Едричко кърмаче

  • 842
  • 14
На 4 месеца и няколко дни моят син е дълъг 71см и тежи 9300. Роди се 4400.
Кърмя го на поискване и досега е изцяло на кърма. Днес си позволих да му дам вода и то защото се притеснявам че е наистина голям. Не знам и как да минем на по-малко хранения. Сега суче през 3 часа. Понякога се случва на 4, а през нощта и на 5 - но това е по-скоро изключение. Памперса си го мокри като за световно, но с акането е 1 път на 3-4 дни (нормално кашаво).
Какво да правя? Нещо ми едно такова несигурно в душичката.
Виж целия пост
# 1
Мога да ти дам моето некомпетентно мнение.
Според мен за ръстта сте си добре  Peace Това,че на тези месеци сте толкова кг може би се дължи на това,че се е родил по-голямо бебче.Замисляла ли си се,че има бебенца,които се раждат по 2,500 и започват с 2 кг по-малко от синът ти  Peace
А и при условие,че сте само на кърма,не виждам защо се притесняваш  Peace
Виж целия пост
# 2
Ще следя темата, т.к. и ние сме със същия проблем-на 5м и половина и тежи 9 кг. Досега не се притеснявах, но няма човек, който като го види и да не каже, че е много шишкав и че прилича на 8-9месечно бебе. До преди по-малко от месец беше само на кърма. 
Виж целия пост
# 3
И според мен е нормално да си удвои теглото около 4тия месец. Той просто се е родил по-едричък. След 6-7 месец като пропълзи и започне да се движи повече ще започне да наддава по по малко, но колкото и да е, не мисля че кърмено бебе може да се прехрани.
Единственият проблем в цялата ситуация е че тежко бебе трудно се носи на ръце Crazy
Виж целия пост
# 4
Давай на детенцето да си яде. Simple Smile
Синът ми също се роди едър-4,200 кг.В момента тежи 12 кг,което си е много за дете на почти 10 месеца.Но пък големият-който също си беше дебеличък като малък-сега е един щурец,когото гоним из къщи да яде. Sick
Виж целия пост
# 5
Давай си му да яде като иска детето-като започне да се движи повече ще започне да качва по-малко  Peace
Виж целия пост
# 6
Изобщо не се притиснявай.

 Ако детето се родило по-едричко , ако родителите са по -едри нормално и то да върви с по-бързи размери.
 Моят син също вървеше едричък ( роси се 2950 , а на възраста на твоето беше почти 8 кг) , но сега с движението намали темповете на наддаване.Но нормално татко му е 200 см и затова по-бързо дръпна юнакът.
 
 Храни си го нормално и не ограничавай бебо.
 Успех !!!
Виж целия пост
# 7
  Моят дундьо:роди се 4.800,на шест месеца вече тежеше 10.800,сега е 12.500,78 см.Сладурчето на мама,и през ум не ми е минавало да му ограничавам кърменето.До седмия месец бяхме само на кърма,още го кърмя.Споко,човече! Peace
Виж целия пост
# 8
Дъщеря ми също вървеше доста едричка, на 6м беше 9100, но после като започна да пълзи и ходи спря да качва по толкова много. Сега и синът ми върви по нейните стъпки, утре сме на консултация и очаквам да е около 8 кг, а е само на три месеца. Но изобщо не се притеснявам, щом са на кърма няма как да се прехранят Peace
Виж целия пост
# 9
Според мен детето си е доста едричко.Ние сме на вашата възраст и тежим 6.700кг.Дъщеря ми се роди 4.100,което също не е малко.Храним се на 4 часа,като вечер не се събужда.
Виж целия пост
# 10
Синът ми се роди 5, 180кг и го края на 7м е изключително кърмен на поискване. Педката всеки път изпадаше в потрес от килограмите му и на няколко пъти ми пусна бисери от сорта "кърмиш само по 5 минути на 3 часа". Пропусках всички глупости край ушите си и се наслаждавах на всеки момент с бебето. Единствено се вслушах в съвета за колкото се може по-късно и по-бавно захранване, защото съвпадаше и с моите виждания. Тъй като беше дундьо се вслушах в съвета и на ортопеда да не ползвам проходилка. Оставих детето на земята да се забавлява докато пропълзя на 7-8 м и постепенно се изправи и проходи малко преди годинката. Въпреки тежкото му дупе Емил стана здрав и жилав и се катереше по пързалките много преди връстниците си.

Anichka
, не се притеснявай, че ака на 3-4 дни. Понякога кърмата се усвоява на 100%. Ако има запек тогава е притеснително, но ти нямаш такъв проблем. Гледам, че си започнала да даваш вода - при условие, че детето е изключително кърмено водата не е необходима. Синът ми опита вода на 11м и пропи след годинката. По всичко изглежда, че кърмата ти е достатъчно. Ако килограмите те притесняват бъди спокойна, че съвсем скоро ще започне да се върти, да се движи повече и от месец на месец ще започне да ти качва все по-малко. Синът ми преди 1-вия си рожден ден дори беше  свалил 250гр. Сега на 2г. е 18кг и близо 1м висок. Все още стърчи над наборчетата, но има и такива, които го застигнаха и дори го надминаха и на ръст и на килограми. Не очаквам да остане нисък след като таткото ни гони 2м, а и аз не съм от дребните  Mr. Green
Виж целия пост
# 11
Благодаря на всички ви за успокоителните думи. Продължаваме да се кърмим. Другата седмица сме на консултация - да видим там какво ще отсече кантара. На тази възраст брат му е бил 68 см 9000 кила - тоест доста по-пухкав (ама тогава не съм се притеснявала  Joy) а сега защо го правя и аз не знам.
Виж целия пост
# 12
Румен също беше много едър, докато беше само на кърма. На пет месеца беше осем килограма и нещо, ако си спомням правилно, а аз съм 45 кг, баща му също не е много едър. Ядеше си редовно денем и на всеки три часа нощем.
Виждам, че твоят юнак се храни съвсем нормално, даже имате режим, така че едва ли преяжда. Като почне да пълзи и да се изправя, ще намали темпа, както се случи и при нас - на годинка Румен беше даже под нормата, въпреки че продължава да си хапва по доста.
Виж целия пост
# 13
И моят син качваше по 1,5 кг през първите 6 месеца.Само на кърма.
Беше едно огромно бузесто топче.
После започна да се движи и намаляха качваните килограми.
После имаше период около 9-10-11 месец,когато свали,после качи 100 гр и задържа така поне още 2 месеца.
Сега е на 1,2 г. висок е 83 см и тежи 12,300кг.Изглежда добре.
Но ние се ограничаваме с храненето,защото той е способен да яде денонощно без да спира. Laughing
Виж целия пост
# 14
Цокайте си се все така и не се кахъри! Щом детето ти е здраво и щастливо, значи всичко е наред! На една съфорумка, педиатърката във Франция и казала: Ако детето беше на АМ, щах да препоръчам да намалите дажбата, но след като се кърмите и качва по толкова - няма нищо притеснително и детето е здраво!
Малкият ми син също не е от дребните, на вашата възраст беше към 8 кг само на цок, а се роди 1 кг. по малко от вашето бебче. Като пропълзя започна да качва по 300-400гр. на месец /сравнено с 1,5кг. през първите месеци/, а като проходи дори единия месец беше - 400гр. Сега е 12кг/86см. на 18м.
Не се притеснявай  Peace!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия