angel care-спокойни за бебешкото дишане

  • 5 837
  • 44
в новия брой на списание кенгуру прочетох статия за нов продукт на пазара и моля ако някоя мама има информация да сподели.
значи продуктът е подобен на бебефоните,но чрез него може да се следи правилно ли диша бебчето,има ли задавяне,кашлица,задух и тн,дори когато не сме при него.грубо казано,една плоскост се поставя под матрака на бебешкото легло и улавя всяка малка вибрация при дишане.при проблем скалата на уреда,който седи при майката се задейства и дава сигнал,че бебето има затруднения с дишането.
някой ползвал ли е този уред? Hug
Виж целия пост
# 1
То май не е новост....но според мен ако детето няма някой особен проблем или предразположение към такъв е излишно, само допълнителна параноя.....
Виж целия пост
# 2
Този уред е за деца които имат проблеми с дихателната система  т.нар. бебешка апнея или са в риск - родените по рано около 32 г.с., страдащите от някакво заболяване, с цел да се  избегне Синдрома на внезапната детска смърт.
Извършва се мониторинг на дишането на детето. Обикновено използването на този уред е по лекарско предписание
Продукт от този тип не  е новост, но е по скоро медицински уред.
Ако детето ти е здраво, този уред е излишен.
Виж целия пост
# 3
Здравей   desinkata_85!
Наистина има такива монитори и не са само за бебета с проблеми, а за всеки който иска да е по-спокоен за детето си без да е параноик . Медицинските са други - много по-сложни и по-скъпи апаратури, а този монитор / от списанието / е за домашно ползване.
Търси след празниците информацията, която те интересува на angelcare.bg  или на тел. 9424 635
Виж целия пост
# 4
Моя приятелка ми подари такъв уред и го ползвахме за сина ми, тя живее в Лондон. Една пластина се поставя под матрака на бебето и е свързана с бебефона, когато не отчита движение, започва да пищи.
Виж целия пост
# 5
То май не е новост....но според мен ако детето няма някой особен проблем или предразположение към такъв е излишно, само допълнителна параноя.....
Е,много точно се е изразило момичето,много паранои взеха да стават напоследък.
Виж целия пост
# 6
Всяка майка иска да е спокойна за детето си и защо не?  Какво параноично има? Това е просто нещо повече от бебефон.
Виж целия пост
# 7
И аз не мисля, че е параноя. Технологиите напредват Peace Сигурно и на бебефона се е гледало така навремето.
Виж целия пост
# 8
не е новост, такъв тип монитори често са част  от пакета с бебефона - зависи от модела. освен това за съжаление Синдромът на внезапна детска смърт засяга бебета без каквито и да било проблеми - затова е неразгадан до момента. зависи дали смятате, че можете да се успокоите с уреда, ние чуваме дишането и през бебефона, но като спим - не, едва ли ще го чуем и с монитора за дишане. въпрос на личен избор  Peace
Виж целия пост
# 9
Аз ползвах Angel care с дъщеря ми - това за дишането са сензори, които са две пластини, свързани с класическия бебефон, поставят се под дюшека на твърда повърхност и реагират на движение или на пулс не помня/дори неуловимо като поставяне на дланта на дюшека отгоре лови, а камо ли бебе, което е все пак половин легло човеченце Simple Smile  Прати ми го от Германия една форумска мама от Дир, с която бременнехме заедно в юлската тема от 2004-та година  Hug
Първо се родих и за пръв път от шест месеца след раждането й спах нормално (Рая имаше алергия и няколко пъти правеше пристъп със задух). Второ, като бебефон е много добър, яка непрестанна експлоатация му оказваме четвърта година и няма проблеми. Трето, с доставката от Германия струваше колкото обикновен стар модел Филипс или друг по-марков тук по това време (а да не говоря, че без пощенските разходи беше към стотина евро, а даже дали не беше и 85 евро в някакъв каталог...).
Финално - не го смятам за излишен лукс или глезня, препоръчвам го горещо дори и за деца без проблеми и много се радвам, че такава нормална и достъпна за всички в нормалните страни техника вече я има и тук. Любопитно ми е колко струва сега?
Виж целия пост
# 10
Да ми е живо и здраво детенцето.... а аз и бебефон нямам и не ми трябва...  Peace
Виж целия пост
# 11
А дали става за големи деца? - 7г? Сина ми е с доказана сънна хипопнея и отдавна си мисля за подобен уред???
Виж целия пост
# 12
а за всеки който иска да е по-спокоен за детето си без да е параноик .

а не е ли по-лесно да се сложи бебешкото креватче до леглото на майката?
Виж целия пост
# 13
а за всеки който иска да е по-спокоен за детето си без да е параноик .

а не е ли по-лесно да се сложи бебешкото креватче до леглото на майката?
Е това си е идеалният вариянт.
Виж целия пост
# 14
а за всеки който иска да е по-спокоен за детето си без да е параноик .

а не е ли по-лесно да се сложи бебешкото креватче до леглото на майката?
Смятам ,че най-спокойна ще бъде майката ,ако просто си е до детето. Дори и някаква машинария да й сигнализира ,че бебето има нужда от нея ,може времето за реакция да се окаже твърде дълго.

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия