Варицела и бременност

  • 60 248
  • 116
Здравейте,
Моля за малко помощ и информация.
Бременна съм в 26 г.с. Оказа се, че вчера съм била в контакт с дете, което днес е с ВАРИЦЕЛА. На 26 години съм и не съм боледувала от никакви шарки.
Звънях на наблюдаващият бременността гинеколог и той ми каза, че най-рано след 20 дни мога да си направя изследвания за антитела. Това ми се вижда доста дълъг период, сигурно до тогава ще съм на края на нервите си.
Мислите ли, че има начин да разбера дали вече съм носител на вируса и дали има опасност да го развия? Hug А дали в този период от бременността има опасност за бебето?
Виж целия пост
# 1


  Доколкото знам, варицелата е опасна най-много до 12г.с.В този етап на бременността ти съм чувала, че няма проблеми, важното било да не е в последните седмици.

           Имаме съфорумка която изкара шарката бременна в 16г.с.Нарочно не пускам линка към темата.Направи си всички необходими изследвания и сега си има живо и здраво момиченце!
       
Виж целия пост
# 2
Чакахме варицела за дъщеря ми, защото в нейната група имаше болни деца. Това беше в средата на януари, в момента съм в 30-та седмица. Попитах лекарката си /с добра слава, в реномирана софийска болница/ дали би имало проблем ако се заразя и тя каза "НЕ". И аз мисля, че е опасно в по-ранните етапи на бременността.
Виж целия пост
# 3
Опасно е в ранния етап на бременността и в края. Peace
Виж целия пост
# 4
Синът ми изкара варицела преди около месец. И аз като теб се бях изплашила, понеже не съм я карала, но и АГ-то и педиатърката на детето ми казаха, че няма страшно на този етап от бременността, нито за майката, нито за бебето. Опасно е, ако се разболееш до 12-та г.с. както и 5 дена преди раждането (тогава организмът на майката не е изработил още антитела, които да се предадат на бебето). Възможно е обаче да се изкара малко по-тежко от бременната жена, отколкото я карат децата, например.
Инкубационният период е около 20 дена, като най-вероятно е, ако е заразен човек, симптомите да се проявят около 14-тия ден.
Мен като по чудо ме подмина и не се разболях, пожелавам го и на теб  Hug. При това през цялото време, докато беше болен, сме се гледали една стая с него.
Виж целия пост
# 5
Имаха варицела в групата на голямата ми дъщеря, когато бях в 20 г.с. Лекарят ми каза, че вече няма проблем. Така и не се разболя. Но доста се бях притеснила въпреки всичко. В момента малката е болна  LaughingPeace
Виж целия пост
# 6
Аз изкарах варицела в края на осмия месец. Зле я изкарах, но се търпи. За съжаление ми останаха ужасни белези по корема, защото кожата беше доста разтегната тогава. Иначе лекарката ми обясни точно това, което каза и  Bella04. И детето уж имало имунитет след това.
Дано не се разболееш.  Praynig Hug
Виж целия пост
# 7
Няма начин да разбереш по-рано. Не мисля, че е опасно в този период от бременността, но пък не съм лекар.
Виж целия пост
# 8
Мерси на всички  Hug  Hug
Явно положението не е толкова страшно, ама човек нали винаги си мисли най-лошото.
Не издържах и към обяд отидох на вирусолог. За всеки случай ми пуснаха антитела, въпреки че в картона ми пише, че не съм боледувала от варицела. Лекарката каза, че има случай, когато се кара на крак или бива объркана с алергия, така че утре ще разбера дали имам антитела. Освен това ми обясни, че имала три-четири  бременни пациентки, болни от варицела, които след това си раждат здрави бебенца.
Дано ме подмине  Praynig, че така се бях стреснала сутринта и цял ден рев, рев .... С моята слаба имунна система само това ми трябва сега  ooooh!, ама на съдба.
Виж целия пост
# 9
Момичета,спокойно!Аз изкарах варицела,когато бях бременна със сина.Вече не помня кой месец съм била.Минах я леко.След това,когато сина ми беше в детската градина всички деца се разболяха само моят не-казаха,че я е прекарал заедно с мен Laughing.
Виж целия пост
# 10
Мерси на всички  Hug  Hug
Явно положението не е толкова страшно, ама човек нали винаги си мисли най-лошото.
Не издържах и към обяд отидох на вирусолог. За всеки случай ми пуснаха антитела, въпреки че в картона ми пише, че не съм боледувала от варицела. Лекарката каза, че има случай, когато се кара на крак или бива объркана с алергия, така че утре ще разбера дали имам антитела. Освен това ми обясни, че имала три-четири  бременни пациентки, болни от варицела, които след това си раждат здрави бебенца.
Дано ме подмине  Praynig, че така се бях стреснала сутринта и цял ден рев, рев .... С моята слаба имунна система само това ми трябва сега  ooooh!, ама на съдба.

А така! И моята болна тема CryС тази разлика , че на мен секциото ми е планирано за другата седмица-23ти , а малкия е с варицела от 10-ти, не съм боледувала.....не ми се мисли. Консултирах се с доста лекари, които ме уверяват, че няма страшно за бебчето, най-лошото е да го отделят от мен след раждането....първите 3 дни не спрях да плача, сега си казвам Господ да ни пази Praynig Ако има някой достатъчно компетентен, ще се радвам да получа оптимистичен отговор.... Rolling Eyes
Виж целия пост
# 11
Haliotis, лекарката ми каза да си мисля, че няма да се разболя и няма да се разболея  newsm78. Ама на, пак черни мисли са ми в главата. Изписаха ми имуностимуланти, евентуално да подсилят имунната система  Peace
Виж целия пост
# 12
В групата на дъщеря ми има варицела... Треперя от страх... Не съм карала нито една шарка Cry
Виж целия пост
# 13
Като видях темата и просто нямаше как да се въздържа да не пиша. И аз се сблъсках с варицела докато бях бременна в 12 седмица. Варицелата е опасна до 16-та седмица и в последната седмица на бременността.
Според майка ми никога не съм карала шарка, но странното е, че имах имунитет. За съжаление го разбрах след като треперих един месец. Биха ми специална синтетична ваксина разработена само за бременни и новородени. Говорих с много лекари тогава, повечето казваха, че като дете може и да съм я изкарала под някаква лека форма и майка ми да не е забелязала.
Само седмица след като моята дъщеря се разболя едно момиче от януарките се разболя от варицела и сега се радва на едно сладко здравичко слънчице.
Пожелавам ви моят късмет, дано да сте я карали и да не знаете и да се разминете само с притесненията.  Hug
 Hug
Виж целия пост
# 14
В групата на дъщеря ми има варицела... Треперя от страх... Не съм карала нито една шарка Cry

 Поради тази причина не пуснах синът ми на детска градина след като разбрах, че съм бременна.Не съм каракла никакви шарки, а тук имаше бум от тях по градините.Реших, че е по-добре да се предпазим временно от болести.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия