Моля за съвет

  • 506
  • 7
Здравейте мами, дъщеря ми е на пет месеца и половина. Откакто станахме на 5 месеца започвах захранване със зеленчуково пюре. Педиатърката каза за около 10-12 дни да стигнем до цяло бурканче от 125 мл. и така да заместим едно хранене, но чета че някой майки след пюрето дават кърма и вече се обърках какво да правя. Също така една майка, на която дъщеря й е на седем месеца ми каза, че чак сега изяждат цяло бурканче от 125 мл., а ние за 10 дена стигнахме до това ниво. Грешно ли съм постъпила? И другият ми въпрос е какво правите с кърмата, в смисъл че наобяд като яде пюре аз се изцеждам и замразявам кърмата, но докога така? Вие какво правите? Малко объркано го написах, но дано сте ме разбрали.
Виж целия пост
# 1
попитай тук http://www.bg-mamma.com/index.php?board=8.0
Виж целия пост
# 2
Ами за грешно...всеки си избира кое е правилното за него и детето му Wink
Ако чувстваш, че така трябва, ако мислиш, че така му е добре на детето ти, ако целиш да отбиваш вече лека по-лека, ако ще даваш на ясла......
Моя нямаше заместено хранене, до година и нещо....Сучеше на поискване, което почти винаги значеше след ядене...дори и да е изял 190 гр.....но аз винаги съм искала да кърмя дълго, до годинка основната му храна да е кърма, да суче до 2-3 годинки....за съжаление по мед причини не стана.....а и си го гледам в къщи аз, та не ми е зависило да го оставям на някой или някъде, че да има нужда да отбивам и замествам от рано......


Та - четеш инфо, различни схеми, различни мнения - пресяваш и преценяваш кой вариант е добър за вас...
Виж целия пост
# 3
Аз съм от майките захранила рано детето си /защо и аз не знам/, така  че, по принцип мога да се опитам да ти бъда полезна. Количеството от 125 гр. на едно хранене дъщеря ми започна да изяжда в началото на 7-ия месец, до тогава ядеше не повече от 100-на гр. Опитвала съм се да я кърмя след хранене, но тя не искаше, което за мен беше сигнал, че това количество храна й стига. Кърмих въпреки всичко почти година.
Виж целия пост
# 4
За 10-12 дни да стигнете до цяло бурканче от 125 мл. ми се струва бьрзо...  Thinking Ние на вашата вьзраст стигнахме за около месец до цяло бурканче, като винаги след пюрето си дояждаше с АМ и така постепенно намалявах АМ и увеличавах пюрето докато заместихме изцяло едно хранене. Иначе не виждам нищо грешно, след като детето го яде и няма никакви алергични реакции. Едни деца са захранени по-рано, други - по-кьсно. Може би просто трябва по-постепенно да правиш по-нататьк захранването според мен и сьщо да слагаш в пюрето малко от твоята кьрма, вместо да я замразяваш всичката.  Hug
Виж целия пост
# 5
Angel_Dyst много добре го е написала.
Искам само да ти кажа, че заместването на едно хранене не означава автоматично ранно отбиване. Аз по същия начин заместих обедното кърмене с пюре, но през останалото време детето си беше на кърма. Постепенно заместих и други хранения и в момента я кърмя вечер и рано сутринта.
Сама трябва да решиш дали искаш детето да е основно на кърма и до каква възраст.
Виж целия пост
# 6
Да, писах за по-ранното отбиване, защото по такива съвети на педита, обикновенно следва заместване  също толкова бързо и на другите хранения,и към 8 месец остават децата на 1 кърмене, а до годинка вече са тотално отбити....просто защото старата школа казва, че след годинка кърменето е безмислено....Winkиначе ако си останете с 1 заместено ядене няма проблем, но обикновенно  не става така, когато го карате с такива темпове Winkв смисъл 10-12 месеца за мен са ранно отбиване Wink
Виж целия пост
# 7
Да, писах за по-ранното отбиване, защото по такива съвети на педита, обикновенно следва заместване  също толкова бързо и на другите хранения,и към 8 месец остават децата на 1 кърмене, а до годинка вече са тотално отбити....просто защото старата школа казва, че след годинка кърменето е безмислено....Winkиначе ако си останете с 1 заместено ядене няма проблем, но обикновенно  не става така, когато го карате с такива темпове Winkв смисъл 10-12 месеца за мен са ранно отбиване Wink
Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия