Малкия е със страхотен запек

  • 3 139
  • 42
Здравейте мили мами. Отново се обръщам към вас за помощ.
Малкото ми момченце е със страхотен запек. От два дни е само на АМ но пак нищо. Днес ще ходим и до педи, но ми се иска да чуя и вашето мнение. Дали има вероятност именно АМ-то да го запича. Ние сме на НАН 2 и като се замисля малко след като го започнахме и започнаха и проблемите. Е тогава започнахме и захранването. Вече не знам какво да правя Sad
Виж целия пост
# 1
Аз бих включила тиква (ХИП имат такова пюре) в менюто на детето всеки ден. Регулира коремчето много добре.

Също така бих сменила млякото с Лактана Био 2. Обикновено майките на АМ така решават проблема с упорития запек. Аз така го реших завинаги, след 2 месеца ходене по мъките с нан-ове и аптамили -   но с Лактана Био 1.

Ако не ти се сменя мляко, прави шишето 20-25 мин преди ядене да се разтвори по-добре млякото. Това съм чувала че при НАН-а помага - при нас нямаше ефект.

ТОва е мое мнение, разбира се.  Hug
Виж целия пост
# 2
Меги, благодаря за бързия отговор Hug Определено мисля да сменя млякото
Виж целия пост
# 3
На тази възраст има достатъчно разхлабващи пюрета и сокове, с които да си оправи детето проблема. Не разбирам защо е само на АМ при запек, вместо да му даваш тиква/круша/сливи под форма на пюре или сок.
Виж целия пост
# 4
Не мисля, че има място за притеснение!
Перси беше със запек 6дни!
Пробвай с пюре от сини сливи, круши, тиква, направи му клизмичка с термометър, ако не стане вземи малко домашно сапунче и го наостри ,и внимателно му направи клизма. Действа безотказно, аз така спасих положението първия път. От нищо друго нямаше резултат. Всичко ще се оправи!
Виж целия пост
# 5
Явно не съм се изразила правилно. Пюре яде от круши и сини сливи всеки ден. Давах му и вода от овесени ядки. От един месец само 2-3 пъти е акал без термометър. Просто се напъва но не може да изкара ако. За това и съм така притеснена. Гледам и другите пюрета да са разхлабващи. А запичащото нещо което яде е 2 бисквити плазмон вечер и сухар в супатана обяд
Виж целия пост
# 6
Аз спасявам положението с пюре от сини сливи (само на semper ни действа разхлабващо) или с пасирано хубаво узряло прясно манго. След като хапне манго колкото и да е запечен до час памперса прелива. Бананите също много запичат.
Виж целия пост
# 7
Щом сливите и крушите не помагат newsm78 може и да е от А.М. Бебка също е на Лактана 2 и вече нямаме проблеми със запека. Преди да го смениш пробвай и с каши на Хип. Те също са с пробиотици и могат да ви помогнат.
Най добре се посъветвай с педито, както си писала.
Виж целия пост
# 8
Аз онзи ден взех сливи от Билла/ някакви червени/ и направих домашно пюре от сливи и малко ябълка и банан и след няма и 2 часа имаше резултат  Peace Пробвай с домашно. На моя син купешките пюрена не му влияян нито една марка  Laughing
Виж целия пост
# 9
Моят син/6м/ беше с хроничен запек и на дуфалак дълго време,докато не ни изписаха свещички с глицерин,които се продават в чужбина,най-близо-Гърция,и проблемът отшумя.
Виж целия пост
# 10
аз ползвам пюре от круши, или сини сливи с кайсия.
а от зеленчуковите-тиквички-много добре деистват  а и са вкусни-поне ние ги обичаме много.
Виж целия пост
# 11
Дъщеря ми също беше на НАН и резултата беше като вашият,смени го с някакво друго АМ
Виж целия пост
# 12
Има вероятност да е от млякото. Нан-а в много случаи запича и лично аз съм го заклеймила като мляко, защото докара голям запек на Калоян. Откакто му давам сокчета обаче със запек проблем не сме имали. Крушата върши чудеса  Simple Smile
Виж целия пост
# 13
И моят син го беше запекъл Нан-а  Naughty
Виж целия пост
# 14
Благодаря момичета Hug
Педи каза да давам активиа фибри. Смених АМ с Фризо 2, който също е с пробиотици и бифидос есенсис. Каза да дам и дуфалак докато се прокара. И да давам много плодове.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия