Как реагирате на пренебрежението, незачитането, и омаловажаването?!

  • 1 682
  • 9
 Моето поведение ли  провокира неуважителното отношение към мен или  някои хора са си просто такива, защото други хора в същите ситуации не се държат така с мен?!
С една дума, мои близки от фамилията, от която произхождам редовно ме омаловажават, докато новите ми близки, които аз съм избрала - съпруг и негови роднини не се държат по този болезнен за мен начин.   Примери:
 
Искат от мен да си празнувам важен семеен празник, съобразявайки се с възможността и заетостта на близките ми, а не със своите и на семейството ми предпочитания;

 пушеха пред мен (бременна), докато  съпруга ми и роднините му се съобразяваха, без дори да ги моля;

В трудни и важни за семейството ни моменти, роднини на съпруга ми бяха съпричастни и предлагаха помощ с каквото могат, докато моите се изпокриха като мишки, но по-късно, когато имат нужда без да се свенят ме търсят за помощ и съдействие, и се чудят защо с неохота го правя или отказвам  newsm78 newsm78 newsm78
Примери имам много, но неискам да досаждам.

Аз ли нещо не се държа нормално и уважително към себе си, че ги предизвиквам, или си въобразявам че това е неуважение newsm78 newsm78 newsm78
Виж целия пост
# 1
при мен също има нещо такова, не е същото де, но не ми се обеснва сега-не си сама Wink
Виж целия пост
# 2
Понякога по-близките хора си позволяват повече от т.нар. "чужди" поради факта, че те чувстват по-близка-мислят, че могат да ти кажат всичко и т.н Кажи им как се чувстваш-и имай предвид, че толерантността, загрижеността са качества, който едни имат в повече, а други в  по-малко. И не се впрягай за дребни неща  bouquet
Виж целия пост
# 3
И аз в отбора. Спрях да търся обяснения на необясними неща. Отрязах всички и спрях да ги мисля. Не общувам с дразнители, не позволявам да ме използват, не съм на разположение, не разчитам на никого, не ми пука и не ме нараняват.
Ако можеш опитай същата стратегия. Гарантирано помага  Peace
Виж целия пост
# 4
И при мен се е случвало, макар и не същото, което описваш. Какво да се прави - не си избираме роднините...Но никога не съм изпитвала угризения, когато съм игнорирала мои близки заради държание, което не смятам, че заслужавам.
Виж целия пост
# 5
И аз в отбора. Спрях да търся обяснения на необясними неща. Отрязах всички и спрях да ги мисля. Не общувам с дразнители, не позволявам да ме използват, не съм на разположение, не разчитам на никого, не ми пука и не ме нараняват.
Ако можеш опитай същата стратегия. Гарантирано помага  Peace
Peace
Виж целия пост
# 6
Така е защото им се подчиняваш. Почни да им се озъбваш, ще видиш промяна. Докато си търпиш, уважение няма да извоюваш.
А и твърде много си зависима от тези твои роднини. Не трябва да ти пука толкова за тях.

Това с цигарите за мен е направо отвратително.
Виж целия пост
# 7
при мен пък съпругът ми от година-две все омаловажава това, което правя и което постигам: работата ми, квалификациите ми, парите, които изкарвам, грижите ми за семейството. и аз се чудя как да го търпя това нещо. все той е най-великият, а останалите да му дишат праха...и не се оправя, а става все по-зле. направо се чудя това същият човек за който се ожених ли е и дали няма някакъв период на мъжки климактериум... търпелив човек съм, но просто усещам как скоро ще ми писне от неговото подценяване и ще го оставя да си се прави сам пред себе си на велик:-)
Виж целия пост
# 8
Аз директно си казвам точно това, което си мисля. Когато някой роднина ме ядосва с поведението си изобщо не анализирам и не размишлявам защо го прави, а си му казвам всичко. Не се оставяй да те манипулират и да ти проектират живота. Живота си го правим ние, не другите!
Виж целия пост
# 9
И аз в отбора. Спрях да търся обяснения на необясними неща. Отрязах всички и спрях да ги мисля. Не общувам с дразнители, не позволявам да ме използват, не съм на разположение, не разчитам на никого, не ми пука и не ме нараняват.
Ако можеш опитай същата стратегия. Гарантирано помага  Peace
Хайде и аз в този отбор.  Wink С голяма част от тези "роднини" не общувам от известно време и се чувствам доста по-добре.  Така се живее много, много по-спокойно.  Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия