А някой има ли такава сушилня?

  • 2 542
  • 41
Момичета, търся инфо за тези два конкретни модела:
http://technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09011172

и

http://technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09016730

Преди Нова година се бях спряла твърдо на горението и даже отидох да си го купя, но нямаше внос и се наложи да отложим...Сега пак ми е на дневен ред...И не мога да си спомня защо съм избрала горението, при положение, че аристона има по-голям капацитет Rolling Eyes Което според мен означава по-голям барабан, съответно по-малко намачкани дрехи. Ако имате някакво инфо за тези сушилни - качество на работата, шум и въобще каквото имате да ми кажете, споделете, пък аз после ще почерпя Simple Smile Hug
Виж целия пост
# 1
От половин година ползвам този модел на Аристон. Като цяло съм мнооого доволна, но да кажа, че нямам наблюдения върху други модели сушилни. Действително след сушене дрехите може да не се гладят с изключение на големи чаршафи, които излизат доста намачкани. По отношение на шума - ами шумничка си е, но пък я включвам и излизам от помещението. Друго, което искам да споделя е, че задължително помещението, в което се намира трябва да  може да се проветрява, защото овлажнява въздуха.  За разхода на енергия никога не съм засичала и не знам. За мен това е един от любимите ми уреди. Дори и в хубаво време аз продължавам да си я ползвам - дрехите изсушени в сушилня  са много по меки и приятни на допир от тези изсушени на слънце.  Успех в покупката!  bouquet
Виж целия пост
# 2
Една приятелка има и е много доволна. Wink Принципно няма как да не е шумна, но е много добра. Ако извадиш дрехите веднага след края на програмата са като гладени. Сгъваш си ги и прибираш. Моята е Уирпул и не е така добра, но при мен нямаше начин кутията за водата да е горе, а изборът беше ограничен. Peace
Виж целия пост
# 3
Една приятелка има и е много доволна. Wink
Е, хубаво де, ама коя от двете?
Виж целия пост
# 4
Аз имам аристона, точно този модел, повече от година. Понеже се прехвърлих на него от друга сушилня имах един период на напасване между мен и машинката, докато опозная програмите. Иначе нямам проблеми, не се е повреждала. Да, шумна е, ама то няма тиха сушилня. Най-големия шум идва от търкалянето на копчета и ципове по метални барабан #Crazy , а металните закопчалки на гащеризоните на малкия могат да побъркат човек. За щастие у нас има място и иззад две врати се спи спокойно. Ако имаш някакви конкретни въпроси по програмите - питай Simple Smile
Виж целия пост
# 5
и аз се бях спряла на горение, много ми харесва, но дълго нямаше внос, после дойде вноса и цената беше със 100  лева нагоре и се ядосах и си взех друга (бош)
аз лично бих избрала все пак горение
и съвет - аз си слагам чаршафите в сушилнята, а и повечето дрехи ,сгънати
по този начин не с емачкат много, даже хич
Виж целия пост
# 6
Зависи все пак и колко чаршафи се опитваш да натъпчеш Laughing По принцип на стандартна 5кг пералня няма проблем да сушиш чаршафите. Моята пералня обаче е 6кг и се мачкат малко повече Simple Smile
Виж целия пост
# 7
белинда, в Бъкстон си, нали?
Ако е да, купувай Аристона.
Виж целия пост
# 8
Ooo, Янтричка, щом си с такава - въпроси много имам и ще те измъча сега, че си ми паднала Mr. Green
Първо - делиш ли дрехите по материи? Аз в пералнята ги деля по цветове/ черно и тъмносиньо, шаренки и бяло/. Но по материи не...Единствено пуловерите пера отделно, откакто свих два камела на мъжа ми и бяхме пред развод Twisted Evil И това във връзка с програмите - пускаш ли примерно в една сушиля памучните дънки, трикотажните блузи и разните там анцузи и тениски на децата? Тези неща са от различни материи...Ако ги пускаш заедно коя програма ползваш? За памук или за синтетика? И цялата пералня ли слагаш наведнъж или й идва много/ моята също е 6 кг./?Друго...Вие май имахте прозорец в пералното? Аз нямам Sad Мислиш ли, че ще ми овлажнява непоносимо помещението? Има вариант да оставям вратата отворена, докато суши, но ще оглушеем вероятно Confused
Какви екстри има всъщност машинката, че описанието е доста лаконично...Сензор за влага има ли или суши толкова, колкото ти й кажеш? Или колкото й е програмата - ти не можеш да променяш времето и температурата?
Извинявай за хилядите въпроси, обаче консултантите в магазина са единица мярка за тъпотия и незаинтересованост - знаят по-малко от мене, дето само от форума имам инфо за сушилните Confused
И последно - кои програми ползваш най-често и горе-долу колко са дълги?

Благодаря ти предварително за помощта  bouquet
Виж целия пост
# 9
По принцип не ги деля материите. Аз пера три типа перални - цветно на 40грд като го деля на черно и светло цветно и тук-таме на седмицата по веднъж червена пералня, и другия тип пералня ми е чаршафи и хавлии на 60грд. Значи чаршафите и хавлиите ги суша на програмата за памук, най-силната на сушилнята, на програматора копчето е най-вдясно на горния ред. Всичко друго БЕЗ вълнени пуловери суша на програмата за синтетика, третото копче броено отдясно на ляво, с една колбичка е на него. За 6кг пералня си нагласям времето допълнително, стандартните минути не ми стигат, обикновено за 1, 40 до 2 часа. Вълнените пуловери ги суша на програмата за вълна, тя си има знак, ама обикновено излизат доста влажни, та я пускам по два пъти, обаче тя вълнената програма си е и кратка по принцип. Няма прозорец в пералното, отварям вратата към антрето. Не овлажнява много, само стопля. Ако не е отоплено по принцип от студа по плочките се получава конденз, ама само ако е много студено. Сега например няма нищо.
За екстрите... има сензор за влага, който я спира, ако прецени, че дрехите са достигнали зададената от теб степан на влажност. Обаче като и хванеш цаката и нагласиш минутите не му се налага Simple Smile Ти можеш да промениш минутите на програмата. Отделно има там и някакви програми за лесно гладене, ама аз не съм ги и пускала въобще. Температурата ти е в програмата, за даден тип материя, ама както казах ползвам само най-интензивната за памук и другата за синтетика. Има едно копче за да върти още мокрите дрехи, без да ги суши, има друго копче за да върти вече изсушените дрехи да не се мачкат. В този раздел на програматора има и едно копче, което не го знам за какво е, въобще не съм го ползвала Simple Smile Има и отложен старт.
Аз съм напъхала маркуча в канала, въобще не събира вода горе в казанчето. Изтича си директно, както и пералнята. Една до друга са.
А, времето на сушене зависи според мен и от оборотите на центрофугата на пералнята. Щото няма как при 400 да е изцедено както при 1400.
Засега толкова Simple Smile
Виж целия пост
# 10
А вярно ли е , че сушилните гълтат много ток?
Виж целия пост
# 11
Е, че то малко ли беше Hug Направо те обичам Heart Eyes
Виж целия пост
# 12
белинда, в Бъкстон си, нали?
Ако е да, купувай Аристона.
Какво общо има квартала с марката на сушилнята  newsm78?
Не за друго,а защото съм в същия квартал и със същата сушилня на Аристон.
Виж целия пост
# 13
А вярно ли е , че сушилните гълтат много ток?

0.90-1 лв. на пускане Peace


Какво общо има квартала с марката на сушилнята  newsm78?
Не за друго,а защото съм в същия квартал и със същата сушилня на Аристон.

Сигурно там им е сервиза  Mr. Green
Виж целия пост
# 14
А вярно ли е , че сушилните гълтат много ток?
Гълтат. То си пише. 2,3 киловат/ час , ама това е на макс натоварване, малко по-малко е по принцип на неинтензивната програма.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия