Следродилна треска

  • 7 055
  • 13
Понеже навремето получих след раждането на дъщеря ми такава се питам задължително ли се получава след всяко раждане или може да се мине и без нея newsm78
Предстои ми пак да раждам та да знам да си чакам ли треската или не Simple Smile
Виж целия пост
# 1
Доколкото ми е известно не е задължително да има треска след раждането. Помня, че на мен ми казваха да внимавам да не настина, че ще получа треска. Но всъщност незнам нищо за истинското й естество.
Ще чакаме други майчета да кажат и на мен ми е интересно.
Виж целия пост
# 2
Тази треска е обикновена инфекция, която навремето е покосявала над 50% от раждащите жени и се получава в следствие от пипане с мръсни ръце или инструменти в процеса на раждане. В началото на века в един парижки родилен дом от 21 родилки от родилна треска починали 21... Когато (кой беше там, забравих му името) един френски доктор накарал студентите да си дезинфекцират ръцете, преди да пипат родилките, инфекциите рязко спаднали. Я виж какви детайли помня Wink
Мисълта ми всъщност беше, че тази инфекция явно се е получила от недезинфекцирани ръце/инструмент, което е рядкост, така че едва ли ще се повтори сега.
Успешно раждане!
Виж целия пост
# 3
 Въвел е метод на миене и дезинфекция на ръцете с три стерилни четки - Спасокукоцки. Студентите са били преди това в дисекционна зала и от там са довлекли гнилостни бактерии...
Мисля си, че не става дума за тази треска - в съвремието тя е рядкост. Да не става дума за треперенето непосредствено след раждане ? Или греша...
Пропуснах - унгарецът д-р Semmelwies - във Виена  когато 1/3 от родилките са загивали от следродилна треска.
Виж целия пост
# 4
Точно за треперенето и изпитването на невероятен студ след раждането и имаш нужда да те завият с много одеала и пак ти е студено
Виж целия пост
# 5
 Пак ще го има - от рязката загуба на топли течности - околопл. води, кръвозагуба, бебето ( то произвежда също топлина), като реакция след бързото вливане на разтвори след раждането и т.н.  - но това не е следродилна треска. И ако ще и в печката да те мушнат пак ще трепериш. Опитвай се да се отпускаш, да дишаш бавно и дълбоко и да мислиш за това как дишаш, разгъваш дробовете и максимално се отпускаш - няма 100% да спре но значително ще намалее тремора. Ако не успееш да го овладееш - не се тревожи до 10 минути след раждането ще мине !
Успех!
Виж целия пост
# 6
Нямам опит с второ раждане, ама си мисля, че ще се появява всеки път. Не е болка за умиране, пък и нали си го преживяла веднъж. Успех!
Виж целия пост
# 7
И аз получих такава треска след раждането.Не зная дали е нормално или не.Но си спомням,че изведнъж започнах да треперя и да се треса,но нямам спомен да ми беше студено.
Виж целия пост
# 8
И аз се тресях така на родилната маса, направо краката ми подскачаха и не можех да ги спра, но това беше точно преди да родя, а след като родих нямах такава треска.
Виж целия пост
# 9
Оооооооо, и мен ме тресе яко, някъде около час. Завиха ме с много одеала и ми сложиха две бутилки гореща вода от 1,5 л на стъпалата. Цялата подскачах, беше ми адски студено, а в стаята беше 26 градуса Rolling Eyes
Виж целия пост
# 10
Мен пък ме е подминало това треперене Thinking Единствено ме гонеше страхотна жажда - изпих 4 литра вода за около 2 часа Shocked
Виж целия пост
# 11
ОООО мене ме тресе това 2 часа след като родих. Студ неистов, но никой с нищо не ме зави. По едно време съм заспала, че да видите как двама лекари ми викат да се събуждам. И после така ме увиха Wink Но като станах от масата да походя ми отмина.
Виж целия пост
# 12
Аз имах треска (предполагам и Т) при слизането на кърмата.
След самото раждане не съм имала треперенето, за което говорите по-горе.
Виж целия пост
# 13
Aз имах треска и беше много неприятно в онези два часа дето лежиш след раждането и докторката само идваше и ме отвиваше да ме погледне и после докато санитарката ме завие си умирах от студ.  Някъде един час след като ме преместиха в стаята ми дадоха аналгин и две одеяла и спрях да се треса. #Shocked
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия