Ох , само аз ли съм толкова стисната и неуслужлива, не се понасям?!

  • 2 502
  • 18
Не знам защо станах такава, обаче толкова съм стисната и не обичам да правя услуги , че направо ми забива мозъка и блокирам ако се наложи да дам или направя нещо за някой , освен за семейството ми, за което давам и правя всичко от сърце,  на близки не ми се ще, а пък на познати да услужа - ужас, ще се поболея от ? и аз незнам от какво?! В миналото бях много използвана и не се усещах, и сега ако направя нещо за някого се чувствам ужасно ощетена, а знам , че не е нормално?! Пресмятам всяка стотинка, и колко ще ми струва ако направя или дам едикакво си, въпреки , че не съм опряла до там newsm78 #Cussing out
Виж целия пост
# 1
Кажи как го постигна това ? Опитвал съм но не се получава ...
Виж целия пост
# 2
Кажи как го постигна това ? Опитвал съм но не се получава ...
,

аааааааааааа, ма то хич не е хубаво, аз се тормозя и страдам да не би да се мина, да ме използват, после да няма за мен, абе много гадно - преди давах и правех всичко кой каквото поиска и изобщо не ми хрумваше да искам реванш или да ми връщат или да ми плащат, ако съм дала пари за това с което съм услужила, а сега ако услужа на някоя мама с памперс и ми иде да и искам 50 ст.?! като че ли ще обеднея, ама като раздам 5-6 и вече като намалеят за моето и трябва да си купувам преждевременно защото съм ги раздала и и ми се свива д-то от скъперничество, чичо Скруч пасти да яде, ама много ме е срам от себе си ?!
Виж целия пост
# 3
Не, че ще ти е от полза, ама познавам доста такива хора и много ме забавляват. Обикновено се опитвам да ги оправдая с катастрофалната икономика в бг, ама не ми се получава много.
 Не си струват нервите спестените стотинки, ама ти си го знаеш, де. Wink
Виж целия пост
# 4
Не, че ще ти е от пнса ослза, ама познавам доста такива хора и много ме забавляват. Обикновено се опитвам да ги оправдая с катастрофалната икономика в бг, ама не ми се получава много.
 Не си струват нервите спестените стотинки, ама ти си го знаеш, де. Wink

и аз май познавам такива хора, но не ми правят лошо впечатление , а даже им се забавлявам, обаче себе си не харесвам, щото не бях такава, а сега?! Що да услужа с памперс от 50 ст. и да си ги хабя за друга разсеяна майка, като може да имам повече за себе си, нали пари съм давала, труд до магазина съм си правила, диск със снимки ако запиша за 1 80 ст. пак така?! и други такива простотии които ми се струват дребнави, но откакто съм семейна, все за нашето семейство си мисля и съм пълен скъперник и егоист...
Другите, съм наблюдавала свидливци, че директно си искат като дадат нещо , обаче мен ме е срам да си искам стотинки, а ми се свиди newsm78
Е, не бях такава, но се повредих и сега съм егати и Скруча #Cussing out #Cussing out
Виж целия пост
# 5
Ще се оправиш, мила, сигурно е временно явление. Hug Може би някакви финансови проблеми са го предизвикали newsm78, пък и семейството си иска своето, все пак Grinning.
А като услужиш с памперс на друга майка, следващия път тя ще ти услужи и така ще сте на чисто. И да не си забравила-направи се ,че си. Хората са казали-чисти сметки, добри приятели.
Виж целия пост
# 6
отпусни му края,де не е хубаво така,ами ако всички сме така,как ще си помагаме Thinking.Пробвай.УСПЕХ.
Виж целия пост
# 7
Хаха, баси темата. Аз не се чувствам ощетена ако правя услуги, но въпреки всичко искам да престана да правя, защото виждам как повечето покрай мен са егоистични използвачи и неблагодарници, използват колко могат и после хич им не е зор за благодетеля им, пренебрегват го даже понякога го подиграват. Мисля, че съм прекалено загрижена дори за хората и услужлива, но напоследък наистина изпитвам ужас когато ме помолят за услуга, защото времето не ми стига за себе си елементарни и жизненоважни неща да свърша, а трябва и чужди проблеми да решавам. А ако давам нещо материално, което струва пари ако е скъпичко може да се почувствам  ощетена, но чак на памперси и др под дреболийки изобщо не обръщам внимание. Сега кво - като имам много, което съм спечелила с труд да го раздам на некаърници и търтеи ли понеже не съм опряла до него.???  Naughty На мен нищо никой не ми е дал даром и не мисля, че е добра услуга да ДАРЯВАМ на здрави и прави хора, понеже били закъсали не знам си що си. Все някак си ще се оправят как и аз съм се оправяла като съм била в подобно на тяхното положение. Ако става дума да помогна на бездомно, изоставено или дете в нужда или на закъсал инвалид съм готова да дам много и ще го дам от сърце. Ама на мухльовци ме е яд и с цигара да им услужа  Twisted Evil
Виж целия пост
# 8
 Shocked Егати ужаса! Добре, че не съм като тебе, нямаше да мога да се понасям Sick
Виж целия пост
# 9
Хаха, баси темата. Аз не се чувствам ощетена ако правя услуги, но въпреки всичко искам да престана да правя, защото виждам как повечето покрай мен са егоистични използвачи и неблагодарници, използват колко могат и после хич им не е зор за благодетеля им, пренебрегват го даже понякога го подиграват. Мисля, че съм прекалено загрижена дори за хората и услужлива, но напоследък наистина изпитвам ужас когато ме помолят за услуга, защото времето не ми стига за себе си елементарни и жизненоважни неща да свърша, а трябва и чужди проблеми да решавам. А ако давам нещо материално, което струва пари ако е скъпичко може да се почувствам  ощетена, но чак на памперси и др под дреболийки изобщо не обръщам внимание. Сега кво - като имам много, което съм спечелила с труд да го раздам на некаърници и търтеи ли понеже не съм опряла до него.???  Naughty На мен нищо никой не ми е дал даром и не мисля, че е добра услуга да ДАРЯВАМ на здрави и прави хора, понеже били закъсали не знам си що си. Все някак си ще се оправят как и аз съм се оправяла като съм била в подобно на тяхното положение. Ако става дума да помогна на бездомно, изоставено или дете в нужда или на закъсал инвалид съм готова да дам много и ще го дам от сърце. Ама на мухльовци ме е яд и с цигара да им услужа  Twisted Evil

 
Виж целия пост
# 10
Май съм се озлобила много към хората въобще, или към определен тип хора, които ми напомнят персони , които не понасям?!
Защото имам приятелки, на които сама предлагам помощ и не ми се свиди, обаче това са хора които обикновенно не искат и не притесняват, но аз уважавам и ценя. Търсят ме и ме ценят, защото умея да изслушвам и проблемите и радостите им, и да ги разбирам без да ги осъждам и да се радвам искренно на радостите им. Но са много малко хората, които ми влизат под кожата и съм отзивчива.
А искам да стана пак такава, защото знам, че няма да осиромашея от раздаване на дребни работи, но какво ми стана, и аз незнам, но не се понасям?!
Виж целия пост
# 11
Харесва ми и ми прави усоволствие за правя услуги и да радвам хората...може би такава съм си по природа.
Понякога ме е яд, че съм такава, но така мисля, че е по-добре - познавам хора, които могат да помагат, но не го правят - имам чувството, че го правят от злоба Tired

Късмет  Peace
Виж целия пост
# 12
Абе, виж какво, самия факт, че си даваш сметка за това, което (както казваш сама) си се превърнала и те е срам, означава, че има надежда Laughing
Все пак, едва ли някой супер свидльо ще търси да си прави самоанализа и да се терзае по форумите... newsm78
Тъй че сигурно е временно явление и ще ти мине, какво толкова - о т п у с н и    д у ш а т а Peace
Виж целия пост
# 13
И аз като Белинда се радвам, че нямам твоя проблем. Щеше да ми е ужасно трудно да живея в мир със себе си ако бях такава. Не се сърди, че го казвам. Има една стара поговорка 4Хвърли зад себе си, за да намериш пред теб"-в това вярвам и аз. Всеки божи ден като излезем на разходка с малката и тя поиска да и купя нещо винаги казва "мамо и за Денис"/това е едно нейно приятелче/ и аз винаги купувам и за него. Неговата майка прави същото. В нашата компания сме 6 майки на деца на почти една и съща възраст и ако някоя купи вафла на своето винаги купува и аз останалите. Винаги е било така. А аз съм от хората, които не му мислят много-ако мога да помогна с нещо на близък или познат просто го правя без да мисля за после.
Така че моя съвет е да не я правиш толкова тънка сметката. В на мъжа ми края казват така-"Който много я тенчи ще я скапе накрая". Радвай се на живота и на хората около теб. От ясно по-ясно е, че не всички са ти истински приятели и някои подхождат користно към теб, но.....такъв е живота. Ако помогнеш или услужиш ти нищо няма да загубиш-това само ще ти донесе удовлетворение, но ако човека срещу теб не го оцени, то тогава губещ е единствено той.
Виж целия пост
# 14
 smile3506До там ли си се ,,докарала,,....за един памперс....50 стотинки да те човъркат да си ги вземеш.....?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия