Хляб "Здраве на д-р Емилова"?

  • 5 431
  • 4
Преди много време при Звезден дар Емилова прави страхотни хлебчета, но загубих рецептата.
Знам, че се слага бяло брашно, май и типово, царевични, мисля имаше и пшеничени зародиши, сусам, кимион, чесън на прах, овесени ядки.
Нещо такова. Но как бяха пропорциите и друго имаше ли не си спомням.
Ако някой я знае, моля да помага.
Благодаря предварително.
Виж целия пост
# 1
Мисля, че за тези питки става въпрос, втората рецепта на стр.

Ето и приготвянето им в сайта на Бон Апети.
Виж целия пост
# 2
Понеже нямам машина за хляб, прочетох рецептата от сайта на Бон апети. Направи ми впечатление, че маята се смесва със сухите съставки, без предварително да се оставя на топло. Така ще бухнат ли питките?
Виж целия пост
# 3
Мисля, че за тези питки става въпрос, втората рецепта на стр.

Ето и приготвянето им в сайта на Бон Апети.

Втрората е  Heart Eyes
Много благодаря, но и другата рецепта която си дала ще я опитам  Wink.


Бухват, но не както при бялото брашно, а леко.
За мен са много приятни.
Виж целия пост
# 4
Това е рецептата, която ми дадоха в центъра на д-р Емилова, това са хлебчетата които приготвят там за захранващите се . Малко по-различна е от тази по-горе :
Пълнозърнести хлебчета
Продукти за 36 хлебчета по 50 грама: 1,7 кг пълнозърнесто брашно; 1 с.л. захар; 1 с.л. сол, 3 с.л. оцет; 3 с.л. олио; 3 пакетчета суха мая; около литър хладка вода; подправки: чубрица, сминдух, кимион, мащерка
Начин на приготвяне: Всичко се замесва, втасва от 5 до 10 мин. и се оформя на топки. Оформят се 36 броя топки, които точно се събират в стандартната тавичка от фурната Ви. Оформените топки се топват до половината във вода, след това – в овесени ядки или маково семе, или сусам. Нареждат се в намазнена торбичка, втасват още 5 мин. и се пекат на 250 градуса от 35 до 45 мин. Изваждат се и се оставят да изстинат, завити в чиста кърпа.
Правела съм ги много пъти и са страшно вкусни.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия