Спешно - наметната пъпна връв и въртене на бебето

  • 1 614
  • 7
Здравейте мами,

Преди 2 седмици се установи, че бебето се е завъртяло и е застанало седалищно. Освен това доктора каза, че има наметната пъпна връв около шииката и при завъртане може да се омотае с нея. От снощи бебочката започна да се завърта, като до днес мога да кажа че съм я усетила поне в 3 различни пози, т.е. въртяла се е няколко пъти (установявах го по болезнените движения, ритничетата и мястото на хълцането). Въпроса ми е ако се е омотала в пъпната връв какво трябва да се направи. Дали трябва по спешност да ходя на ехограф да се установи дали има омотаване ?

И още нещо се сетих, което няма връзка с горната тема. Снощи като гледахме коремчето ми и забелязахме как пъпчето ми хлътва и се издига. Все едно някой виси на него и после пуска. Добре де, но мойто пъпче няма връзка с нейната пъпна връв. Как става този номер тогава ? Определено не е свързано с моето дишане а си беше чисто подръпване.

Предварително ви благодаря мамчета за отговорите.
Виж целия пост
# 1
Ритка, за съжаление не мога да ти отговоря на въпросите, но и моето бебче е с увита пъпна връв около вратлето /не е само наметната/. Доста се бях притеснила, но лекарката ми каза да не се тревожа толкова и че доста деца се раждат така. Но моето бебче е с главичката надолу и не се е въртяло и заставало в други пози сега.
За твое успокоение по-нататък може да идеш да те видят на ехограф и доплер, но ти препоръчвам да се довериш на доктора си и да не се притесняваш излишно. Те хората си знаят работата, и ако се наложи и е по-добре за бебчето, може да го извадят и секцио.
Виж целия пост
# 2
Моето много ме рита, а съм в началото на 6ти месец. Като чета какво пишете, започнах да се притеснявам, да не се усуче с връвта. От друга страна съм чела, че докато си плува в околоплодната течност, не може да се задуши, нали там всичко е мокро и хлъзгаво. Вече като изтекат водите, родилката не трябва да се движи. Мился, че тогава е работа на лекарите да решат какво да правят.
Дано не разсъждавам много наивно.
Виж целия пост
# 3
Пъпната връв е мека и еластична и не може да задуши бебока, освен ако не е наближил термина. Тогава са възможни неприятни усложнения и трябва да си нащрек.
А как ти дърпа пъпчето незнам, сигурно се забавлява Simple Smile
Виж целия пост
# 4
Ритка, нищо му няма на бебчето, докато е в коремчето, омотаната пъпна връв не може да му навреди, защото си плуват във водна среда. Просто трябва да се внимава като тръгне да излиза, тогава вече е много важно да се реагира адекватно.

А за пъпчето дето изпъква и хлътва, и при мен е така, снощи беше навън, тази сутрин е навътре - това е защото бебенцето си променя позицията.

Виж целия пост
# 5
Рей, при нас вчера хлътваше и се показваше на няколко секунди и това го следихме близо 2 часа Simple Smile Беше много забавно Simple Smile Само си представях как малката се люлее в коремчето Simple Smile

АниК, мисля че в 6 месец бебчето е още мъничко, може да се движи свободно и няма опасност да се омотае. Да видиш нашата какви гимнастики правеше в 6 месец. Мен ме притеснява факта че в 8 месец вече няма мявсто, бебето е голямо и тогава няма мърдане.
Виж целия пост
# 6
Няма място ли???? Ела да видиш какво става и в 9-ти - все си намира място да шава /за сметка на усещането, че си герой на Хичкок и някой всеки момент ще ти се покаже от корема/. Аз също се притеснявам малко да не се омотае, но знам, че престанеш ли да го чувстваш за по-дълго време, е по-добре да се свържеш с лекаря си. Но това важи за последния месец и близо до термин, дотогава - няма страшно, ще си плува и ще се се измъкне или поне няма да му е стегнато...
Виж целия пост
# 7
Моето бебе до последно седеше високо в корема.
В последствие се оказа, че се е оплел в пъпната връв, като наметнат с тиранти и нормалното раждане се оказа невъзможно. Това наложи да се извади с вакум.
Бих те посъветвала да се уточниш с наблюдаващия те лекар дали не е по-добре да родиш секцио.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия