Преглед на ехограф в 30-та седмица?

  • 2 462
  • 14
Здравейте мами. Въпроса ми е такъв: В 20-та седмица ходих на фетална морфология и тогава лекарката ми каза че е хубаво към 30-32 седмица пак да отида. Някой знае ли за какво се ходи сега и пак ли е на фетална морфология и ли на 3D. Защото аз съм в 29-та седмица и се чудя какво да правя. Да ходя ли и като се обадя какво да кажа за какво искам час за фетална морфология или за 3D. Извинявам се за невежеството ми не ми се сърдете Praynig Мерси предварително за отговорите ви Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 1
Обикновен ехограф .
Доктора ще види колко е пораснало бебето, как се е разположило, какво е състоянието на плацентата.
Виж целия пост
# 2
Обикновен ехограф .
Доктора ще види колко е пораснало бебето, как се е разположило, какво е състоянието на плацентата.
   Peace
Виж целия пост
# 3
аз на обикновен ходих
Виж целия пост
# 4
Аз ходих в 34 гс на 3-та фетална морфология и доктора ми каза, че съм малко закъсняла, защото ребрата на бебето вече са се вкостенили. Обясни ми, че 3-тата ФМ е добре да се направи 28-30 гс, за да се види как се е доразвила кръвоносната система на бебето. Това ми каза той, а доколко е вярно не знам.
А иначе докторите преглеждат на 2D; 3D и 4D са за удоволствие на родителите.
Виж целия пост
# 5
Разбира се , че на обикновен ехограф  Peace Доктора ще види колко е наддало бебето и всичко ли е наред , ако се наложи 3 измерен тогава  newsm78
Виж целия пост
# 6
И аз мисля, че няма нужда от 3Д - достатъчно е да те видят на обикновен ехограф Peace
Виж целия пост
# 7
И аз мисля, че няма нужда от 3Д - достатъчно е да те видят на обикновен ехограф Peace

 Peace
Виж целия пост
# 8
При положение,че си ходила на фетална морфология и всичко е ОК се губи смисъла да ходиш и на 3D.При 3D ще получиш просто няколко хубави снимки,които обаче ще ти струват от порядъка на 150-200лв.Докато фет. морфология все пак си е изследване на всички вътрешни и външни органи на детето(нещо изключително важно)!Така,че и моето мнение е да си отидеш на обикновен ехограф.Там също ще ти кажат колко е пораснало детето и в какъв етап на зрелост се намира плацентата.
Виж целия пост
# 9
Хубаво е да се направи (обикновен ехографски преглед- въпреки, че всички са такива  Peace) преди раждането, за да се видят размера на плода,разположението му,плацентата и пъпната връв
Виж целия пост
# 10
3D само ако искаш ти да го видиш, иначе и на 2D същото виждат докторите.
Виж целия пост
# 11
3Д наистина е само за удоволствие на родители, но в 30 г.с. няма смисъл, защото бебето е станало доста голямо и не могат да се направят хубави снимки. Отиди на обикновен.  Peace
Виж целия пост
# 12
Миналата седмица ходих на ФМ при д-р Марков в 29 г.с. Докато се чудя дали да се откажа от часа и той си дойде... Да ти кажа честно виждат се мн. по-малко неща, отколкото на ФМ в 19-22 г.с. По-скоро на тази ФМ може да видиш личицето на бебчо, защото ще изглежда почти по същия начин, като се роди. Виждат се и пръстите на краката. Всичко останало може да се види и на обикновен ехограф, качествен, а не някакъв от 80-те години, така си мисля. Но поне на 4 Д видяхме прословутата пишка на бебето, та вече да сме сигурни, че грешка в пола няма, щото на няколко познати до 7 - 8 месец им бяха казвали - момче, а накрая, хоп - момиченце.  Laughing
Виж целия пост
# 13
И аз си правих 3-та ФМ, при д-р Марков. Пак огледа всичко по бебето, измери го, чу сърчицето, гледа плацентата и пъпната връв, прегледът беше около 20 минути. Видяхме и личицето на бебето, но честно да си кажа от целия преглед си спомням само, че казваше, че бебето е здраво и е добре, а с мъжът ми само това искахме да чуем.
Виж целия пост
# 14
При положение,че си ходила на фетална морфология и всичко е ОК се губи смисъла да ходиш и на 3D.При 3D ще получиш просто няколко хубави снимки,които обаче ще ти струват от порядъка на 150-200лв.Докато фет. морфология все пак си е изследване на всички вътрешни и външни органи на детето(нещо изключително важно)!Така,че и моето мнение е да си отидеш на обикновен ехограф.Там също ще ти кажат колко е пораснало детето и в какъв етап на зрелост се намира плацентата.
Къде ги правят тези снимки за 150 -200 лв?????  #Crazy newsm78 На диск ми записаха клипове и снимки  ,както на 2Д така и на 3Д4.Бях си за фетална морфология-всичко 60лв(10 лв за диска,50 лв прегледа) Rolling Eyes
Няма смисъл от фетална морфология на този етап.Иди при някой добър и опитен лекар да погледне как е бебока,плацентата и водите.   bouquet Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия