за 1м. бебо качи 1кг.

  • 601
  • 9
Онзи ден бяхме на консултация и когато го премериха, резултата беше 11кг., качил е 1 кг. за месеца . Порастнал е с 1см. и 2см. гръдна обиколка, абе общо взето голямичък си е и с бузки не чак толкова голями ама ги има. От шест месечна възраст не е качвал повече от 300-400гр. на месец, и това малко ме претисни, че доста е качил и педито каза да не го оставяме много прав да не го изкрвим, ама той сам си става. Имаше разстройство от зъбите, на обяд му слагах сухарче в пюрето / сега вече не /, сутрин хапва и попара с 2 сухара, сега е на един, следобяд плодово каша и сутрин и вечер на АМ, до началото на април беше на кърма. Споделете вашият опит
Виж целия пост
# 1
Моята девойка на годинка качи 1 кг. за един месец,което си е доста.Но педи нищо не каза.Следващия преглед е след 2 месеца,ще видим.Но аз доста настоявах да си изяжда всичко от детската кухня и може би в мен беше вината,че я тъпча.Сега като вземе да клати глава,спирам с храненето и го оставям детето само да ми покаже кога е гладно! Peace
Иначе предишни месеци сме качвали по 700-800гр,и май само веднъж 1 кг.
Виж целия пост
# 2
Аз мисля,че това наддаване от 1кг,се дължи на смяната на кърма с АМ.Не се притеснявай,храни детето като е гладно,не го лишавай.
Виж целия пост
# 3
като проходи ще го стопи Wink,аз не виждам нищо притеснително
Виж целия пост
# 4
Синът ми също е доста едър, но има желание вече втори месец да го водя да ходи, изправя се сам по мебелите. Заведох го на ортопед, заради изчетеното, че едрите бебета не трябва да се оставят да ходят толкова рано, за да не се получат изкривявания. Ортопедът ясно ми каза, че след като детето има желание, значи е готово и не трябва да се спира.
Виж целия пост
# 5
Ами доста ми се вижда. Май е време да мине на 4 хранения и най-добре (според мен) да прескочиш попарата. А в кашата може да не слагаш мляко (т.е, да вземаш безместна).
Виж целия пост
# 6
Моята е на 11м и досега винаги е качвала по 1кг на месец,сега сме 13кг  Wink Не се притеснявам,педито нищо не казва,яде си  детето,няма да стои гладно,я!  Crossing Arms
Виж целия пост
# 7
Не се притеснявай, моят дундьо качи 1.100 кг на 9 месеца. Предишните месеци също качваше малко, явно компенсира. Не си дръж детенцето гладно. На 1 година беше 12 кг, а сега на година и половина е 13 кг. Като проходят и почнат да търчат на всички посоки  Crazy спират да качват толкова много.  Wink
Виж целия пост
# 8
Моят юнак е 13.300кг на 1г и 4м и той качваше по килограм ,че и от горе.Щом е гладно го храни като порасне бузките и дупето ще се стопят и ще се източи на височина.
Виж целия пост
# 9
Дъщеря ми е 12кг на 1ги2м ....така,че спокойно  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия