Бял пипер?

  • 2 069
  • 6
Извинете ме за глупавата тема, но не мога да се сетя newsm78 какво е това чудо "бял пипер"? Взела съм едно пюре на Хип - Картофи и домати с пилешко месо, но в съдържанието на подправки пише, че съдържа бял пипер. Сега не знам да го давам ли newsm78 има и кимион за него също да попитам подходящ ли е? И вие от кога ги давате тези подправки?
Благодаря предварително   bouquet
Виж целия пост
# 1
Това е бялият вариант на черния пипер. Дано си ме разбрала  Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Аз съм чувала за белия пипер, че от него не боли стомах, т.е. не е лютив и не е така вреден като черния.
Аз също съм давала на децата от въпростите пюрета, хапваха си ги и не сме имали проблеми. Все пак тези съставки са съобразени с храненето на малчовците. Едва ли ги слагат, безразборно  Thinking
Виж целия пост
# 3
Има черен пипер, бял пипер, зелен пипер... все си е лют. И в пюретата на Семпер за малки бебета се съдържа хаотично и люти и синът ми се потрисаше и повръщаше. Има по-различен вкус, но си е лют. Аз лично не го харесвам, особен е, което не означава лош, разбира се. Освен за малко бебе  Crazy Simple Smile
Виж целия пост
# 4
Има черен пипер, бял пипер, зелен пипер...
Peace ....... и червен.
Не този, от червена чушка, а като зеления, белия и черния-на червени зърна.

От тук: http://bg.wikipedia.org/wiki/Piper_nigrum
"Черен пипер
Черният пипер (Piper nigrum) е растение от семейство Пиперови (Piperaceae), чиито плодове се използват като подправка, позната под същото име.
Подправката се получава от ферментирали изсушени недоузрели червени плодчета на растението. Зелените неузрели плодчета дават сходната подправка зелен пипер след изсушаване или мариноване в саламура или оцет. От изсушените и обелени узрели плодове се получава бял пипер."

От тук: http://www.rubo-bg.com/pod_4erpiper_bg.htm
"Бял пипер: Обраните, напълно узрели, жълтеникаво-червени плодове се накисват във вода за около 7 - 10 дни, почистват се от тънкия слой месо на плода и се оставят на слънце да се сушат. Останалите сиви семенни зърна се мият многократно и отново се сушат на слънце, докато цветът им стане жълтеникаво-бял. Избелените на слънци пиперени зърна са сферични и с диаметър 2-4 мм. Чрез машинно обелване на черни пиперени зърна може също да се получи бял пипер."
"Черният пипер е по-лют от белия пипер, но ароматът му не е така фин като неговия."

Аз още не съм използвала който и да е от видовете пипер (не говоря за червения от червена чушка) в храните на Иво.

Виж целия пост
# 5
Опитай преди да го дадеш.Не ми се вярва обаче да е в такова количество че чак да се усеща.
Виж целия пост
# 6
всичко което давам на синът си го опитвам,ако ти го харесаш дай да яде,но аз мисля че след като белия пипер е сложен в децко пюре няма нищо притеснително,важно е детето да го яде. Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия