въпрос за хомеопати4но лекарстов

  • 650
  • 3
Здравейте някой ползвал ли е EUPHORBIUM за алергия и ако да доволен ли е и след колко време се оправяте - знам че е индивидулано но все пак:)
Виж целия пост
# 1
Абсолютно индивидуално е. Отговор на въпроса не може да бъде даден.
Всеки човек е продукт или жертва на своята биография и своите миазми. Човек е вселена, уникална и неповторима и като такава е невъзможно да се сравнят процесите протичащи в една вселена с процесите протичащи в друга вселена.

Ако желанието ви е да  сте сигурна, че това е "правилното" лекарство, то трябва да ни споделите цялата си картина, дума по дума, така както сте я разказали на своя хомеопат и въпреки това двама различни хомеопата, могат да предпишат две различни лекарства, без едното от тях да е "грешно".
Има различни стилове на работа и подход. Това което задавате като въпрос, не би трябвало да ви вълнува.
Бъдете сигурна, че ако хомеопатът ви спазва всички критерии на "добрата хомеопатична практика" , то независимо дали лекарството което ви е дал е лекарство което са ползвали други хора - вие ще имате положителен резултат.
Виж целия пост
# 2
еми зна4и картинката е следнатат:Миналаат година парил месец ми с езпуши ужасно много носа отидох на унг и ми казаха че определно иам алергия към  нещо но не било момента да се изследва, Предписа ми шпрей Нео ринактиве - от който получих значително подобрение. да же направо си бе6е рай за мене - бях с напълно тпушен нос. Но напоследък като че ли спря да ми действа този шпрей Обикновено едната ми ноздра е отпушена а др запушена тов в затворено помещение а навън отвреме на време се запушват и двете особнео когато е много студено. Също отвреме на време ме дразни дима от цигара или от колите газовете илии някакъв пушек. Не винаги.  Имам проблем и с някои от храните без д асъм се изследвала. Например някои видове ябълки като ги ям и започва не6то като сърбеж в гърлото който като пиййна малко вода и се оправя подобне е проблема и с череши и моркови , анапоследък и орехи. Та това е дали ще помогне тзи шпрей плюс Poumon Histamine 9 CH. Просто искам дачуя мнението и на стардалите т подобне проблем
Виж целия пост
# 3
Това което описвате като настоящо лечение, не отговаря на критериите на класическата хомеопатия.
Основно правило е тоталността от симптомите (съвкупността от всички физически симптоми, мисли и чувства) да доведе хомеопата до избор на едно единствено уникално и индивидуално лекарство което да покрива цялата картина. Това е холистично (цялостно) лечение, а не "работа на парче".
В класическата хомеопатия няма "работа на парче"! Никой не предписва отделно лекарство, за отделен симптом - това ни отличава от алопатите (това което масово се предлага като медицина днес).

Потърсете класически хомеопат.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия