Щастието трябва да се заслужи?!

  • 3 121
  • 61
Ще  поясня - скоро по повод  рожденния ми  ден и една жена ми се обажда по телефона за да ми честити, като в заключение ми казва ".. щастието трябва да се заслужи..." Shocked, което ме накара много да се замисля какво иска да ми каже с това.

Какво според вас означава , че щастието трябва да се заслужи?
Има ли незаслужено щастие ?..

Едва ли има някой ,който не иска да е щастлив!


Виж целия пост
# 1
Трябваше веднага да я попиташ.

Едва ли някой ще каже, че е щастлив, ама не го заслужава. Аз си заслужавам да съм щастлива. И да съм богата заслужавам, ама...
Виж целия пост
# 2
Вероятно е искала да каже, че трябва да му помогнеш да те намери.
Виж целия пост
# 3
Какво според вас означава , че щастието трябва да се заслужи?
Много неопределимо твърдение е това за мен. Щастието е състояние на духа и съзнанието, а състоянията не се заслужават.
Виж целия пост
# 4
Не знам какво е искала да каже... Аз например не мога да съм истински щастлива при положение, че около мен има толкова нещастие. Вероятно не заслужавам щастие заради състраданието си Rolling Eyes
Виж целия пост
# 5
За първи път чувам,че щастието трябва да се заслужи.
Виж целия пост
# 6
... че щастието трябва да се изстрада, за да е щастие. Чувала съм го. Не веднъж.
Виж целия пост
# 7
Животът не е справедив.
Заслугите и щастието нямат нищо общо.
Виж целия пост
# 8
... че щастието трябва да се изстрада, за да е щастие. Чувала съм го. Не веднъж.
Че какво щастие е тогава, ако трябва да страдаш заради него? Твърде религиозно или мазохистично ми звучи.
Виж целия пост
# 9
Пълни глупости. За Щастието има хиляди клишета. Твойта приятелка явно го е чула от някъде и без да го осмисли е решила да го запомни и използва.  Щастието се открива, случайно или не...Аз се чувствам щастлив, дори когато си подложа топките под студената вода на някой планински ручей, след уморителен преход...
Виж целия пост
# 10
....или по- скро е егоистично това за "щастието трябва да се зъслужи"
ъхххххх, направо пощръклявам като се присетя
Виж целия пост
# 11
Тя тази да не се е объркала нещо. Ти сигурна ли си, че се е обадила да ти честити рожденния ден, или просто съвети ти е давала?
Виж целия пост
# 12
Щастието трябва да се заслужи

Това звучи точно толкова тъпо и неопределено, както: "Трябва да се бориш за любовта си." или някое друго, също толкова общо напътствие. Напомня ми на "афоризъм" от лексикон на някоя шестокласничка.
Виж целия пост
# 13
Когато си се борил за щастието си изживяването му е по-различно.
Да кажем беден си, имаш десет стотинки в джоба но на сладкарска витрина виждаш торта. Събира ти се слюнка, а знаеш че нямаш пари. Тортата не излиза от ума ти, намираш начин, изкарваш пари и не след дълго, вече можеш да я имаш. Е, няма ли да ти е по-сладко?
 Това е искала да ти каже, просто не е използвала точните думи.
Виж целия пост
# 14
Ще ми горчи даже, като знам с колко мъка съм се сдобила с възможността да ям торта. Примерно. Капка щастие няма да има в това.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия