За смяната на гинеколог...

  • 1 551
  • 16
Има ли право гинекологът да задържа направените ми изследвания, ако съм решила да го сменям? Мога ли да сменя проследяващия си лекар в 8 месец?
Виж целия пост
# 1
Може да смениш лекаря с направление от личния за смяна на гинеколог, но в осмия месец не знам.Нека и други се изкажат, не съм много сигурна, а изследванията няма право да ти ги държи без значение дали ще се местиш от него или ще си останеш там  Peace
Виж целия пост
# 2
Доколкото знам направлението което се дава от личния лекар за проследяване на бременноста е едно единствено и второ не ти се полага.
А когато наближи да раждаш  ти се издават необходимите документи и последните направени изследваня за да  отидеш да раждаш в болница.
Виж целия пост
# 3
Знам, че ми се издава обменна карта, но на мен ми трябват всичките изследвания. А заради тази обменна карта предполагам могат да ми откажат да ми ги дадат. Тя достатъчно информация ли съдържа?
Виж целия пост
# 4
Защо да не може да се смени?  newsm78 Според мен няма право да ти задържа изследванията.  Thinking Явно с нещо те е разочаровал въпросният доктор, след като искаш да го сменяш.  newsm78 Моят личен лекар почти през цялата бременост ми даваше направления за гинеколога до момента, в който излезе някаква вратичка за "диспансеризиране" като проблемна беременост.
Виж целия пост
# 5
Няма право да задьржи изследванията,а имаш право по всяко време да си смениш лекаря.Леко раждане и успех Hug
Виж целия пост
# 6
Няма право да задьржи изследванията,а имаш право по всяко време да си смениш лекаря.Леко раждане и успех Hug
  точно така  Peace
Виж целия пост
# 7
Няма, ама ще ги задържат - само копия ми дават да направя. И това е нещо.
Виж целия пост
# 8
Изследванията ти изобщо следва да си седят в теб.
Виж целия пост
# 9
Изследванията ти изобщо следва да си седят в теб.

Моите изследвания си седяха в мен. Докторката само ги гледаше и ми ги връщаше. После като отидох да раждам ги занесох в отделението заедно с обменната карта.

Нямат право да ти задържат изследванията. Ако искаш да си смениш лекаря настоявай да ти ги върнат.
Виж целия пост
# 10
Изследванията ти изобщо следва да си седят в теб.
Точно така и мисля, че можеш да го смениш без проблем!
Успех !
Виж целия пост
# 11
Може да смениш лекаря с направление от личния за смяна на гинеколог, но в осмия месец не знам.Нека и други се изкажат, не съм много сигурна, а изследванията няма право да ти ги държи без значение дали ще се местиш от него или ще си останеш там  Peace

Абсолютно вярно, че можеш да поискаш направление за смяна. На този етап от бременността обаче не знам за теб дали ще е добре  newsm78.
Виж целия пост
# 12
Доколкото знам направлението което се дава от личния лекар за проследяване на бременноста е едно единствено и второ не ти се полага.
Не ти ли се полага второ направление за евентуална смяна  newsm78 ? Иначе всички изледвания си стоят при моята лекарка и тя каза, че като наближи момента, ще ми даде болничен, обменна карта и всички други изследвания които са ми правени досега.
Виж целия пост
# 13
Имаш право на направление в началото на бременността за избор на гинеколог и после за цялата бременност имаш право само на още едно направление. Ако досега не си го ползвала, можеш да поискаш от личния лекар да ти издаде и така да си смениш гинеколога.
Но в твоя случай вече е късно, защото така или иначе след 2 седмици ще си получиш направлението за хоспитализация и обменната карта.
Моята лекарка също не ми е дала още изследванията ми, но някой ми каза, че в обменната карта трябва да пише всички резултати от изследванията. Не знам дали е вярно. Но говори с лекаря, който ще те изражда и той ще ти обясни дали информацията в обменната карта ще му е достатъчна. Ако не, дори да не ти дадат изследванията (чух, че някои лекари не ги давали, но не знам защо), все пак можеш да си направиш копия и да занесеш тях. Едва ли на израждащия те лекар му трябват непременно оригиналите - него го интересува информацията.
Успех!
Виж целия пост
# 14
На мен ми се наложи да сменя гинеколога си в края на седмия месец. От него си взех картона от женската консултация заедно с всички изследвания, които ми бяха правени, взех си и направление от личната лекарка за пренасочване към нов гинеколог и с всичко това отидох при новия лекар.

Смяната не беше по мое желание, но мисля, че процедурата е еднаква във всички случаи.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия