Пак за кърменето!

  • 499
  • 5
Здравейте момичета!

Има много теми подобни на моята, но аз пак не мога да намеря решение на въпроса Sad От няколко дни ми намаля кърмата, бебо иска да яде често за по 3, 4 минути и заспива. Не изцеждам почти нищо след хранене, по 10 мл. от гърда. Цял ден не акал, това показател ли е че наистина не се храни, а в същото време спи спокойно и до колко дни не е фатално да не ака? Аз си мисля че ми намаля кърмата, въпреки че правя всичко нужно да я стимулирам. Как да постъпя, колко дни може да продължи това преди да започна да дохранвам с АМ? МОля посъветвайте ме какво да правя, ИСКАМ да кърмя Praynig почти на 2 месеца е, thanks
Виж целия пост
# 1
Разкажи малко повече, защо мислиш, че кърмата ти намалява. Ако е заради честото сукане на бебето, това може да е скок в растежа например. Не е задължително и изцеждането да е показател за количеството кърма. Сигурно си го прочела вече и в другите теми, някои майки и 10 гр. не могат да изцедят, а си кърмят успешно.
Ако не даваш допълнително вода или други течности, най показателно за това дали бебето изяжда достатъчно са мокрите памперси (това, което излиза, все някак е влязло  Wink ) и още няколко показателя. Копирам ти директно една от статиите по въпроса в Библиотеката, "Сито ли е бебето ми?"
Не се тормозете дали ще се засити бебето ви, когато кърмите на поискване. И при кърменето има достатъчно показатели дали бебето приема нужното количество майчино мляко. Вашето бебе се чувства добре, ако:
-- 8-12 пъти на ден бива кърмено
-- има на ден 6-8 мокри пелени
-- прави впечатление на доволно и бодро бебе
-- има розова кожа
-- плавно и постепенно наддава

Излишно е след всяко ядене да бъде теглено, та дори и дневно (т.к. в Германия майките могат да си позволят да си купят теглилки за вкъщи - б.м.). С това майката само се подлага на допълнителен стрес.

Добре е да се знае - има периоди, в които бебето иска по често да суче и изглежда ненаситно. Причините са скокове в растежа, най често на 2, 6 и 12 седмици. По възможност в тези моменти се уединете и давайте на бебето по често да суче и вие самата пийте повече. Това помага за покачване продукцията на млякото. След 2-3 дена се уравновесява търсенето и предлагането

Акането също не е показател, че бебето гладува. Защото изключително кърмените бебета имат периоди на неизхождане по няколко дни, просто усвояват всичко и няма какво да изхвърлят. Ако се притесняваш, че бебето ти има запек, за което е рано според мен, просто яж ти по разхлабващи храни (овесени ядки, слива, круша) и пий сок от круша. Поне няма да навреди  Simple Smile
Недей още да мислиш за дохранване. Изчакай и давай на бебето да суче когато поиска. Ако е гладно, то едва ли ще заспива спокойно. Виж как е с наддаването и ако имаш съмнения пиши пак  Peace
Виж целия пост
# 2
И аз не знам вече какво да мисля Cry, днес започва да реве от глад, а като го сложа на гърдата не дърпа, започва да се върти. Изцедих се и му дадох с шише кърмата, пак не иска. Е вече не мога да разбера какъв е проблема? Благодаря ти Шаманке!
Виж целия пост
# 3
Не мога да видя колко е голямо детето ти, да не започнала кърмаческа стачка?
Бъди търпелива, успокой се.
Използвай уютно, тихо място за кърмене, в удобна поза. Както Шамантката е писала изцеденото количество кърма не е показателно за наличната кърма в гърдите.
Кърмено бебе може и 1 седмица да не ака, наблюдавай мокрите памперси.
Виж целия пост
# 4
И моят син горе-долу на тази възраст (два месеца) изведнъж спря да ака всеки ден. Много се бях притиснила, но той си наддаваше добре и аз се успокоих. Много бебета започват да правят паузи от по няколко дни, но това не е фатално и не е показател, че детето е гладно. Цеденето също не е добър измерител, защото аз например не мога да изцедя повече от 70-80 мл мляко (не след хранене, а по принцип), а пък бебето ми е здраво и наддава по един килограм на месец. Така че спокойно, това с неакането е нормално и не е повод за притеснение, ако детето е спокойно и щастливо.
Виж целия пост
# 5
Благодаря ви момичета   bouquet ,

 Днес нещата са малко по-добре! Ако не бяхте вие, сега щяхме да се дохранваме, а можеше и да сме изцяло на АМ, толкова бях отчаяна. Но вече съм щастлива, благодаря ви, особено на Шаманката!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия