Не яде през нощта, да се изцеждам ли?

  • 2 746
  • 17
Дъщеря ми е на 2 месеца и половина. Само на кърма е. До скоро се будеше по два пъти на нощ, за да яде. Последните дни, след като се нахрани в 23 часа, спи до 5-5.30 ч. Започвам да се притеснявам дали няма да ми спре кърмата от това неядене. Моля, посъветвайте ме да се изцеждам ли през нощта? 
Виж целия пост
# 1
Няма да ти спре кърмата, ще се регулира. Сега може и да чувстваш дискомфорт от препълването сутрин. По принцип изцеждане вечер се препоръчва за допълнителна стимулация при малко кърма, но вие нямате проблем. Не смятам, че трябва да се изцеждаш, защото дори може да си навлечеш ненужна хиперлактация. Виж и тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=21129.0   
Виж целия пост
# 2
. Не смятам, че трябва да се изцеждаш, защото дори може да си навлечеш ненужна хиперлактация.   

Peace
Виж целия пост
# 3
И моят син като беше на 2-3 месеца ми заформи няколко нощи без кърмене, след което отново започна да яде и през нощта. Мисълта ми е, че дечицата минават през различни периоди и още тази вечер дъщеричката ти може да се събуди няколко пъти да похапне и набързо да отхвърли всичките ти съмнения. Wink Не се притеснявай за количеството на кърмата. Ако малката има нужда, ще си я увеличи. Води се по детето. Peace
Виж целия пост
# 4
няма нужда да се изцеждаш нощно време, а и вече през другото време. щом е вече на 2м и половина кърмата би трябвало вече да се е регулирала в зависимост от нуждата на детето. радвай се , че вече не се буди нощно време.изобщо няма място за никакво притеснение
Виж целия пост
# 5
Моя син като го нахраня в 22ч. и се събужда в 6-7ч.В началото гърдите ми сутрин бяха като камъни твърди и аз изцеждах малко и давах да суче(цедях защото той почваше да се дави),но вече сутрин не ми са толкова пълни гърдите.Може би ми се е регулирала кърмата според нуждите на бебчо.Може би и при теб ще е така. Peace
Виж целия пост
# 6
няма нужда да се изцеждаш нощно време, а и вече през другото време. щом е вече на 2м и половина кърмата би трябвало вече да се е регулирала в зависимост от нуждата на детето. радвай се , че вече не се буди нощно време.изобщо няма място за никакво притеснение

Подкрепям напълно мнението  Peace
Виж целия пост
# 7
И според мен няма нужда да се изцеждаш  Peace
Виж целия пост
# 8
И ние сме така.Спи от 22 до 5ч сутринта.Гърдите ми в началото сутрин бяха много болезнени, дори ставах през ноща да се цедя.Сега вечер след последното хранене изцеждам и двете и тогава лягам. Все пак ме е страх да престана да се цедя, защото бебо още няма 1месец.
Виж целия пост
# 9
Радвай се и спи,не се цеди  Simple Smile
Виж целия пост
# 10
Аз първия месец кърмех на всеки 3 часа, втория пак, после минах на поискване, което увеличи нощните кърмения до 5-6 (в момента 1 г.2м.). Така че, радвай се на нощната почивка и спи и ти, а когато бебо поиска, тогава го кърми.

Ако пък ти намалее кърмата, да знаеш, че нощното кърмене я увеличава!!!
Виж целия пост
# 11
Радвай се и спи,не се цеди  Simple Smile
             точно така Peace Peace
Виж целия пост
# 12
Радвай се и спи,не се цеди  Simple Smile
             точно така Peace Peace
Подкрепям!!!
Виж целия пост
# 13
моето бебе също откарва и по 6 часа нощем без да се буди да яде, като се събуди яде 10 минути само от едната гърда и заспива, а сутрин другата ми гърда е на камък и това ме притеснява, да не стане проблем? вярно е че няма още и месец и може би това е временно състояние, изведнъж може да почне да се буди нощем, чета, че има такива случаи.
не ми се ще да се изцеждам, защото така или иначе имам доста кърма и нося абсорбиращи подплънки. някакъв съвет?
Виж целия пост
# 14
Благодря на Цецунчо за зададения въпрос!!!
И на мен ми беше време да попитам същото. Благодаря и на мамите с отговорите! Определено и при мен практиката това показва. Интервала от 5-6 ч. пауза е съвсем нормален и след като кърмата се орегулира дори е идеален. И майката се наспива и проблеми с намаляване на кърма няма, а и гърдите се нормализират. При нас се случи така че малката започна да прави нощни паузи от 9 ч. и в друга тема писах че имахме проблем с недостиг на кърма, но допускам че точно тогава са й се поувеличили и нуждите. Шокирах се защото тя не искаше шише и това ме попритесни. Излезе обаче, че бебка си знае работата и по-добре от мама  Laughing Та за по-малко от 2 дена нещата се оправиха без ниакви мерки освен слагане на гърда щом е гладна.
Напоследък около мен обаче все съвети да ставам нощем да се цедя, което направо ме караше да ми настръхват косите  #Crazy А имам и батко първокласник т.е. единственото ми възможно спане е нощта. Затова бях на път да попитам същото във форума. И сега ми улекна. Ще си се водя по бебка и дано всичко върви толкова добре както до момента  Simple Smile
 Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия