Дали е варицела?

  • 3 623
  • 4
Здравейте на всички!

От понеделник вечер дъщеря ми започна да вдига температура 38 и половина. Вторник започна да подсмърча, вчера бяхме на лекар - видяхме, че има две пъпчици на гръбчето и педиатъра се съмнява за варицела. Направи гърлен секрет и сега чакаме утре резултата.
Но снощи тя беше много зле - едва дишаше, заради силната хрема - гъст жълтеникав секрет. Имаше отново температура 38 и половина. Лимфните й възли от ляво са доста подути и показва, че я боли точно там.

Днес се чудих дали да я заведа отново, но реших все пак да изчакаме до утре.
Може ли някой, чийто дете е боледувало от варицела да сподели как точно протича болестта и възможно ли е обривът да се състои само от няколко пъпчици?

Пък и детенцето, с което играха имаше същите симптоми и след рентген установиха пневмония  Sad . И това ми дава повод за още едно притеснение.
Виж целия пост
# 1
В момент сме с варицела, на 5год. сме. При нас още щом почна да вдига Т и започнаха да избиват пъпките. Три вечера вдига Т, като всяка сутрин след това имаше все повече пъпки/ по цялото тяло /. На 4-тия ден процеса става обратим, спря да дига Т. Щом има само две пъпки и 2 вечера е вдигала без да избият други пъпки сигурно  не е варицела.
Пъпките са пълни все едно с вода, стоят като мехурчета.
Но и при нас има сополи, но не зелени.
Виж целия пост
# 2
Не мисля , че е варицела  Naughty До сега трябваше да избият и още пъпки , които наистина са пълни с течност  Rolling Eyes Да не е няква друга шарка  newsm78 Сега е бумът на скарлатината , при нея се подуват и лимфни възли , болки в гърлото , хрема и ситни пъпчици ...Абе дано да е обикновена настинка  и скоро да оздравеете  Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 3
Ами от вчера има само две пъпчици на гърба и днес едно кръгло червено петънце на бузката. Не я сърби.

Аз по-скоро се притеснявам за пневмонията.
Ако е варицела така или иначе си минава без АБ, но при пневмонията не знам, колко време може да се изчаква. Ние сме с температура от понеделник вечер.
Виж целия пост
# 4
Мисля ,че при вас не става въпрос за варицела.И двамата ми сина боледуваха.По-големият с по-малко пъпки,а малкия с повече.И двамата имаха висока температура около 3 дни.Без хрема и кашлица.А пъпките са характерни и не могат да се сгрешат с друга шарка-пълни са с течност.Давахме сироп само за температурата и мажех цялото тяло с един разтвор ,който се приготвя в аптеките ,за да намали сърбежа.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия