Моля за съвет

  • 925
  • 11
Дъщеря ми беше с Т 39 -39.5 близо 4 дни -явно е грип защото беше много отпаднала,  с кашлица .Един ден беше без Т и аз си помислих че се е оправила.Но на следващия ден се оказа че има Т 37.5. Дадохме и ново хомеоп.л-во. Но вече два дена и половина Т е все същата, кашлицата е ужасна едвам отхрачва, има запушен нос. Вече мисля че няма смисъл да чакам повече всъщност съм решила да почвам АБ. Тази Т ми говои само че има инфекция, но сега не ми се води по лаборатории пък и предполагам че резултатите няма да са хубави. Дайте съвет моля .Може ли нещо да се направи.
Виж целия пост
# 1
Това, което можеш да направиш е преглед на дробчетата и консултация с хомеопат!
Иначе кашлицата ще се облекчи ако го държиш детето на някаква пара - дали ще направиш отвара от лайка и ще го държиш над тенджерата, или ще се вкарате в банята все едно - това определено облекчава! Зависи и детето в какво състояние на духа е - ако не е отпаднало, ако е жизнено и енергично, аз не бих дала антибиотик.
Виж целия пост
# 2
Правим инхалации от близо 3 дена -с лайка.А иначе е много отпаднала лежи и нищо не хапва.Само чайове успявам да и дам.Снощи и мазах гърдичките с мед.Но вече не знам тази Т на какво се дължи и не ми се рискува.
Виж целия пост
# 3
Не знам какво да те посъветвам - ти си познаваш детето най-добре....
Ако много кашля бих намерила дежурен лекар да й чуе само гърдичките дали свирят. И при този случай дори пак не бих дала АБ....може би само Вентолин, за да се подсигуря... Иначе не се тревожи от запушения нос и температурата, те ще отшумят, но е важно да се чуят дробчетата!
От друга страна не знам какъв хомеопат посещаваш... обади му се и кажи какъв е случая, ако трябва да смени лекарството!
Давай витамин Ц, и много течности. Като не й се яде - да не яде. И без това в такива състояния организма само се натоварва с преработката на храната!
Виж целия пост
# 4
Аз бих изчакала още малко с АБ. Но всеки си познава детето...И наистина е добре да го чуе лекар, ако трябва в дежурен кабинет или спешен, просто да знаеш дали са чисти гърдичките.
Най-добре се свържи с лекуващия хомеопат и виж кво ще каже относно лечението и с кво ще продължите.

А междувременно може да продължаваш с народната медицина - компресите с мед и аз съм ги пробвала, наистина помагат, но трябва три-четири вечери поне да се правят, от една няма ефект, може да даваш и черна ряпа с мед или небетшекер - издълбаваш ряпата да стане като чашка и вътре слагаш мед /четох я тази рецепта и с небетшекер-за отхрачване/ и след няколко чаша като пусне сок, даваш на детенце на често, през два-три часа.

Виж и в темата -" баба каза така" и за други рецепти. Сещам се и за оня сироп с локума, орехите, индришето... Успех!  Peace
Виж целия пост
# 5
Преди два дена я слуша педито ни. каза че гърдичките са чисти.Проблема е че сега и аз съм с 39 и направо не мога да се вдигна от леглото, а няма кой да я заведе в момента, ще видя утре как ще съм.Черна ряпа нямало - вече не и бил сезона /просто за информация/,А за меда ще продължавам щом има ефект ще мажа.На хомеопатката ще се обадя просто се чудех какво да и казвам -ами мисля да почна АБ -не върви.А за вентолина ще я питам че и спазъм има.
Виж целия пост
# 6
ами ще и разкажеш подробно състоянието на детето, има ли влошаване, в кои аспекти и т.н.
и наистина е добре да се чуят гърдите на детето - 2 дни са доста време. ако гърдите са чисти, аз бих изчакала с АБ.
Виж целия пост
# 7
Още за нещо се сетих, за отхрачване -  чай от подбел с много мед! Помага и прясно мляко с много мед, а от рецептите на Баба Ванга, мисля беше - масло с ванилия...ама това последното не съм го пробвала. И това са все неща, дето не пречат на хомеоп. лечение.  Peace

Трябва да забележиш какво влошава състоянието на детенце и какво го подобрява - топло, студено, през цялото денонощие как се чувства и т.н. Нашата хомеоп., при обаждане пита такива неща...
Виж целия пост
# 8
Обадих и се вчера каза да продължавам с новото лек-во /туберкулинум/ до неделя а в понеделник да я зведа на преглед.Каза че мога да и давам хустажил и вентолин.Т снощи спадна даже се изпоти доста.Не съм видяла разлика от топло и горещо.През ноща докато спи не кашля.Гърдичките за сега са добре.

Виж целия пост
# 9
Днес ходих при педиатърката и тя вече чу хрипчета. Започнахме АБ и сиропите. Бебо също е с лоша кашлица , уши- пак на АБ. Аз направих бронихт , и уши -пак на АБ.
 Пазете се от този грип. Аз такова чудо до сега не бях изкарвала.
Виж целия пост
# 10
Много жалко... Оздравявайте!  Peace
Виж целия пост
# 11
Netka, съжалявам че е трябвало да започнете АБ...Дано скоро пак не се налага!
Надявам се, че няма да се откажете от хомеоп. лечение занапред.  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия