Моята дълга и тъжна история... с щастлив край

  • 4 024
  • 45
Моята дълга и тъжна история започна, когато се роди моето момченце  - преди три години.  Казах си: "Не съм напълняла много - 15 килограма, карала съм велоергометър всеки божи ден, за един месец пак ще съм си аз, тра-ла-ла!".  От родилния дом си тръгнах, свалила още девет килограма. Какво са шест кила? Нищо работа! Да, ама не.  От хормони ли, от стрес ли (бабите ни са болни и няма как да помагат, сама се оправям с всичко плюс работата) за две седмици станах пак 15 кила отгоре, при това - без да ям. Кърменето не помогна, както ме уверяваха всички. Нищо не помогна. На всичкото отгоре, и кърма нямах. И след като съвсем спря след два месеца, се започна истинската част на ходенето по мъките - то не бяха японски чудеса, зелеви супи, лунни диети... Продължавах с велоергометъра, всеки ден не само, че правех големи разходки с количката, но иа. "Това дете баба няма ли си!". "Няма си..."
Едва-едва се смъкваха грамчетата.  За човек, който (с цената на усилия, де) се е поддържал във форма и слаботелесност толкова години, това си е направо смърт. Нищичко не ми ставаше.  Дънките си обувах до колената и нагоре - нъцки. След близо една година се върнах на позиция плюс онези шест килограма.  И пак бях дебела. Тогава започнах да тичам. А аз мразя да тичам. Но какво да се прави. Започнах с две минути. Не се смейте, и това ми беше много. Стигнах до петнадесет с триста зора. Всяка сутрин, преди да се събудят  мъжете, аз се изсулвам в парка и там забавлявам ранобудните кучешки стопани и техните питомци. През зимата пак на велоергометъра. Втора година правя обиколки и вече бягам по половин час. Разбира се, спазвам и поносим (за мен) хранителен режим.  А сега стигам до най-хубавото - ефектът. Само три месеца след като започнах, се сдобих с ново дупе - подобрен модел.  След това започнаха да се оформят и краката, талията, дори ръцете!  И преди си се харесвах, но сега съм по-стегната и атлетична.  Според мъжа ми, сега съм по-хубава от преди. Честно казано, и аз се харесвам повече. Освен отслабването и стягането има и още бонуси. Косата ми стана по-жива и по-хубава, кожата ми също е чиста и  опъната, имам розови страни (както се пееше в песничката за зеленчуците) и много енергия. А на мен ми трябва гориво, защото отглеждам звяра (както вече споменах - без помощ) и работя - вкъщи, но това прави нещата "по-весели", защото освен работа си вървят и всички чудесни домакински задължения.  И понеже днес се регистрирах най-после тук, след като от скоро хвърлям по едно око, реших да агитирам. Бягайте, няма да сбъркате!  Heart Eyes
Виж целия пост
# 1
Браво!!! #Milti #Milti #MiltiДай боже всекиму такъв ентусиазъм, воля и постижения Grinning Хубаво е че са заразителни, поне при мен Wink
Виж целия пост
# 2
Браво на теб thumbsup!Ти си доказателство,че с воля и амбиция човек може да постигне мечтата си.Аз мисля,че всеки може да отслабне,но това не става с приказки и с мързел,а с диета и спорт.
Виж целия пост
# 3
Браво , възхищавам ти се, това за мен са непосилни неща , визирам кроса в случая . Да тичам , неееееееее... , нещо друго като идея !?
Виж целия пост
# 4
Поздравявам те за труда и най-вече за упоритостта ти Wink
Без спорт трудно се свалят килограми.
Заслужаваш едно голяяяямо БРАВО newsm10
Виж целия пост
# 5
Ех, как се радвам на такива успехи  newsm10

Де да имах и аз тази воля  smile3511

Живея в такъв квартал, че просто нямам възможност да излизам в 5 часа сутринта да тичам (ако е по-късно пък - закъснявам за работа Wink)
Нямам си и компания, а ме е срам да треса сланини сама Embarassed smile3535

Старая се в къщи да правя гимнастика, но каталясвам на 5-тата минута и се отказвам...... Wink

Пък и за мен най-голям стимул е влюбването, но напоследък и това липсва Weary
засега карам повече на глад - пък по-нататък ще видим newsm78
Виж целия пост
# 6
Ей,много се изкефих на твоята история. СтраШна си  Grinning
Виж целия пост
# 7
ммммда, за съжаление на повечето жени, спорт му е майката ..и диета..ама повече спорт.Щото с диета и 35 кила да станеш,като виснеш отвсякъде  SickСтегнатото дупе и с 3 кила отгоре - пак добре изглежда Sunglasses

Уффф, ама как мразя да тичаааам Cry
Виж целия пост
# 8
Истории като твоята действат много амбициращо на мързелки като мене Simple Smile

Аз в момента съм в процес на събиране на мотивация да направя нещо за себе си - знам че трябва да започна със спорта, но все съм прекалено уморена и все домакинската работа ми е по-важна ....... но ми писна да не се харесвам като се погледна в огледалото.

Още малко ми трябва да започна, незнам какво чакам, но знам че ще е скоро......
Ето вече лекичко понамалих храната, сега трябва да намеря някой да ми направи подходяща програма за тренировки вкъщи и започвам Grinning
Виж целия пост
# 9
ПОЗДРАВЛЕНИЯ  smile3501
Завиждам ти благородно  Heart Eyes
Виж целия пост
# 10
Браво на теб!
Виж целия пост
# 11
Браво Страхотна си! Успя да ме запалиш. Аз преди 3 години ставах всеки ден в 5 часа и бягах на стадиона по 5 6 обиколки! Ефекта беше поразителен! Сега пак имам възможност, но нещо се услушвам  Laughing! Ама явно ще се вземам в ръце!
Виж целия пост
# 12
 smile3508 Браво!Възхищавам ти се на търпението и волята.Аз много мразя да тичам ,а и не мога ,че на 5-тата крачка дъх не си поемам от умора-не,това определено не е за мен.
Виж целия пост
# 13
дааааааа, бягането си е голяма работа! Аз след близо 12 години в леката атлетика и последните от тях само маратон определено си има ефект-стоя си с едно и също 50 кг тяло и това е Grinning
Виж целия пост
# 14
Страшна си! Много се радвам, че точно сега си публикува историята, защото тичам от време на време, мъж ми ме упреква, че съм несериозна (което си е така, де...). Но ти така ме надъха, че вече май аз ще давам зор! Simple Smile)
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия