Американски палачинки

  • 74 147
  • 204
Нямам снимка, но повярвайте ми, стават прекрасни - мекички и пухкави!
 
Продукти:

225 гр. брашно
1 бакпулвер
1 ч.л. сол
2 ч.л. захар
2 яйца
350 мл. прясно мляко
25 гр. масло (разтопено)

В купа се разбърква брашното с бакпулвера, захарта и солта. Отделно се разбиват яйцата, добавят се млякото и маслото. Мокрите продукти се прибавят към сухите и се бърка до хомогенна смес. Пекат се в тефлонов тиган без мазнина! Сипва се в тигана 2 суп. лъжици от сместа, когато започнат да се образуват балончета се обръща от другата страна.

Много бързо стават. Аз ги ям с течен шоколад, може да се гарнират със сметана и поляти с мед.
Важно е яйцата да са със стайна температура и млякото да е топло. Така става по-пухкави.
Приятен апетит!
Виж целия пост
# 1
Миналия месец си купих от Метро Американски палачинки и бяха страхотни Crazy Ако са нещо такова значи са супер Joy
Виж целия пост
# 2
Мъжът ми от доста време ме врънка да потърся рецепта за палачинки "ама такива малки и дебели като в американските филми"  Laughing.
Ще взема да го изненадам някоя съботна сутрин.
Виж целия пост
# 3
Мъжът ми от доста време ме врънка да потърся рецепта за палачинки "ама такива малки и дебели като в американските филми"  Laughing.
Ще взема да го изненадам някоя съботна сутрин.

Точно такива стават - малки, дебели и пухкави Crazy.
Виж целия пост
# 4
Чудесни са.Малко,,на око ''ги правих ,но пък си хапнах повече от половината,така-без нищо Grinning
Първите няколко ги направих по- препечени и по- не ми харесаха ,бяха сухи и трошливи.
Виж целия пост
# 5
Знам ги тези, продават ги и готови тук и във Франция, не ги харесваме, сладки палачинки не харесвам  Confused Но който обича са вкусни - да  Peace
Виж целия пост
# 6
Много ги харесвам, особено с кленов сироп - комбинацията е невероятна! Simple Smile
Виж целия пост
# 7
Мъжът ми от доста време ме врънка да потърся рецепта за палачинки "ама такива малки и дебели като в американските филми"  Laughing.
Ще взема да го изненадам някоя съботна сутрин.

Точно такива стават - малки, дебели и пухкави Crazy.
Олеее, аз такова нещо като ядох в Щатите много ми се смяха. Ям си аз "американски палчинки", а те като кнедли едни такива пухкави и дебели, като гигантски бухти. Моята колежка ми казва много са хубави палачинките и аз "Палачинки, къде са, не съм видяла че ги има" (като си мисля за нашенските тънки като вестник палачинки) и тя: "Ама ти от тях ядеш"  hahaha

Та отплеснах се, но ще ги направя, много ми харесаха, там ги ядяха обилно поръсени с пудра захар, кленов сироп и ядки. Някой да знае къде има в БГ кленов сироп  Thinking
Виж целия пост
# 8
В Метро има кленов сироп.
Виж целия пост
# 9
В Метро има кленов сироп.
Аз ходих този уикенд и питах една консултантка, ама тя ме изряза, каза че нямали, отделно зяпах, но не видях  ooooh!
Виж целия пост
# 10
Toлкова им разбират консултантите,има аз си купих точно в неделя,250 мл. към 9 лева струва.Намира се някъде на 1 или 2 регал най-отгоре на рафта до пътеката между двете редици.Става дума за Метро 1.Не съм много добра в обясненията ,дано да го намерите.
Виж целия пост
# 11
до нас има един диетичен магазин и в него видях кленов сироп. Ако имаш наблизо, провери. Аз не съм купувала, защото още имам един канадски и цена не мога да ти кажа.
Виж целия пост
# 12
Toлкова им разбират консултантите,има аз си купих точно в неделя,250 мл. към 9 лева струва.Намира се някъде на 1 или 2 регал най-отгоре на рафта до пътеката между двете редици.Става дума за Метро 1.Не съм много добра в обясненията ,дано да го намерите.
Мерси ще попитам, Метро на цариградско май е Метро 2 обаче.

до нас има един диетичен магазин и в него видях кленов сироп. Ако имаш наблизо, провери.

не съм се сетила ще проверя, мерси   bouquet
Виж целия пост
# 13
Ето ги и моите "палачинки",моята рецепта малко се различава от тази на Marieta. Simple Smile

Виж целия пост
# 14
Pety,  ама те изглеждат като катми....  newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия