За живота на първия етаж ?!?

  • 5 770
  • 54
Предстои ми преместване в нов апартамент
до края на тази седмица  Hug
Няма да ви казвам колко тежко го изживявам
вече, защото за първи път се местя, но това
с времето ще отшуми, надявам се.
Въпросът ми сега е друг - до всички, които
имат опит в живота на първия етаж.
До сега съм живяла на 4-ия етаж, но вече
ще сме на първия  Rolling Eyes Хора ка се свиква ?
Не мога да си представя, че лятото нощем
ще трябва да спя на затворен прозорец, че
трябва да спя с едно наум, че ще мога да
проветрявам единствено, когато сме в къщи
и все мисли и терзания от този род  newsm78
Моля, споделете опит и решения  Praynig
Виж целия пост
# 1
Бих сложила решетки в модерен стил.Да не изглежда,като затвор Peace
Или си сложи дограми,които са с "падащи" прозорци...Не се сещам как се казва Blush
Виж целия пост
# 2
Имаме дограми - ПВЦ с падащи прозорци,
но има ли значение как се отваря ???
Виж целия пост
# 3
Ние си спим на отворен прозорец през лятото на първия етаж, то остава и през нощта да ги затворим прозорците! Нали все пак на прозорците ще има мрежа през лятото! Някакво успокоение е, че поне ще чуете непознатия гост, като се опитва да отстрани мрежата! Наистина обаче хич не е препоръчително да се оставят отворени, когато няма никой вкъщи, но и с това се свиква!
На мен най-големият проблем на първия етаж ми идва от това, че на краката ми е винаги студено, и лятото и зимата!
Виж целия пост
# 4
Лесно,
много обичам да живея на първият етаж, за съжаление сега съм на доста по-високо.
На първият етаж няма мъкнене на багаж по стълбите когато асансьора не работи, имаш вода най-дълго като е ниско налягането или тръгнат да я спират.
Лятото е прохладно, а не някакъв пек както в момента където живея - вече 4 години не мога да свикна на тая жега.
Ремонтите, изолациите, поставянето на дограми, климатици и т.н. са в пъти по лесни и не се налага да плащаш на специалисти-алпинисти. Миенето на прозорци също е елементарно.
Вечерно време можеш да си оставиш прозорците полу отворени, а като няма никой задължително всичко трябва да е затворено.
Единственото лошо е че понякога те ползат за бюро справки.
Ако толкова те тревожи че някой може лесно да се прекачи през балкона или прозорците сложи си СОТ.
Виж целия пост
# 5
Живея в тих и спокоен квартал на не много голям град, така че животът на първия етаж за мен не е проблем.
Уличния шум не е силен и не ни пречи през деня.
Нощем през лятото спим на отворен прозорец.
Проветряваме и когато не сме си у дома.
Освен всички предимства, които е изброила Candy girl , добавям ,че и хранителния магазин, който се намира отдолу ми е буквално 'на една ръка разстояние'.
Е, ако трябва да бъда честна докрай вчера  съседа, който беше решил да реже дърва на банцига  точно под прозореца ни в неделя следобед ме поизнерви доста...
Виж целия пост
# 6
Преди да се омъжа живеех на 1-ят етаж.Освен студеното на копитцата има и предимства.При неочаквано прибиране на маман от работа се наложи да си изгоня гаджето през балкона.Доста болезнено щеше да е ако живеех на 2 или 3-и етаж......за него де.
Виж целия пост
# 7
Преди да се омъжа живеех на 1-ят етаж.Освен студеното на копитцата има и предимства.При неочаквано прибиране на маман от работа се наложи да си изгоня гаджето през балкона.Доста болезнено щеше да е ако живеех на 2 или 3-и етаж......за него де.
ж


хахаха, и аz имах такьв слуЧай в уЧениЧеските си години... Mr. Green
Ама после откраднаха един пуловер на баЩа ми от простора и сложихме реШетки...
Виж целия пост
# 8
И апартамента на нашите и този на свекърва ми са на първия етаж, над гаражи, в малък град близо до София. В този на нашите е винаги топло ( може би защото е тухлен), в панелката на свекърва ми винаги ми е студено, дори през най-топлите летни дни. Иначе прозорците си се отварят и през нощта и когато ни няма - досега не сме имали проблеми. Но все пак много зависи от вида на първия етаж - ако е над гаражи на височина около 2,50м няма проблем, ако обаче е по-ниско сигурно не е много приятно, а и зависи от града и квартала също.
Виж целия пост
# 9
Преди да се омъжа живеех на 1-ят етаж.Освен студеното на копитцата има и предимства.При неочаквано прибиране на маман от работа се наложи да си изгоня гаджето през балкона.Доста болезнено щеше да е ако живеех на 2 или 3-и етаж......за него де.


Ха-ха-ха. А пък мъжа ми преди да се оженим като се прибирал късно през нощта и нямал ключ от входната врата ( общата на входа), си е прескачал през терасата. Така, че има и предимства.
Виж целия пост
# 10
Като си избирахме апартамент категорично не исках да е на първия етаж - освен, ако не е над високи гаражи  Grinning. Ама не исках и на високо да е...
Не знам, мен щеше да ме е страх вечер да спя на отворен прозорец, ако знам, че с лекота някой може да прескочи терасата.
Затова - по-скоро вземи някакви мерки. Решетки са кофти вариант, ама ако няма друг начин...
Виж целия пост
# 11
Ние пък нарочно избрахме първи етаж, живяла съм все по високите /не на властта/ и знам и кътните зъбки на техните неудобства. Та решихме- или къщица или апартамент на І, максимум ІІ етаж. Само че сме над гаражи, та все едно, че е втори. Много е гот, не си затваряме прозорците нощем, не ни е нужно. Ако бяхме в къща щеше да е същото.
Нямам разправии с асансьори и хидрофори, до нас не минава улица, до гаражите под нас има площадка, карат се колелета от малките деца, за по- големи не става, от страни- поляна, от другата страна, от към трапезарията и кухнята е паркинг. Ремонтът, както вече бе пидано, по изолацията, поставянето на климатика, поддържането- лесно е. Даже с редица неща ако имаш време и желание можеш да се справиш и сам. Ако ги нямаше гаражите може би щяхме да поставим декоративни решетки на прозорците. Не знам. В стария ни блок, където обитавахме ХІІ етаж, се обираха предварително избрани апартаменти- на Х ет., примерно. никой не пострада заради ниския етаж, потърпевшите бяха само подбрани предварително хора.
Виж целия пост
# 12
Само да уточня, че живеем на първи жилищен етаж. Реално се пада втори етаж от сградата. Под нас има магазини, така,че не сме толкова на ниско.
Виж целия пост
# 13
Важното е че си имате дом ,предполагам собствено жилище ще е .На всичко друго му се намира решението.Момичетата са ти изредили куп варианти да сте спокойни и да спите необезпокоявани.  bouquet
Виж целия пост
# 14
Ние сме си ниско - първи етаж на панелен блок,
знаете къде се намира  Rolling Eyes
То и нашия случай е по-специален.
Взехме за апартамент бивша Аптека,
входната врата ни е през балкона,
не през входа. Иначе е изпълнение лукс,
но точно това ме тревожи, че хваща окото,
а всъщност няма много за крадене, освен
нормалните домакински уреди и черна
техника. Имаме СОТ, външно осветление с
фотоклетка и градински лампи, но............
ме е страх  Sad
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия