Заплаща ли се домашното посещение?

  • 4 889
  • 14
Здравейте!
Искам да ви попитам наясно ли сте дали се заплаща на личният лекар домашно посещение при спешен случай- преглед на болно детенце? Приятелка днес ми каза,че имало такса 20 лв.Нашата лична лекарка не ми е споменавала за пари.Доколкото знам, децата са освободени и от потребителската такса,но важи ли това и за домашен преглед?
Виж целия пост
# 1
Тази такса е ако не си осигурен.Личният лекар трябва да дойде на доброволни начала. Mr. Green
Виж целия пост
# 2
Не се заплаща  Peace
Виж целия пост
# 3
Мария, проучете въпроса добре, за да сте сигурна.
Спомням си, че когато първата ни педиатърка идваше на посещение на сина ни (беше на няколко дни), всеки път вземаше по 20 лв, освен, че съпругът ми ходеше да я взима с колата. Никога няма да скрия името й - д-р Шаламанова от 3-та градска.
Тъй, че съветът ми е да се поинтересувате каква е истината, защото и моето лично убеждение е, че не би трябвало децата (особено новородените) да дължат по 20лв за домашно посещение!!!
Виж целия пост
# 4
Нормативно не знам дали се дължи. Самата педиатърка никога нищо не искала, но за мен е редно да се плати- досега съм плащала 20 лв. на посещение.
Виж целия пост
# 5
Току-що разговарях по телефона с експерт от НЗОК.
"Няма такива такси,всякакви плащания са нерегламентирани"
Единствено 2.20 потребителска такса,но децата са освободени от нея.Личният лекар бил длъжен да извършва домашни посещения и те му се заплащат от Здравната Каса.

Благодаря на всички за отговорите! smile3525Бях се притеснила да не съм се изложила пред личната ни лекарка.
Виж целия пост
# 6
По скоро личните се излагат пред пациентите Peace
Виж целия пост
# 7
Ако ми покажете лекар, който ходи без пари ще съм силно изненадана. Да, длъжни са, но не не ходят. Може да има и изключения, но аз не съм чувала. Ние си плащаме, когато идва в къщи (но доста по-малко). Не мисля, че жената е длъжна да обикаля по къщите.
Виж целия пост
# 8
Длъжна е да обикаля .Ако започнат да се пускат повечко жалби и да си търсят хората правата със сигурност ще намалеят платените посещения Peace
Виж целия пост
# 9
Аз нямах предвид да обикаля по къщите,ясно е,че си има кабинет.Просто скоро ми предстои раждане и исках да знам дали трябва да заплатя след изписването за прегледа на бебо. А иначе за синът ми съм я викала веднъж когато получи астматичен пристъп,а Бърза Помощ не идваше. Поисках да си платя за инжекцията Урбазон,но отказа с довода ,че е от спешната чанта.Само да разясня,че ми е съседка.Почерпих я жената,купих и подарък.
Виж целия пост
# 10
Мойта педиатърка,когато дойде за пръв път при бебето след раждането не ми е взела и 1ст.,въпреки че то още не беше здравно осигурено,както си измиват ръцете лекарите.Когато я попитах тя каза,че това посещение се заплаща от Здр.каса и нищо не се дължи по закон за него.Всички други,които взимат пари просто спекулират със ситуацията.Пожелавам ти леко и безпроблемно раждане Peace
Виж целия пост
# 11
Според закона,прегледът на новородено и посещението при току-що изписана родилка са безплатни и са в пакета "Майчино здравеопазване"
Виж целия пост
# 12
Моята педиатърка никога не е искала пари при домашно посещение.
Виж целия пост
# 13
И аз никога не съм плащала.  Thinking
Виж целия пост
# 14
Лекарката на Симеон също никога нищо не ни е вземала. До сега е идвала 5-6 пъти. Дори малко преди нова година и се обадих за повръщане на детето и какво да правя, а тя направо каза, че ще дойде , не съм я карала и молила.
 Naughty Никога не е искала пари за посещенията си.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия