изтичащ срок на ТЕЛК

  • 24 827
  • 15
може ли някой да ми каже, когато ТЕЛК-а изтича на 1 май, а до този момент няма писмо, как се процедира? къде се ходи и какво се носи като документация, ако някой знае от опит или къде да го прочета.
Виж целия пост
# 1

Може да не си получила писмото, тогава ако не се явиш на посочената дата, ти определят нова.
Най-добре иди в картотеката да питаш дали имаш назначена дата.
Обикновено назначената дата е по-късна от тази, на която изтича старото решение.
Примерно ако ти изтича на 1 май, може да са ти дали дата чак за 1 юни, но новото решение си важи със задна дата от момента, в който е изтекло старото.
През това време /от изтичането до новото решение/ ти спират пенсията, ако получаваш такава, като минеш комисията ти я изплащат със задна дата.
Виж целия пост
# 2
благодаря ти!
а къде е тази картотека? извинявай, хич не съм наясно, просто ме помолиха да попитам, защото им е за първи път, изтичането.
Виж целия пост
# 3
bisac в нашия град картотеката на мед.едкпертни досиета /КМЕД/ се помещава в бившата Окръжна Болницата.
Питай си личната лекарка тя би трябвало да знае във вашия град къде се намира КМЕД.
Виж целия пост
# 4
 bisac, не знам откъде си, обикновено е там където са падали документите за първоначалното освидетелстване,  ако не знаят, питай  в някое медицинско заведение или социални грижи, не може да не знаят.
Виж целия пост
# 5
благодаря ти!
а къде е тази картотека? извинявай, хич не съм наясно, просто ме помолиха да попитам, защото им е за първи път, изтичането.
Подали ли са молба за преосвидетелстване? Защото това се правило 2-3 месеца преди да изтече срока на решението.
Виж целия пост
# 6
Не е нужно да се подава молба за преосвидетелстване, малко преди да изтече срока служебно изпращат писмо да се явиш на нова комисия.
Преосвидетелстване се прави, ако преди да е изтекъл срока, има промяна в състоянието ти и съответно искаш да получиш по-голям процент.
Виж целия пост
# 7
zarinka, съгласявам се с теб до някъде, майка ми също не е подавала молба за преосвидетелстване, изпратиха и писмо да се яви на ..... дата, но изглежда при децата е по-различно. На моето дете решението важи 2 години и преди да изтече срока трябва да подам молба за преосвидетелстване. И аз се чудя защо е така, но изглежда в нашата държава всеки си прави каквото си иска.
Виж целия пост
# 8
За децата е по-различно, защото те се водят към социалните, а не към НОИ. Затова писма няма. И аз чаках писмо за нашето и затова вместо май месец, минахме декември.
Виж целия пост
# 9
Добре, за децата съм съгласна, остава само авторката да уточни дали става въпрос за дете, ако е така - това е отговора на питането. Peace
Виж целия пост
# 10
 за възрастен човек става въпрос. много ви благодаря за компетентните и изчерпателни отговори. обадили са се в картотеката и са им казали да отидат там в определен интервал от часове. в понеделник започва "борбата". там се ходело сутрин към 5ч. , за да може да се класираш.
още веднъж сърдечно ви благодаря! smile3525
Виж целия пост
# 11
Пробвайте да отидете 40-50 минути преди да затворят, тогава обикновено има малко хора, а понякога няма никой. Всички се струпват рано сутринта, по някое време успяват да ги обслужат, а нови хора спират да идват, тогава най-лесно се стига до гишето.
Виж целия пост
# 12
и аз искам да попитам нешо.просто не знам към кого да се обърна или къде да потърся.някой може ли да ми каже някакъв адрес в нета,от който бих могла да видя болестите защитени със закон от съкращения?знам,че е някаква наредба 5,но не знам от кой закон.предварително благодаря
Виж целия пост
# 13
Не е нужно да се подава молба за преосвидетелстване, малко преди да изтече срока служебно изпращат писмо да се явиш на нова комисия.
Преосвидетелстване се прави, ако преди да е изтекъл срока, има промяна в състоянието ти и съответно искаш да получиш по-голям процент.
Незнам дали ще може да ми отговори ниакой тук,но аз да попитам:
Имамах решение на ТЕЛК  с 2ра група , след гинекологична операциа 1998г.От 2007г  ми намалиха на 50 процента.Решението ми е валидно до 5.12 2009г..На 19.03.2009 ми направиха безкравно отстраниаване на заболял ляв бъбрек.
Та въпроса ми е имали смисъл да се занимавам с бумащината да подавам документи пред Телк  за преосвидетелстване.Бих ли могла да получа по-голям процент.
Виж целия пост
# 14
Според мен, има шанс да ти увеличат процента, но при положение, че тази година ти изтича предишното решение няма смисъл в момента да се разправяш, защото докато ти определят време да се явиш пред комисията, така или иначе ще ти дойде ред заради изтеклото предишно решение.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия