Въпрос за "тортиколис" .

  • 1 238
  • 1
Пише Ви един разтревожен баща.
Синът ми е вече на 6 години, но още на 52-рият ден след раждането забелязахме подутина от дясно на вратлето. Тръгнахме по специалисти и беше поставена диагнозата тортиколис. В клиниката в Горна Баня ни назначиха процедури . Обясниха ни в къщи как сами да се грижим за лечението на детето. Тъй като сме от провинцията (гр.Видин) , нямахме възможност да останем в София за дълго и
продължихме терапията ,която беше предписана при местните специалисти. За около 5-6месеца проблема започна да отшумява , подутината на врътлето почти изчезна детето си движеше свободно главичката. През това време обаче предпочиташе да спи с главата обърната леко на дясно. Ние с моята съпруга му подлагахме какво ли не ,за да го принудим да не си държи главата само в едно положение , но не успяхме да се справим със ситуацията напълно. Мина време  проблемите изчезнаха като че ли от само себе си, детето се движеше нормално играеше и т.н. Напоследък обаче забелязах познатите промени в стоежа на главата и едва забележими промени от неспециалист в дясната лицева част. От всичко което прочетох по темата разбирам ,че вече е невъзможно лечение без оперативна намеса. Днес имаме преглед при лекар , който най-вероятно ще ни посъветва да потърсим помощ в София (местна добре позната практика) . Моля Ви помогнете ми със съвет къде да търся помощ, при кой специалист, как се казва той(някакви координати).Обръщам се и към тези които са преминали по пътя по който ние ще тръгнем. Обръщам се и към специалис-
тите посещаващи този форум-Моля Ви отчаяно се нуждаем от съдействие. Оставете някакви координати и аз ще Ви потърся. Благодаря предварително на всички отзовали се . Дай Боже здраве на всички дечица.
Виж целия пост
# 1
d-r Kehaaiov ortoped - Gorna bania i Zdravka Cvetanova - rehabilitator
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия