Kakvo mislite za kiseloto mlqko i ot koga da zapo4nem s nego?

  • 1 725
  • 15
Zdraweite,
Iska mi se da zapo4na da raznoobrazqwam hranata na beb4o we4e sme na po4ti 4 nawyr6eni meseca i  se 4udq kakwo da prawq. Mislq 4e we4e nqmamme koliki. Smqtam da zapo4na s puretata. Daite primerna shema za zahranwane i kakwo mislite za kiseloto mlqko. Hubawo li e da se dawa ili ...

Pozdrawi
Виж целия пост
# 1
Има вече подобна тема. На мен лекарите ми казаха да изчакам годинката (заради концентрацията белтъка и опасността от алергии) с кравето мляко , яйцето и рибата. Може да се дава, но разредено с вода 1:1 или 1:2 със добавка на сметана (растително масло) и млечна захар. Другия проблем е дали детето го харесва неподсладено (проблема с кариеса). На моя син му давам от 13 месец натурално кисело мляко подсладено само с плод и от лъжичка (без шише).
Виж целия пост
# 2
На 4 месеца бебето няма нужда от нищо, освен кърма (или АМ). Кисело мляко - около годинката.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=276538.0 - темата "Примерна схема за захранване"
Виж целия пост
# 3
Аз започнах след годинката да давам ,но има бебета които не пият АМ и са на кисело мляко  Peace
Виж целия пост
# 4
Не става ясно кърмите ли се, или е на АМ. Но каквото и да е, на 4 месеца няма нужда от никакво разнобразяване. Кисело мляко започнах да  предлагам след годинката, но Мартина започна да го яде едва, когато започна да се отбива. Не съм слагала никакви подсладители.
Виж целия пост
# 5
A kato kyrmite samo na kyrma li ste ili raznoobrazqwate. Az mislq sled godinkata we4e da sme poti na wsqkakywa hrana. Imam kyrma no ne sym sigurna psihi4eski 6te izdyrja li na tozi napyn. Mnogo e slojno, ne moje6 da mrydne6 nikyde. Ako mrydna cicite mi stawat na kokyl, a we4e sme na 4 meseca. I zatowa mi se iska malko po alko da zamestq pone 2 ili 3 hraneniq s druga hrana (plodowi pureta) i kiselo mleko. A kozeto mlqko? 4ela sum 4e e nai-podhodq6to?
Виж целия пост
# 6
И аз съм на мнение, че бебето ви е твърде малко за каквато и да било друга храна различна от кърма или АМ Peace
Храносмилателния тракт не е готов да преработва друго, просто не е съзрял.
А относно киселото мляко Sick..определено изчакай да стане на годинка.
Виж целия пост
# 7
Не ми е ясно щом имаш кърма,достатъчно,защо искаш да разнообразяваш.Детето има нужда от твоята кърма,а не от пюренца и кисело мляко.Мисля,че е много малко детето за да му товариш стомаха с кисело мляко.Ако аз трябва да избирам дали да мога да мръдна някъде или да стоя все при бебчо и да се кърмим през няколко часа,определено бих избрала второто.

Не прави тази грешка,кърми си детето иначе рискуваш да направи алергия!А алергията си остава за цял живот.Би ли искала,заради включеното рано кисело мляко,детето после цял живот да не може да го вкуси.Прочети малко по темата за алергия към белтъка на кравето мляко и пак си помисли!

Дано не ти звуча много рязко,но наистина това е важно за бебчето ти!  bouquet
Виж целия пост
# 8
OK za kiseloto krawe mlqko a zakozeto i puretata, i wyobshte zashto da ne raznoobrazq malko hranata i pak da si q kyrmq. Wie samo na kyrma likarate?
Виж целия пост
# 9
Да, само на кърма караме! Поне до 5, 6 месец. Поразрови се малко из Библиотеката! http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=8557
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=7681
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1124.0
 Приятно четене!
Виж целия пост
# 10
Да  Mr. Green, нашият бандит беше единствено и само на кърма до 7-ия месец Peace
След това започнах мн бавно да захранвам. А вода пропи 11-ия месец. Сокове дадох след годинката.
Все още кърмя...
Повярвай-бебето ти няма нужда от "разнообразяване" Peace Само неприятности на него и на вас можеш да докараш с тези си мераци да даваш и др. неща Peace
/моля те пиши на кирилица Wink/
Виж целия пост
# 11
A kato kyrmite samo na kyrma li ste ili raznoobrazqwate. Az mislq sled godinkata we4e da sme poti na wsqkakywa hrana. Imam kyrma no ne sym sigurna psihi4eski 6te izdyrja li na tozi napyn. Mnogo e slojno, ne moje6 da mrydne6 nikyde. Ako mrydna cicite mi stawat na kokyl, a we4e sme na 4 meseca. I zatowa mi se iska malko po alko da zamestq pone 2 ili 3 hraneniq s druga hrana (plodowi pureta) i kiselo mleko. A kozeto mlqko? 4ela sum 4e e nai-podhodq6to?


Какъв е проблема да кърмиш навън?? newsm78
Ако се притесняваш от нагли и любопитни погледи-метни една тънка пелена и нищо няма да се вижда...аз съм кърмила навсякъде..все пак това са 2г. и вече четири месеца Mr. Green. Сега е още по интересно-голямо дете, пък суче Joy /добре че не се сеща като сме навън вече Wink/


Това козе мляко как смяташ да го даваш принципно? Кисело, купешко или ти ще го заквасваш?
Виж целия пост
# 12
Да само на кърма сме!И нямам намерение скоро да захранвам!
Виж целия пост
# 13
Ние сме на кърма и АМ.От няколко дена давам по няколко лъжички плодово пюре,но не съм замистала хранене  NaughtyА за киселото мляко мисля поне след 10 месец Peace
Виж целия пост
# 14
Синът ми беше изцяло на кърма до  пет и половина месеца, така че ако бебето си расте добре не се притеснявай, важно е да се храниш пълноценно. Разнообразяването беше именно като започнахме захранването, което всъщност продължи доста дълго. Кисело мляко дадох да опита след навършени 10 месеца, но не прояви особен интерес.След годинката обаче го заобича и вече е една от любимите му храни. Ако имаш възможност давай домашно приготвено кисело мляко-няма нищо общо с купеното. Има производители, които крият че слагат консерванти и какво ли още не..... За козето знам, че не натоварва толкова детския организъм, но откога - не мога да кажа.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия