magniten rezonans nqkoi znae li ne6to za nego

  • 2 242
  • 7
ot 2 sedmici lqvata raka mi e iztrapnala hodih pri li4nata i tq mi dade napravlenie za nevrolog .otidoh pri nevrolojkata i sled pregleda tq re6i 4e trqbva da mi se napravi magniten rezonans.znae li nqkoi kakvo to4no e tova.iskam da razbera kakvi bolesti mogat da se otkriqt s nego za6toto nevrolojkata ni6to ne uto4ni .ako ima nqkoi pravil si takova izsledvane molq za info
Виж целия пост
# 1
Не съм много компетентна, но мога да се опитам да ти помогна. С ядрено-магнитния резонанс се скенира мозъка. Получават се цветни изображения. За тази цел преди това се приема контрсатно вещество (не мога да ти кажа как точно). Мисля, че най-добър е този във ВМА. С ЯМР може да се установи наличие или липса на тумори, кисти, доброкачествени опбразувания,  мисля че и инсулти и всякакви такива проблеми.

Искрено ти пожелавам да няма нищо сериозно при теб, не се стресирай нпредварително (въпреки че сигурно това е невъзможно).   bouquet
Виж целия пост
# 2
Не е точно така.Ядрено-магнетен резонанс може да се направи на всяка част от тялото.В случея при теб предполагам ,че искат да видят дали има увреда на нерва ,за да ти изтръпва ръката.Не боли,спокойно.
Виж целия пост
# 3


 Заради изтръпване, а след това последвала пареза на крака ми правиха ЯМР.Не е страшно, но е желателно да си с дрехи без цип и метал за да не се събличаш гола.Лягаш в един метален шкаф, който трака и дрънчи ужасно.Прилича на скенер.Няколко минути не трябва да мърдаш и всичко приключва.На мен ми го правиха в ВМА, доволна съм и от разчитането.

 Успех и не се страхувай.
Виж целия пост
# 4
Не е точно така.Ядрено-магнетен резонанс може да се направи на всяка част от тялото.В случея при теб предполагам ,че искат да видят дали има увреда на нерва ,за да ти изтръпва ръката.Не боли,спокойно.
напълно съм съгласна  Peace
Виж целия пост
# 5
На мен са ми правили ЯМР 2 пъти -един път на кръста и един път на шията,точно заради такова изтръпване на ръката както при теб.Изследването продължава около 20 мин,вкарват те в нещо като тунел и ти дават паник бутон ако нещо ти прилошее да го стиснеш.Контрастно вещество не са ми слагали,обяснихе ми че се прави само ако е много наложащо-при предстояща операция или кагато не могат да поставят диагноза.Малко е подтискащо,но може да си мечтаеш и даже да подремнеш-аз много се бях панирала дали ще издържа,но вторият път едва ли не се забавлявах.Хубаво е наистина да нямаш по тялото никакви метални неща-например сутиен с банели или колан с катарама.Иначе това е едно от най-точните изследвания-използва се за диагностициране на всичко-дископатии,доск. хернии,шипове,кисти и много др.заболявания-развай се че си намерила кадърен лекар който да ти го изпише,защото при мен първо ме мъчиха с рентгенови снимки и др.глупости,докато най-накрая аз си платих резонанса и още на същия ден имах диагноза-дискове хернии на 3 нива+ ошипяване на гръбнака.Първият път правих в правителствена болница,но мнага вдигнаха цените, за това втория път направих в Токуда- и от двете места съм много доволна,много внимателно се държаха лекарите,бяха усмихнати и вежливи и ми говориха от време на време по микрофона докато трае изследването,за да не се притеснявам.
Виж целия пост
# 6
Мъжът ми си прави заради коляното. Това е наистина едно от най-точните изследвания. Прави си го във ВМА и беше много доволен. Ако не го беше правил, никога нямаше да му поставят точната диагноза, излезна нещо съвсем различно след изследването Wink.
Виж целия пост
# 7
zdr momi4eta blagodarq za infoto nai nakraq zdravnatakasa mi razre6i magniten rezonans i utre otivam vav vma da se snimam
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия