Кога фоликул се смята за доминантен???!!!

  • 9 590
  • 12
 Embarassed
Може и да прозвучи тъпо, ама уж си мислех че вече нищо не може да ме изненада,, но не е така..
накратко историята....2 бременности с два спонтанни аборта...после мина година и не се получава 3-та бременност и реших да пробвам инвитро , но пак неуспешно, и после второ преди 2 месеца и пак неуспешно...
в крайна сметка реших повече с това да не се занимавам и да си караме по естествен път, и днес ходих при лекар 14 ден от цикъла имам фоликул 12мм и ендометрум 7мм...по принцип цикълът ми е 29-31 дни. Лекарът ми заяви, че този цикъл нямам овулация. КОЛКО ТРЯБВА ДА Е ГОЛЯМ ФОЛЕКУЛЪТ ЗА ДА СЕ СМЯТА ЗА ДОМИНАНТЕН??? ами има момичета които имат овулация чак на 20-тия ден и цикълът им е всеки път различен???!!
За пръв път ми се случва да имам цикъл без овулация. Питах докторът, да не би да е от стимулацията яйчниците да са още уморени, пък той вика: Не напротив, точно сега има остатъчно действие от хормоните и 100 би трябвало да имаш овулация
Предния път ходих при друг лекар и той ми заяви точно обратното: 2-3 месеца след инвитро изобщо не се надавяй на овулация, защото яйчниците не функционират нормално!!!!!
Сега на кого да вярвам и изобщо????!!!
но повече ме интересува, кога фоликулът се смята за доминантен??!!
Виж целия пост
# 1
Съжалявам за това, което си преживяла Hug
Според мен това си ти е доминантния фоликул, щом си с по-дълъг цикъл, нищо чудно овулацията да ти е на 17, 18 ден, и още да е рано затова да е толкова малък.
В началото на цикъла, в яйчниците на жената има по няколко дребни, равни по размер фоликули, доминантен е този, който тръгне да се развива, нараства, а другите си остават в същото положение.
Колкото до това дали трябва или не да имаш ову след стимулация за ин витро, мисля, че е индивидуално. Аз лично и двата пъти съм имала.
А ти защо ходиш при различни лекари?
И още един въпрос, генетични и имунологични изследвания правила ли си?
Виж целия пост
# 2
И още един въпрос, генетични и имунологични изследвания правила ли си?
Да, аз бих попитала същото  newsm78
Явно няма проблем за естествено забременяване, а след това в износването.
Колкото до доминантния фоликул, Зветунчо ти е отговорила.
Верно че има ановулаторни цикли, но мисля че твоята овулация може да
е по-късна с оглед по дългия цикъл. Не знам защо лекаря е отсякъл, че този
цикъл няма да има овулация, а не те е повикал след 2-3 дена пак да видите как
се движи размера на този, който сте следили и тогава да даде заключение.  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 3
Направи си генетични и имунологични изследвания. Малък е този фоликул за 14 ден, но пък има време да порастне, така че нищо не се знае.
Виж целия пост
# 4
всички генетични и имунологични ги имам!нямам проблем с овулацията!! явно съм оцелила точно ановолаторен цикъл...нищо здраве да е, ама от толкова ходене по лекари никога не ми се е случвало - винаги се е констатирала овулация. То има 2 варианта или от хормоналните истории още не ми се е възстановил цикъла и този месец ще ми е по-късно овулацията или пък тоя месец нямам!!!
защото той изхожда от това, че цикълът ми е точен 29-31 дни, ами как има момичета, на които един път им е 35 дни, друг 29 дни цикъла и все си имат овулация
Виж целия пост
# 5
ФОЛИКУЛ
Виж целия пост
# 6
ок все пак не сме във форум по бълг. език и литература
Виж целия пост
# 7
Не бързай да си правиш изводите, че цикълът ти е ановулаторен. И аз съм с дълъг цикъл като твоя. Овулирам на 18 ден, а понякога и на 19-ти.  Нека се проследи този фоликул още няколко дни. Според мен ще порасне още и в крайна сметка ще се окаже, че този месец си имаш овулация, както и всеки друг месец  Peace
Виж целия пост
# 8
аз отново продължавам темата, но вече наистина се чудя какво става??!!! Предния цикъл за който питах, за който се предполагаше, че няма да имам овулация понеже на 14 ден най-големия фоликул беше 12мм - май все пак съм имала...той беше 34 дни, температурата се покачи на 20-тия някъде и на 23-тия д-р владимиров ми каза, че имам жълто тяло и че овулация е имало...този месец същата работа - днес ми е 13 ден и имал няколко по-дребни фоликулчета /някъде 7бр с диаметри 8-9мм/ и 2 по 12мм в двата яйчника по един, а лигавица 10мм, обаче същия доктор /ходя при един местен, защото за една фоликулометрия не си заслужава да бия пътя до София/ ми казва че пак нямало доминантен и този цикъл май нямало да има овулация  Sick Sick Sick
Колко трябва да е по-голям този филикул , че да го броим за доминантен ??????!!!!!!!
Аз ли вече нищо не разбирам, но нали един фоликул нараства средно с 1,5-2мм на ден и ако овуто ми е пак на 20 ден тъкмо тоя ще стигне 22-23мм..
А дали е възможно още да имам последици от стимулациите за инвитро /беше през февруари/
Виж целия пост
# 9
Илиана,според мен направете фоликулометрии и следващите дни Peace.за да разберете какво става.До тук нещата ми изглеждат съвсем нормални.Не е задължително ову-то да е на 14 ден,дори и при 29-30 дневен цикъл.Преди овулация е нормално фоликулът да е 18-22 мм,така че има време да порасне .
Виж целия пост
# 10
 newsm78 не разбрах къде е проблемът. Нормално е от време на време да има ановулаторни цикли. Какво те притеснява? Още повече, че като ти е по- дълъг цикълът, логично и фоликулът ще расте по- бавно.
Виж целия пост
# 11
притеснява ме, че втори цикъл се повтаря същото и докторът категорично смята, че нямало да има овулация!!!!
но както вече писах предния месец се оказа, че май е сбъркал....но преди винаги като са ме гледали още на 10-12 ден се е виждал доминантен...дали пък от тия стимулации за инвитро ФСХ-то нещо не ми се е разбутало...във вторник съм пак на фоликулометрия и ще се види
Виж целия пост
# 12
ако и този цикъл има ову, не виждам място за притеснение - възможно е от стимулациите, от притеснения, дори от промяната на климата - идват горещини, организмът ти да се повлиява, дори и да не го е правил досега. Изчакай, ако имаш ову, се успокой и спри да се тормозиш.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия