Сконфузна ситуация

  • 1 900
  • 16
Здравейте мами Grinning
Днес следобед с малкия излезнахме на разходка и по едно време реших да отидем в едно заведение с люлки и пързалки,но като стигнахме там се оказа че се празнува детски рожден ден.Оказа се че рожденикът е дете на наша позната.Тя като ни видя ни покани да се присъединим към тържеството.Първоначално ми стана неудобно,че един вид се натрапваме и почнах да обяснявам  как сме дошли заради люлките и т.н. Както и да е- останахме.В следващия момент обаче като видях поканените (които познавам почти всичките)ми стана кофти че не сме поканени SadРожденикът навършваше 3 г а синът ми на 1г. и 5м.Нямаше деца на нашата възраст
С майката не сме приятелки,даже я познавам от мъжа ми ,но пък сме пили кафе заедно.Не може да са забравили да ни поканят,защото вчера се видяхме и нищо не е споменавала
Дали да му вземем подарък ?
Виж целия пост
# 1
Кофти за теб се е получило......

Казваш,че все пак не сте приятелки...знам ли newsm78...

Ако питаш мен - купи нещо от сърце за малчугана - децата не са виновни за отношенията на нас, възрастните.

И по-бързо забрави за горчилката в устата.....
Виж целия пост
# 2
Е след като не сте близки какво се притесняваш, че те е забравила. Не се чувствай пренебрегната в този случай. Да ситуацията е неприятна, но се е случило вече. Аз бих взела подарък на детето.
Виж целия пост
# 3
След като не сте близки, не виждам защо ти е станало неприятно от това , че не си поканена.
Сама разбираш, че хората имат хиляди познати но, шепа близки и на такива мероприятия канят само тях.
Жената все пак, се е отнесла гостоприемно към теб, и те е поканила в последствие.
Купи нещо от сърце на детето и всичко ще е наред. Peace
Виж целия пост
# 4
Здравейте мами Grinning
Днес следобед с малкия излезнахме на разходка и по едно време реших да отидем в едно заведение с люлки и пързалки,но като стигнахме там се оказа че се празнува детски рожден ден.Оказа се че рожденикът е дете на наша позната.Тя като ни видя ни покани да се присъединим към тържеството.Първоначално ми стана неудобно,че един вид се натрапваме и почнах да обяснявам  как сме дошли заради люлките и т.н. Както и да е- останахме.В следващия момент обаче като видях поканените (които познавам почти всичките)ми стана кофти че не сме поканени SadРожденикът навършваше 3 г а синът ми на 1г. и 5м.Нямаше деца на нашата възраст
С майката не сме приятелки,даже я познавам от мъжа ми ,но пък сме пили кафе заедно.Не може да са забравили да ни поканят,защото вчера се видяхме и нищо не е споменавала
Дали да му вземем подарък ?

Аz пък като прочетох теzи неЩа (болднатото) се чудя zа какво ти е станало кофти newsm78 При положение, че не сте приятелки, а децата ви са на раzлична въzраст мисля, че е съвсем в реда на неЩата да не ви поканят, все пак не може човек да покани всички, с които някога е пил кафе Wink Това не е иzраz на неуважение, просто все някога списъкът с гостите трябва да има край, иначе Ще стане не детски рожден ден, а сватба Peace
А zа подарък_ аz бих купила zадължително, поканени_непоканени в крайна сметка все пак сте присъствали на рожденния ден и понеже е бил детски си мисля, че е редно да има и подарък...
Виж целия пост
# 5
Незнам защо се чувстваш неудобно.
Предполагам,че на майката на детето и е станало по-конфузно,отколкото на теб.
Но това си е нейно решение-все пак не сте толкова близки.
Подарък обаче бих купила.
Виж целия пост
# 6
Аз мисля като Biba. Между дете на 1.5 и дете на 3 има доста голяма разлика. 3 г вече си играят осъзнато.
Не мисля, че въобще трябва да има някой сконфузен. И аз ако бях на мястото на майката на рожденника, бих те поканила (така и така си довела детето да играе, защо да го разочароваш) и не би ми било неудобно, че не съм го поканила предварително, щом е по-малко.
Виж целия пост
# 7
Аз мисля като Biba. Между дете на 1.5 и дете на 3 има доста голяма разлика. 3 г вече си играят осъзнато.
Не мисля, че въобще трябва да има някой сконфузен. И аз ако бях на мястото на майката на рожденника, бих те поканила (така и така си довела детето да играе, защо да го разочароваш) и не би ми било неудобно, че не съм го поканила предварително, щом е по-малко.


    Peace Напълно подкрепям.Разликата в годините е такава,че твоето детнце трудно би се вписало в техните игри.
 
Виж целия пост
# 8
Аз мисля като Biba. Между дете на 1.5 и дете на 3 има доста голяма разлика. 3 г вече си играят осъзнато.
Не мисля, че въобще трябва да има някой сконфузен. И аз ако бях на мястото на майката на рожденника, бих те поканила (така и така си довела детето да играе, защо да го разочароваш) и не би ми било неудобно, че не съм го поканила предварително, щом е по-малко.

напълно съм съгласна  Peace
Виж целия пост
# 9
Благодаря за отговорите ви PeaceИ аз мисля като вас- поканени или не присъствахме на тържеството така че редно е да направим подарък.Все пак става въпрос за дете
Виж целия пост
# 10
Мило майче, опитай се да не се обиждаш когато не те поканят на рожден ден Grinning Нали знаеш, че не всяка майка и не винаги може да си позволи да покани всички, които иска Grinning Аз винаги се радвам, когато ме поканят, но пък не се обиждам когато не ме поканят. Представи си, че можеш да си позволиш да поканиш само 10 човека-трябва ли всички останали да ти се обидят? Все пак покрай децата всяка от нас вероятно познава мноооого повече майки и деца Grinning
А един подарък винаги е добре дошъл Grinning Пък било то и някоя шаренийка за 1-2 лева!
Виж целия пост
# 11
Не виждам проблем.
Виж целия пост
# 12
Може майката на рожденика да е решила да покани само нейни близки приятелки на рождения ден на детето й. Ти казваш, че вие не сте приятелки. Аз много пъти съм пила кафе с хора, които не са ми чак толкова близки, че да се каним по рождение дни пък било то и на децата ни, но въпреки това ако стане такава засечка с удоволствие бих ги поканила да се присъединят. Купете подаръче на детето. Така ще покажете добри чувства, въпреки всичко.
Виж целия пост
# 13
Според мен не трябва да се обиждаш, че не сте сред поканените. Това, че сте пили кафе заедно, не означава, че сте достатъчно близки, за да се каните на такива празници. Все пак, щом така или иначе сте били на тържеството, можеш да купиш някоя играчка на детето. Поне на теб да ти е спокойно, да не се чувстваш задължена или като натрапница.
Виж целия пост
# 14

[/quote]

Аz пък като прочетох теzи неЩа (болднатото) се чудя zа какво ти е станало кофти newsm78 При положение, че не сте приятелки, а децата ви са на раzлична въzраст мисля, че е съвсем в реда на неЩата да не ви поканят, все пак не може човек да покани всички, с които някога е пил кафе Wink Това не е иzраz на неуважение, просто все някога списъкът с гостите трябва да има край, иначе Ще стане не детски рожден ден, а сватба Peace
А zа подарък_ аz бих купила zадължително, поканени_непоканени в крайна сметка все пак сте присъствали на рожденния ден и понеже е бил детски си мисля, че е редно да има и подарък...
[/quote]
 напълно подкрепям мнението ти не всички могат да бъдат поканени.На дъщеря ми на рд. гледам всички да са почти на една възраст,въпреки че имам приятелки с по-малки деце,но не мога всички да поканя.А пък и бебета при 4 годишни деца,на детски кът представете си какъв рд.ще е това
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия