Как се обръщате към близнаците?

  • 4 213
  • 42
Пускайки последния си пост днес се замислих и ми е интересно да ви питам! Hug
Имате ли си постоянни обръщения, умалително на имената или нещо различно?
Аз съм на моменти и често сменям.Използвам си Ники и Гери,но също и други най-разнообразни - мушмороци,бубуланковци,сладурковци, дундовци..... сега змейчовци.Тати е по-постоянен -  зайковци.
Казвала съм им и неща,нетипични за бебета - директорите,шефа и шефката.......през периода с коликите,когато цяла вечер плачеха и от седем вечерта до към полунощ се носехме и успокоявахме, ги наричах Светата Инквизиция Embarassed,ама за кратко...
Виж целия пост
# 1
Аз ги сменям никовете им често сега на мода е РаДУНДЕЛ и Никси Пикси.
Виж целия пост
# 2

 hahaha аз на моя му казвам Ники Пики.....даже така е записан в албума на близнаците в Ringo на една от снимките!
Виж целия пост
# 3
Никога не ги наричам "близначките" и никога с общи "никове". Мъжът ми ги нарича "бебчетата на тати". Аз в момента съм на Кикилота/Кикча/Кристи/Кик и Есанче/Ванесиня/Есунчо/Есинка и подобни.
Те държат да ги наричам Розов рейнджър и Червен рейнджър или Кика-Снежанка и Ванеска-Пепеляшка. Crazy
Виж целия пост
# 4
Ева Еванджелиста,  Скочубра, Кикимора, баща и и вика Теросристка и АлКайда
Тудор Тудор Тъдоран жаден гладен и усран, ти си моя повлекан.
Много са ама в момента не ми идват. Може да се включа по-късно
Виж целия пост
# 5
Едното обръщение ми е в подписа. Иначе си имам Малечко и Палечка. Точките, пуканките, дребосъците, Тути и Фрути, Пижо и Пенда.Когато ме разнежат ги сравнявам с всякакви пухкави животински видове - котета, патета, зайци и т.н. Иначе основно на галени имена си говорим, никога не ги наричам близнаците Peace
Виж целия пост
# 6
Пиленцето, патето Яки, Кротанка, Гладников, Бубалан, Хищникът Mr. Green
Виж целия пост
# 7
И ние никога не ги наричаме близнаците, но някои от близките ни го използват, което мен ужасно ме дразни, защото ми звучи като някакъв предмет, предмети по-точно.
Иначе най-често - Криси и Сиянка, понякога аз наричам Криси Цоцко, ама мъжа ми се сърди, а Сиянка - малката маймунка.
Вчера в Часът на мама говориха по темата за имената и казаха, че когато дечицата са малки и не са кръстени, да не се обръщат към тях по име (цялото), а с умалено.
Забравих да кажа, че когато бях бременна ги наричах Картофчо и Тиквичка, което особено развеселяваше околните  Grinning
Виж целия пост
# 8
Аз им викам по някога малките ми шушки или моите момчелайчета/когато се обръщам към двамата/, а иначе  Марти и Вали.
Виж целия пост
# 9
Аз пък им викам "Ей келеши, ще ви скъсам ушите!!!"  Joy
Общо взето им казвам Гого и Бузи (щото на Божидарчето за му много големи бузите и става БУЗИдар).
Абе всякак, ама знам как НЕ им викам - Гошко и Божко, така им вика свеки и всеки път ми се драйфа.
Виж целия пост
# 10
Мишки, мишкуни, гущери, гущерчета, шушита- мушита, дребоси, маймуни, принцеса и мъжки, баровец и т.н. дивотии Crazy Каквото ми дойде, но повече съм на животинска тема Laughing Но когато ми правят номера им викам маймуни почти винаги newsm78

Иначе относно обръщенията скоро имахме разговор с Ели, тя се самоопределя като ЕНА, Ники така я кръсти и сега в яслатата явно всички така й викат, имат 3 Елита, та явно им е по-лесно. Та я питам ти как се казваш, мамо и тя ми казва Ена. Ами не се ли казваш Ели - тя ме коригира - Ена. Питам я как ти е по-приятно да ти казвам Ели или Ена, пак същия отговор. Та дедето си е наумило така Crazy Ена знам, че е нещо гръцко, ама ако някой знае какво е да казва, та поне да знам как се нарича детото Laughing
Виж целия пост
# 11
Единственото общо което има кзавам е мрънчовци и маймуни понякога, а на "близнаците" и аз се дразня. Иначе Лора е Лорка кокорка, мърморка, дърдорка и от този род, а Дани е мърморани, дебелани, дунди, дундаче и всичко друго каквото ми дойде на момента.
Виж целия пост
# 12
На Марти -Тинчо а на Алекс-Ачи, те така си казват един на друг Joy и ние така ги подкарахме. А иначе мишлетата, буболечките и други  подобни.
Виж целия пост
# 13
Абе всякак, ама знам как НЕ им викам - Гошко и Божко, така им вика свеки и всеки път ми се драйфа.
        Леле като чуя Божко и ми става лошо.
        Иначе Бобо е - Дади / както той си казва, това от Дари/, бузьо, Дадунчо,глезан,шушо, щурчо,
       а Ицко - Ици, щурчо, мишо, рошко, скорчо / това, защото е слаб и подскача като скорец из къщи/ Grinning
Виж целия пост
# 14
аз пък се дразня на изрази като / едно от децата ви ....  #Cussing out
иначе напоследък са теди-педи и тони-бонбони
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия