Ами за велото - след второто секцио минаха 20 дни, пробвах преди 2 дена и нямах проблем, смятам да си го карам.
За коремни ще чакам поне 6м. иначе някакви леки упражнения, например въртене на обръч, смятам след един месец.

А след първото не си спомням кога почнах коремните, нямах проблем, като ги правех с повдигане на главата, но с повдигане на краката ме придърпваше, беше ми некомфортно и не съм правила.
Всъщност мускулите не ме притесняват, притеснява ме кожата, след два огромни корема не я виждам прибрана, ама хич!  Cry
Виж целия пост
# 3
Аз запо4нах преди седмица,зна4и кьм дведесет и някои ден.
Виж целия пост
# 4
Консултирай се с лекар, които познава здравословното ти състояние. Той ще прецени  Hug

Но ако операцията е без проблеми, към края на вторият месец за велоергометъра .
Виж целия пост
# 5
аз започнах да спортувам чак 6 месеца след секциото, но и нямах време преди това за спорт. сега нямам проблеми нито болки, но при всеки е индивидуално.
Виж целия пост
# 6
Аз едва сега започвам да спортувам. Много зависи от това как се чувстваш. Но помня, че моят лекар ми каза, че спокойно мога да започна да спортувам около 6 месеца след раждането.
Виж целия пост
# 7
Аз започнах да карам велоергометъра около месец след раждането, но преди това се консултирах с гинеколога, който ме е израждал.
Виж целия пост
# 8
аз започнах днес с велоергометър и гирички. Секциото ми беше на 28.02.2008 г.
Виж целия пост
# 9
След около 45 дни след раждането /секцио/ доки ме извика на преглед и тогава ми каза ,че мога да спортувам. Правих коремни преси , но хич не обичам спорта и скоро и бързо приключих Wink
Виж целия пост
# 10
Малееее...6 месеца след раждането ми се вижда много. Shocked
Ние сед 3-4 месеца сме на море, мислех дотогава да се постегна малко  newsm78 Че....корема ми е...  Close

Да, ще питам гинеколога си на първия си преглед след 20тина дни  Hug
Виж целия пост
# 11
Абе аз след няколко седмици местих тежки мебели, но това изобщо не е правилно. ЗЬащо не започнеш с нещо по-ненатоварващо корема, де да знам, клякания или нещо подобно?
Виж целия пост
# 12
Аз бих се въздържала точно от коремни преси след секцио, но ти си знаеш... Peace
Виж целия пост
# 13
Аз чаках за коремни преси около 6 месеца, не че след това се счупих да правя, мързелът побеждава.. Embarassed
По-леки упражнения сигурно можеш да започнеш след месец-два. Най-добре питай АГ, аз забравих да го направя. Crazy
Виж целия пост
# 14
И аз започнах коремните преси след 6тия месец, така знам от предишна операция на корема! Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия