Изпи антибиотика си и след половин час повърна

  • 922
  • 10
Изпи антибиотки си  и след половин час повърна, но не кой знае колко. Дали си е усвоила лекарството или не?
Виж целия пост
# 1
Само да уточня, че антибиотика го изпи на гладно, той е Сумамед под формата на сироп (на 1,2г. сме) и след това се нахрани.
Виж целия пост
# 2
Дали си е усвоила лекарството или не?
според мен - НЕ.
Моята дъщеря е повръщала няколко пъти, но непосредствено след изпиването му.Тогава съм давала втора доза
Виж целия пост
# 3
Не знам дали е усвоила антибиотика или не, пък и мисля, че е без значение - аз не бих давала повторно, бих изчакала да дойде време за следващата доза и тогава бих дала пак. Лично мнение.
Виж целия пост
# 4
А аз бих се обадила на лекаря си . Peace
Виж целия пост
# 5
Не знам дали е усвоила антибиотика или не, пък и мисля, че е без значение - аз не бих давала повторно, бих изчакала да дойде време за следващата доза и тогава бих дала пак. Лично мнение.

май никъде не съм дала лично мнение дали да го дава или не.Казах, че според мен не е усвоен антибиотика.А и май това беше въпросът? newsm78
Но с едно съм напълно съгласна - съвет от педиатъра.
Виж целия пост
# 6
Според мен може би го е повърнала , защото си го дала на гладно , но не се притеснявай за половин час би трябвало да се е усвоило нещо , така че не давай повторна доза , а изчакай следващия прием  Naughtyтака бях дала на гладно АБ на синът ми и той също го повърна и като се обадих на Педито каза , повече на гладно да не му давам , защото явно от това го е повърнал  newsm78
Виж целия пост
# 7
Колкото се е усвоило-толкова.В никакъв случай не давай повторна доза.Изчакай следващия прием.
Виж целия пост
# 8
Не знам дали е усвоила антибиотика или не, пък и мисля, че е без значение - аз не бих давала повторно, бих изчакала да дойде време за следващата доза и тогава бих дала пак. Лично мнение.

май никъде не съм дала лично мнение дали да го дава или не.Казах, че според мен не е усвоен антибиотика.А и май това беше въпросът? newsm78
Но с едно съм напълно съгласна - съвет от педиатъра.

Но си споделила личен опит, че си дала повторно, а според мен това е опасно. Не съм искала да се заяждам, и сега не искам, ясно е, че всеки си прави каквото смята за редно. И е истина, че в подобна ситуация е по-добре да питаме лекарите си.
Виж целия пост
# 9
И при нас е ставало така.Педиатъра ми е казал да не давам повторно, из4аква се следващия прием и тогава се дава.
Виж целия пост
# 10
Моята дъщеря като малка много често повръщаше антибиотиците. По този повод бях питала личната лекарка и тя ми беше отговорила, че ако я удържа поне половин час, значи го е усвоила! Така че няма за какво да се притесняваш и в никакъв случай не давай втора доза!
Успех!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия