За апетит

  • 572
  • 8
Здравейте,дъщеря ми от няколко дни е с висока температура-зачервено гърло и възпалени уши(а очакваме и зъбки),започнахме лечение и нормализирахме температурата,проблема е,че почти нищо не яде.Въпроса ми е какво мога да и дам за засилване на апетита,че много бързо отслабна?И откога може да яде кисело мляко и докога е добре да яде адаптирано?Благодаря
 
Виж целия пост
# 1
Аз на моята дъщеря от 9-я месец започнах да и давам плодови кисели млека-АМ още давам  Peace На синът ми давах АМ до 1г9м-той сам го отказа За подсилване на апетита незнам....консултирай се с педито или с хомеопат.Желая ви скорошно оздравяване  Hug
Виж целия пост
# 2
Моя малчуган също рязко губи апетит когато му растат зъбки  ooooh! В начло то го тъпчех  Crazy но беше грешка от моя страна защото повръщаше и плачеше  Tired Просто трябва да се изчака този период от няколко дена  Peace и с по-лека храна разбира се  Hug
Иначе малчо почна да яде кисело мляко на 9 м тъй като тотално отказа АМ.
Спокойно маже да пробваш да дадеш на детенце кисело мляко след 1 г . иначе ако си пие с охота АМ не е нужно да му го спираш  Wink то само ще се покаже кога ще го откаже  Peace
Виж целия пост
# 3
   Природата си знае работата, така че организмът реагира по най-правилният начин спрямо собствените си нужди. Детето не се е хранило добре наоследък-вероятно  организмът му е изразходвал енергия, за да се справи с болестта и е имал нужда от по-малко и по-лека храна. Според мен апетитът ще се възвърне постепенно сам с оздравяването, но ако все пак искаш да дадеш нещо за подсилване, най-добре е това да са витамини.
   Хубаво е децата  да пият АМ  някъде до към 3-годишната си възраст, но след годинката няма ниакъв проблем да включиш и киселото мляко в менюто.
 
Виж целия пост
# 4


 До 3 дни, ако не яде няма да й стане нищо!Наистина отслабват бързо, но след това и наваксват бързо.

  Не я насилвай, щом е болна е нормално да не яде.Давай й сокове или плодове.Вече можеш да включиш цитрусите, те действат чудесно при болест.Фреша от портокал е вълшебен, леко кисел и децата в такива състояния го предпочитат(но първо трябва да си захранила с цитруси).

 Кисело мляко спокойно можеш да даваш, както и прясно.АМ е по твоя преценка, аз го давах до около 2г.2м.В много държави препоръчват след годинката да се замени с прясно.Както ти прецениш.

 Успех и бързо оздравяване!
Виж целия пост
# 5
Като оздравее ще и се засилиорганизма,аз правех чай Бебезан и му засилваше апетита.....
Иначе можешш да даваш АМ докато детенцето ти си го иска.
Виж целия пост
# 6
  Природата си знае работата, така че организмът реагира по най-правилният начин спрямо собствените си нужди. Детето не се е хранило добре наоследък-вероятно  организмът му е изразходвал енергия, за да се справи с болестта и е имал нужда от по-малко и по-лека храна. Според мен апетитът ще се възвърне постепенно сам с оздравяването, но ако все пак искаш да дадеш нещо за подсилване, най-добре е това да са витамини.
   Хубаво е децата  да пият АМ  някъде до към 3-годишната си възраст, но след годинката няма ниакъв проблем да включиш и киселото мляко в менюто.
 

Нямам какво друго да добавя, напълно съм съгласна  Simple Smile

Не я насилвай, давай и фрешове и пресни плодове, ако иска. Нека пие течности и това е достатъчно. Няма нужда от нищо за подсилване на апетита.  Peace
Виж целия пост
# 7
Благодаря ви много newsm51 newsm51 newsm51
Виж целия пост
# 8
  Природата си знае работата, така че организмът реагира по най-правилният начин спрямо собствените си нужди. Детето не се е хранило добре наоследък-вероятно  организмът му е изразходвал енергия, за да се справи с болестта и е имал нужда от по-малко и по-лека храна. Според мен апетитът ще се възвърне постепенно сам с оздравяването, но ако все пак искаш да дадеш нещо за подсилване, най-добре е това да са витамини.
   Хубаво е децата  да пият АМ  някъде до към 3-годишната си възраст, но след годинката няма ниакъв проблем да включиш и киселото мляко в менюто.
 

Нямам какво друго да добавя, напълно съм съгласна  Simple Smile

Не я насилвай, давай и фрешове и пресни плодове, ако иска. Нека пие течности и това е достатъчно. Няма нужда от нищо за подсилване на апетита.  Peace
Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия