Лекарят отказа да ме прегледа

  • 1 643
  • 33
Здравейте, мами.
След като се наревах едно хубаво сутринта, сега все още имам нужда да споделя с някого какво ми се случи.
Първо да се похваля, че отскоро съм бременна с второ бебче. И така - миналата седмица си записах час за преглед за днес. И днес отивам, подавм на сестрата направлението и виждам изуменият й  поглед. След това ми се обяснява, че аз е трябвало по телефона не просто да си запиша час, а да кажа, че съм бременна, защото това е "друго нещо". Оттам почва едно мънкане от страна на лекаря, че всъщност не е сигурен дали иска да ме прегледа, защото касата му плащала много малко пари за прегледи на бременни.... и щял да си помисли. Ясно, че чакаше пари, ама пари така не се искат! Аз му обясних, че съм наясно, че има проблеми в здравната система, но не е нужно да си го изкарва на мен, както аз нямам никакви планове да си споделям моите проблеми в работата. Аз всеки месец си плащам едни застраховки и за това очаквам нормално отношение. Аз пари имам да си платя и ако пожелая ще го направя, но не желая да ме кара да се чувствам виновна за каквото и да било. След това ме попита дали някой вече ме е преглеждал. Казах: не, нали затова съм тук. И последва реплика от рода: ох-о, тя не е сигурна, че е бременна пък вече такова направление си взела! И това е лекарят, който ми проследи първата бременност! В крайна сметка се разбра, че от това няма да излезе пълноценна комуникация през следващите 9 месеца, но в обидата си не успях да кажа нищо повече от това, че е адски непрофесионално.
Имах нужда да споделя, пък ако ви се коментира - ще ми е интересно.
Виж целия пост
# 1
Ох,ами какво да се коментира-освен да смениш този лекар!!! Close Close
Виж целия пост
# 2
Звучи клиширано, но нямам думи!!! Аз също си плащам, но поне ми поставиха условието от самото начало и си казаха че с НЗОК НЕ работят. Докато в твоя случай направо бих го натикала... Важното е да сме живи здрави...
Виж целия пост
# 3
Съчувствам ти, позната история. С първото си дете си плащах за ЖК, както си платих и за кошмарното раждане, а за второто се запънах и реших, че няма да плащам, щом ми се полага. При първата ми среща с лекаря в рамките на НЗОК ми беше поискано да си платя "поне цитонамазката", и то на място, всмисъл да дам парите на акушерката, понеже трябвало да ми се правят много изследвания/ кръвната ми група е А- / и съм щяла да им изляза скъпо. Отказах, като казах, че съм видяла полагащия ми се пакет за ЖК в Интернет и че той включва както тези тъй специални и скъпи изследвания , така и цитонамазка. На следващия път след дълго чакане се оказа, че не могат да ми дадат направление зя някакви изследвания, защото компютърът не е вред. На по-следващия след час и половина чакане се оказа, че акушерката я няма, пък тя се занимавала с бременните и лекарката пак не може да ми даде талони... Накрая се отказах и пак съм на платена ЖК в "Шейново". Платих 320 лева, но ако не настоявам за определени изследвания, те въобще не ми ги правят. Всеки път се разправям като циганка с тях, иначе се опитват да минат само с консултация /демек мерене на корем и кръвно/ и ехоргаф - не че се натискам да ме гледат всеки месец на ехограф, по-скоро те се натискат, защото според мен там са стажанти и по този начин се обучават. Просто не знам какво да те посъветвам...Във всеки случай се информирай какво ти се дължи и настоявай! Дано да попаднеш на свестен лекар! Лека бременност и раждане!
Виж целия пост
# 4
Пиши на "Господари на ефира"! Да пратят Мавриков да се направи на бременна жена и да му откажат преглед.
Виж целия пост
# 5
Пиши на "Господари на ефира"! Да пратят Мавриков да се направи на бременна жена и да му откажат преглед.
Е,айде поне да е красиво ми е Яна,че Мавриков незнам как ще мина за жена  Mr. Green
Виж целия пост
# 6
и аз съм забелязала,че лекари,които работят с НЗОК и извън нея не обичат особено бременните,защото за техния преглед се плаща по-малко от колкото за друг преглед.Но съм на мнение,че щом са се хванали на хорото трябва да го играят както трябва,продавачките в магазина не отпращат клиентите,които не са им симпатични.
Виж целия пост
# 7
Отношението на целия медицински персонал в България е ужасно. Това е една от причините да реша да раждам секцио и въпреки, че моят лекар беше много точен и не искаше пари, все пак се намери една ужасна акушерка, която да ме разплаче преди операцията.


Виж целия пост
# 8
Добре де хора,след като има направление жената,този лекар не е
ли длъжен да направи прегледа....или аз нещо не съм наясно със нещата newsm78
Виж целия пост
# 9
Е...си джунглата. Нямам думи. Ако може да пишеш на Господари на ефира, го направи и не се ядосвай за такива глупаци.
Виж целия пост
# 10
Лю, според мен му напиши името тук или в черния списък. В крайна сметка нека да сме наясно кой какъв е. Пък и това е едно от предимствата на свободното слово и интернет. Wink
Виж целия пост
# 11
Лю, според мен му напиши името тук или в черния списък. В крайна сметка нека да сме наясно кой какъв е. Пък и това е едно от предимствата на свободното слово и интернет. Wink
Лю му беше написала името, но постовете й със сигурност са изтрити. Интересно защо. Shocked
Виж целия пост
# 12
в последните й мнения името на лекаря не е изтрито. но тя е пуснала две еднакви теми. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=285093.msg7213488#msg7213488

Та значи хем трябвало да уточниш по телефона, че си бременна, хем си се осмелила да отидеш, без да си сигурна, че си бременна? Simple Smile

сменяш го без колебание и толкоз.
Виж целия пост
# 13
Направо съм потресена #Cussing out
Виж целия пост
# 14
Направо нищо не може да ме учуди вече... Tired

Съжалявам за това и ти пожелавам да си намериш "твоя" доктор Peace

Лека бременност и не се ядосвай толкова,съсредоточи се върху по-хубавите неща.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия