кашлица - трябва ли да я подтискаме?

  • 1 721
  • 9
Здравейте мами,

Как постъпвате при кашлица - давате ли препарати, които я подтискат / като синекод например/ или оставяте детето да се изчисти по естествен път от секрети.  Колебая се дали да давам синекод, защото се опасявам, че така се замаскира проблема и се възпрепятства естественото развитие на болестта. В същото време ми е мъчно да гледам как детето се тормози от кашлицата. Има ли препарат, който ЛЕКУВА сухата кашлица? Моля, подскажете  bouquet
Виж целия пост
# 1
Зависи каква е кашлицата. Ако е влажна и се подтиска е опасно даже, защото бронхиалният секрет може да се натрупа в дроба, като не се отхрачва.
Виж целия пост
# 2
За сухата кашлица има сиропче Хумекс, но се консултирай с лекар каква доза да вземате  Peace
Виж целия пост
# 3
Зависи каква е кашлицата. Ако е влажна и се подтиска е опасно даже, защото бронхиалният секрет може да се натрупа в дроба, като не се отхрачва.
напълно съм съгласна  Peace
Виж целия пост
# 4
Последното боледуване на моето дете бе придружено със суха, мъчителна, дразнеща кашлица, която неспираше изобщо. Нямаше начин да не пие сироп подтискащ кашлицата, защото дъх не можеше да си поеме. Досега такова чудо не бяхме имали. Давах му Хустагил, този сироп е  с мащерка и е точно за суха кашлица. Точно за един ден нещата се подобриха. След като кашлицата стана влажна, преминахме на Мукоплант и детето се оправи
Виж целия пост
# 5
И аз си мисля, че хустагил е добър за суха кашлица.
Виж целия пост
# 6
Зависи каква е кашлицата. Ако е влажна и се подтиска е опасно даже, защото бронхиалният секрет може да се натрупа в дроба, като не се отхрачва.
yes Именно!Сухата кашлица се подтиска.
Виж целия пост
# 7
Аз също съм подтискала кашлица защото детето неможеше да си поеме въздух да не говорим да спи.Бяха ни изписали сироп Клемботерол и Проспан заедно.
Виж целия пост
# 8
Доколкото знам, сухата кашлица се потиска, а за влажната се изписват специални отхрачващи сиропи, защото при малките деца е много трудно изхвърлянето на секрета и често се стига до усложнения на бронхите или на дробовете. При нас от суха кашлица буквално за един ден разви бронхит. Не можахме да я тушираме с Хустагил.
Виж целия пост
# 9
Здравейте,майчета.Аз в момента давам Хустагил,но той е за втечняване на секрета и отхрачване.Поне така пише в листовката.При нас кашлица беше суха,но понеже има и сополи затова ми го изписаха,защото много лесно прави бронхит.От Синекода съм много доволна.Във всеки случай трябва да се консултираш с личния.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия