Отказва друго освен тиква, морков, картоф, ябълка

  • 982
  • 18
Здравейте на всички, започнахме захранване успешно до сега. ))) Хапвали сме тиква, морков, картоф, ориз, ябълка и съответно в комбинация.
От няколко дни започнах да въвеждам нови зеленчуци, но удрям на камък.
Опитах с карфиол, категорично отказва да го яде, гади и се и още малко и ще повърне. Днес опитах с тиквичка с картоф, реакцията беше същата. Пробвах да го дам смесено с морков с ябълка, но усеща другият вкус и отново не иска да го яде.
Утре ще пробвам с броколи или спанак и с това се изчерпват зеленчуковите пюрета на пазара.
На 8месеца е (6м коригирана възраст, роди се недоносена), захранени сме от 1месец вече.
Мога ли да пробвам да дам месно пюре, или все още е рано?
И от плодовите също нищо не съм давала освен ябълката, пробвах и с банан, но също не и хареса особено (за мое учудване вътре има ябълков и лимонов сок).
Виж целия пост
# 1
Изчакай с месното. И не бързай с въвеждането на новите неща. Не я насилвай и не се притеснявай. Карфиол и синът ми не яде, то така ухае, че  Sick За един месец според мен на недоносено бебче въведени 5 неща са предостатъчни. Дай й време да свикне, да се нагоди и тогава опитай пак. След две седмици да кажем. Няма закъде да бързате, да си пие млякото и досегашните неща и на този етап е идеално  Peace
Виж целия пост
# 2
Блонди е права  Peace
не сменяй видовете пюрета,а въвеждай едно и също по-малко,но постоянно!
...и не се притеснявай ако не прояде броколи,спанак,карфиол-нормално е... Sick
Алекс съм я отгледала с 6-7 вида пюрета месни и зеленчукови-общо..
Виж целия пост
# 3
карфиол и аз не обичам, но се надявах тиквичка да яде. ))))
ще и давам от тези да си хапва, поне ги обича и ги яде с кеф. Само се притеснявам, че една мама беше писала тук, че детето и започнало да оранжавее от морков и тиква. )) Да не се случи и с нас същото. )
Виж целия пост
# 4
И ние си имаме същия проблем. Пробвах преди 10 дни да дам броколи, но синъ ми не го хареса и прях, но вчера пробвах отново като смесих с моркови, за да не го усети, но пак не го яде. Повече няма и да пробвам. Аз само като го видях пюрето и ми се пригади. Все пак има и други зеленчуци, които бебеците ще си хапват.
Виж целия пост
# 5
Пробвай пащърнак.
Виж целия пост
# 6
  И ние бяхме по същия начин- само оранжевите зеленчуци /плодове бяха на почит за известно време , но постепенно започна да хапва и другите...отне доста време , не бързай. Сега яде и спанак и броколи и карфиол, смесени в повечето случаи
  Дори когато го хранех в този период и понеже ако няма някаква програма не се храни- му пеех "оранжевата" песничка - всичко пред очите ми беше оранжево Hug
Виж целия пост
# 7
Мирама, моя бебок също яде много малко от зеленчуковите - всъщност само тиква и морков  Joy

Карфиол, спанак, тиквичка, картоф, броколи, карфиол -  дори само ако се съдържат в пюрето не ги яде.
Вчера пробвах пиле - отвратен е.
Днес пробвах пилето да го смеся със зеленчуци - същия ефект.

За сметка на това  плодови плюска с удоволствие - самостоятелно, или смесени с оризова каша.
Виж целия пост
# 8
Мирама:) Гери от готовите също само тия яде. Но в домашното като сложа тиквичкаи карфиол ги яде. То като цяло според мен готовите с тиквичка и карфиол миришат на повръщано  nnnuu
Виж целия пост
# 9
Здравейте,
ние имаме същия проблем-ядем само тиква,морков и картоф.Всичко останало,което съм пробвала до сега го отказва.Чуда се ако сложа малко АМ към пюре което не яде дали ще има ефект и мога ли да слагам АМ директно на прах или трябва да го разреждам преди това с вода????
Виж целия пост
# 10
Здравейте,
ние имаме същия проблем-ядем само тиква,морков и картоф.Всичко останало,което съм пробвала до сега го отказва.Чуда се ако сложа малко АМ към пюре което не яде дали ще има ефект и мога ли да слагам АМ директно на прах или трябва да го разреждам преди това с вода????

Аз съм пробвала да слагам АМ /разредено с вода, както си го правя обикновено/   в картофено пюре, но дребния толкова очудено ме гледаше, че умирах от смях. А и нямаше никакъв ефект, пак си се мръщеше. Може пък при вас да се получи  Peace
Виж целия пост
# 11
при мен е прояждал като сложа мляко или като добавя ябълка в пюрето , което не харесва .Слагам я нкрая да поври с пюрето и явно сока ухае доста силоно и притъпява вкуса на карфиола и броколите -не ги харесваше в началото , но после ги прояде и пъщарнака помага много / не знам дали се пише така/.
Виж целия пост
# 12
[axel_chiara /b] имаш предвид пюре от ябълка ли???
Май не съм споменала че аз я храня с готови пюрета,а не и правя вкъщи
Виж целия пост
# 13
 lary на 5 месеца и половина е детето,според мен избързваш малко.
Някои деца още не са захранени на толкова,така че малко по малко,детето ще си покажа,няма смисъл от бързане Peace
Виж целия пост
# 14
Дали е рано за захранване или не - майката сама си решава  Naughty
Mirama пробвай с домашни пюрета  Peace На една приятелка мъничето също не ядеше зеленчуците с месо,но на Хипп има едно пюре 100% месо/само него яде/  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия