За отбиването???

  • 1 723
  • 18
Здравейте мамчета!
Вярно ли е, 4е лятото не е желателно да се отбива?
По принцип не бързам да отбивам, но ако това с лятото е вярно и ако не отбия сега ще трябва чак на есен. Моето злато е много привързано към гърдата ми и ако ще трябва да отбивам до 1 месец ще е много мъчително. Иска ми се да я отбия в най-подходящия момент....да загуби  сама интерес към сукането, но за сега няма такива изгледи.
Другото, което ме притеснява са зъбките.....хапането newsm47 .За сега имаме 4 зъба и не хапим, но сигурно и този момент ще дойде...
Ами малко се поувлякох, но имах нужда да споделя и с други кърмещи мами, около мен няма много такива...
Виж целия пост
# 1
Здравей,

Аз съм пред същата дилема, защото децата ни са на еднаква възраст. Чела съм, че лятото е по-голям рискът от чревни инфекции и разстройства и за това не е хубаво да се отбива през този период.Мисля,че все пак могат да се намалят кърменията. Достатъчни са 1-2 кърмения за деня, за да се поддържа имунитета на детето. Аз реших за себе си, че ще отбивам през октомври (освен ако беба не реши друго Simple Smile ).До тогава ще намаля броя на кърменията до 2 и на края само до 1.
За зъбите нищо не мога да ти кажа, защото моето бебе все още няма зъби. Педи ми каза,че това само значело, че ще излязат по-бавно и мъчително. Това е още една причина за мен да не бързам с отбиването. Просто не искам да лишавам детето от евентуалната му утеха на гърдата в труден период за него.
Виж целия пост
# 2
Не съм компетентна в отбиването, но и аз съм чувала за рисковете при отбиване през лятото. Има известна логика, но си мисля, че ако отбиването е много плавно и естествено, могат да се избегнат предполагаемите проблеми.
А ти защо искаш да отбиваш? Налага ли се да стане бързо, защото спокойно можеш да опиташ да ограничиш броя на кърменията и да си карате дълго време със сутрин и вечер например. Това в идеалния случай, когато детенце не е вманиачен цицоман като моя дзвер Mr. Green
За зъбите, Алекс има 16 зъба, но никога не ме е хапал. Като се има предвид, че твоето бебе вече е голямо, ако се случи да хапе можеш строго да му обясниш, че това е лошо. Можеш да му откажеш гърдата за няколко минути. Така поне процедират другите майки и знам, че има добър ефект.
Не е задължително зъбите да избият със зор, но е възможно. В такива моменти кърменето много ни е спасявало. Е, висял ми е на гърдата по цяла нощ, но това е защото зъбите са го тормозили сериозно. След като избие зъб и се кротваше.  Най гадно беше с кътниците. Но пък вие може и да не ги усетите как ще избият. Пожелавам ви го искрено  Peace
Виж целия пост
# 3
marta7 относно зъбките действително много помага кърменето, когато поникват. Ние в момента се кърмим сутрин и вечер, но малко със зор ядем твърда храна. До обяд ми отказва храна но гледам и да не я кърмя, защото няма да иска да обядва. Действително като се замисля можем така да продължим и лятото 2 кърмения не е зле.
Онзи ден малката ми вдигна температура и цял ден буквално е била на гърда. Бях много щастлива, че мога да й предложа гърда, защото нищо друго не помагаше.
Виж целия пост
# 4
и аз знам, че лятото не е подходящо и скам да я отбия сега. На 20 април става на 1 годинка и ви моля за съвет. Суче само нощем по 2-3 пъти според мен по навик, защото имам много малко кърма вече. Вода не иска да пие - бие шишито. Мляко от шише не иска да яде. Биберон никога не сме ползвали. През деня я приспивам с носене и люшкане, но през нощта много реве ако не и дам гърдата. Моля за съвети, твърдо съм решена да спра кърменето.
Виж целия пост
# 5
...интересно, освен слухове, друго по този въпрос не съм прочела...
а за хапането - като пробва веднъж, скарваш се и се дърпаш рязко с писък и то повече не пробва - пази си манджата  Laughing

няма страшно, не боли като заима зъбки, сукането става с език, не със зъбите...
Виж целия пост
# 6
И на мен ми бяха казали, че лятото не е желателно заради опасността от чревни инфекции. Защото кагота се отбие детето, имунитетът му рязко отслабва и е много податливо на такива инфекции. Поради тази причина и аз отложих отбиването през лятото, а пък после синът ми силно се привърза към гърдата и продължавам да го кърмя. Но от позицията на "препатил" бих те посъветвала да намалиш кърменията плавно, докато детето остане на кърмене само вечер. така поне има по-голяма вероятност да се отбие от само себе си.
Що се касае да зъбките, не съм имала проблем. Случвало се е да ме хапне няколко пъти, но инцидентно. Така че това не бива да те притеснява. Ние имаме вече всички зъби и още се кърмим. Детето се усъвършенства в сукането. Като всяка друга дейност.
Виж целия пост
# 7
и аз знам, че лятото не е подходящо и скам да я отбия сега. На 20 април става на 1 годинка и ви моля за съвет. Суче само нощем по 2-3 пъти според мен по навик, защото имам много малко кърма вече. Вода не иска да пие - бие шишито. Мляко от шише не иска да яде. Биберон никога не сме ползвали. През деня я приспивам с носене и люшкане, но през нощта много реве ако не и дам гърдата. Моля за съвети, твърдо съм решена да спра кърменето.

Само това вечерно кърмене ли е дневната порция мляко тогава? newsm78 А вода въобще ли не приемате в такъв случай?
Ами моят скромен съвет е да настояваш. Предлагай винаги когато се сетиш вода. Ние така я пропихме, първоначално със символични количества от 10, 20 гр. Но Иво беше свикнал с биберона вече.  Предполагам си пробвала с лъжичка, чашка с накрайник или обикновена такава и пр. приспособления. Изисква време да свикне детенце... Шишето с мекият накрайник на Авент ни върши работа на нас. Успех.
Виж целия пост
# 8
и аз знам, че лятото не е подходящо и скам да я отбия сега. На 20 април става на 1 годинка и ви моля за съвет. Суче само нощем по 2-3 пъти според мен по навик, защото имам много малко кърма вече. Вода не иска да пие - бие шишито. Мляко от шише не иска да яде. Биберон никога не сме ползвали. През деня я приспивам с носене и люшкане, но през нощта много реве ако не и дам гърдата. Моля за съвети, твърдо съм решена да спра кърменето.
Относно водата пробвай да даваш от спортно шише или 4аша със сламка,предлагай винаги след хранене,тогава беб4етата са жадни.А за млякото,след като ве4е е на годинка можеш да пробваш Нестле Джуниър,моят син така пропи мляко,или поне гледай да има достатъ4но мле4ни храни от сорта на сирене,кашкавал,кисело мляко.
Сега по темата за отбиването,аз миналата пролет намалих суканията на моят син,малко по малко премахвах по едно кърмене,вси4ко стана плавно и постепенно,докато накрая ни бяха останали нощните цокания и той сам си се отказа то4но август месец,за щастие не сме имали 4ревни проблеми,аз също не съм имала проблеми с гърдите.Според мен из4акай до есента и без това имате само две кърмения,после ще махнеш сутрешното и постепенно тя сама ще се откаже от ве4ерното.
Виж целия пост
# 9
Момичета благодаря за съветите. Ние вече се отбихме, вече пета нощ не суче. Само първата нощ като не и дадох плачка 2-3 минути, но следващите нощи вече стана все по-лесно. Обръща се на една страна и сама си заспива или я гушкам и давам малко водичка и всичко е наред. Иначе за водата имах предвид, че само през нощта бие шишето с ръка. През деня си пие. А за млякото - вечер и давам кисело с една бисквитка да го сгъстя, защото го ядем с лъжичка. Пробвах първите една, две нощи след като се отби да и давам на сутринта пак кисело мляко, но не иска много да яде и сега си спи сутринта до 7 и после направо давам попарката.
Благодаря за помощта.
Виж целия пост
# 10
Ние  имахме сериозен проблем с хапането щом избиха зъбките, а при опитите ми да покажа, че така не се прави нещата се влошаваха Cry - кански рев и протести.
В последствие констатирах, че  гризкаме само  като се приспиваме - явно защото  ни се спи. При това положение сега се кърмим все още един път на ден, но само сутрин и няма проблем - мисля да караме така до есента.
Виж целия пост
# 11
Иска ми се да я отбия в най-подходящия момент....да загуби  сама интерес към сукането, но за сега няма такива изгледи.
Не съм видяла още кърмаче само да изгуби интерес към сукането,напротив пристрастяват се повече.Ние сме жив пример за това.
Със зъбите не сме имали проблем и мисля,че и ти няма да имаш,те не са глупави нашите кърмачета.
Ние  имахме сериозен проблем с хапането щом избиха зъбките, а при опитите ми да покажа, че така не се прави нещата се влошаваха Cry - кански рев и протести.
 
Ревът е бил,защото детето е осъзнало ,че те е наранило.Сигурна съм ,че не го е направило умишлено и ще бъде все по-внимателно когато суче.Все пак препоръчвам,когато детето вече е заспало да освободите гърдата.
Виж целия пост
# 12
Здравейте,
имам нужда от съвета точно на майки като вас-дълго кърмещи Simple Smile
Аз кърмя от 9 месеца и искам да продължа колкото по-дълго е възможно.В момента кърмя вечер след 18:00 два или три пъти, през нощта и сутинта. Анчето има едно зъбче, още е само връхче и не го усещам като суче(това по  въпроса за хапането).Пристрастяването при нея е много силно, тя изпада направо в истерия, ако не й дам гърдата и винаги се опитва да "си издейства"повече кърмения. Може би понеже през нощта буквално ми спи на гърдата, незнам по колко пъти суче, толкова са много, че вече не ги броя   Rolling Eyes
Лошото е, че като се разсърди, отказва всичко друго за ядене и показва много ясно какво иска. 
А този месец с това сучене(понеже беше болна и първото й зъбче излезна, та сещате се за какво става въпрос)) изобщо не е наддала на килограми и не е пораснала на височина Sad
Незнам какво да правя и най-вече незнам ако я отбия, дали няма да й е по-добре и за апетита към твърдате храна и за спането без това непрекъснато събуждане и сучене....
Мерси предварително Simple Smile
Виж целия пост
# 13
Аз имах също съмнения, че кърменето не било достатъчно хранително. Обаче докато пробиват зъбчетата е нормално да не им се яде на горките мъничета и да искат само гърдата на мама, тя е успокояваща, утешаваща, топла и с нея си чешат венците..., та по-малко боли. Мойто човече имаше един месец, в който загуби 400 гр. тегло, в 13я месец, но точно тогава излизаше 5я зъб, сменяхме местожителството, почна ясла и аз почнах работа. Та, това просто дойде много. Настоявай пак да даваш твърдата храна, в режима, в който си давала, като обмисляш разнообразие в менюто и то само ще си каже кога и колко си иска да папка. Предложи към менюто и по малко АМ или дори прясно мляко (ако нямате проблеми с това) - аз така правя от време на време, въпреки, че кърмя вечер и сутрин все още.
Мисля, че някои жени сме надарени с повече и по-качествена кърма, заради което малечковчетата са така пристрастени към кърменето. И ние сме така, много привързани към кърменето и също спи на гърдата ми. И аз не мога да устоявам на крясъците й за кърмене. Ако не работех, бих продължила до естественото й отбиване, но сега ми идва много и затова разреждам.
Виж целия пост
# 14
Здравейте! Ние сме на година и пет месеца и ми се налага да го отбия защото лекарството, което ми е изписано няма изследвани действия върху кърмачета. По принцип действието му в организма ми ще е около 72 часа, но реших че няма смисъл после пак да се връщаме към кърмене, след като наближаваме към естествено отбиване така или иначе. Казвам това, защото вече около половин година сме само на нощни кърмения и рядко сутрин за събуждане. Аз ходя на работа от много ранна негова възраст, така че не мисля че той ще чувства толкова драстично отбиването, както ако бях с него по цял ден. Вече около 10 часа сме без кърмене - първата вечер мина кошмарно за мен, той не мисля че толкова се стресира - плака около 30 мин, но после се успокои. Но аз се чувствам виновна, че му причинявам този дискомфорт. Четох всички статии тук за отбиването, но не мислех че при мен ще е проблем след като толкова малко се кърмим по принцип. Явно съм грешала. Направо съм на кръстопът дали да не почна да го кърмя пак след като свърши лекарството newsm78 Но и не знам дали си струва да го мъча пак, все пак ако го отбивам ще е най-добре сега преди лятото. Доволна съм че му дадох и толкова, защото трябваше да се върна на работа когато беше на 6 седмици и всичкото това време карахме на цедене и кърмене през нощта. Така ги мразех тези нощни кърмения а сега.... Cry Чувствам се ненужна и жестока към мъника, винаги ли е толкова трудно. За колко време минава препълването на гърдите? Едната започна леко да ме наболява вече Crazy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия