На кой е по-лесно

  • 2 970
  • 49
За да не разводнявам една друга тема тук,реших да питам.....

Жената или мъжът по-лесно приемат чуждо дете (от предишен брак/връзка) Thinking
Кой от двама успява да не прави разлика между чуждото и своето дете. Thinking
Хипотетично изглежда не до там сложно,но в действителност дали е точно така Confused Rolling Eyes
Виж целия пост
# 1
Според мен мъжа го приема по-лесно, просто защото основната грижа остава за майката. Жената трябва да се превърне във втора майка, а това е много по-сложен процес. Така мисля по принцип, но имам примери пред себе си за точно обратното. Майка ми се омъжи повторно преди години и прие детето на втория си съпруг, което тогава беше едва на 1г. и пол. като свое, по-добре и от собствената му майка, която живее в друг град и почти не го вижда. Тя се грижи по-добре отколкото се е грижела за мен, всъщност за мен въобще не е. Така, че има и изключения, но по принцип смятам, че мъжа много по-лесно приема чуждото дете.
Виж целия пост
# 2
Според мен всичко опира до характерът на даден човек.
Виж целия пост
# 3
Според мен всичко опира до характерът на даден човек.

така е,но все пак понякога дори себеоценката се оказва погрешна Confused
Виж целия пост
# 4
Обикновено за мъжете е по-характерно да заобичат децата, когато обичат жената. За да приеме едно дете жената, трябва да го е усетила в себе си и май е доста по-трудно /особено ако има и свои деца/.
Виж целия пост
# 5
Според мен всичко опира до характерът на даден човек.
Абсолютно! Все едно да питаш кой повече обича детето си- майката или бащата.
Виж целия пост
# 6
Никой не приема чуждите деца лесно. Затова и помним повече случаите, в които хората приемат чуждите деца - защото са по-малко. Това че не се признава е друга работа.
Не съм сигурна дали бих могла да приема други деца на мъжа си, както и не мисля някой чужд мъж да приеме моите като свои. Кръвта вода не става.
Виж целия пост
# 7
мъжа  Peace
Виж целия пост
# 8
Понякога чуждият човек е по-добър родител от биологичният. И не дели децата на мои, твои и наши.
Виж целия пост
# 9
мъжете , определено
Виж целия пост
# 10
Според мен мъжете, но все пак много зависи от човека.
Виж целия пост
# 11
Според мен всичко опира до характерът на даден човек.
Абсолютно! Все едно да питаш кой повече обича детето си- майката или бащата.

А бе аз питам,защото смятам,че е много лесно да се биеш в гърдите и да викаш "то ще е като мое",ама май не е баш така....и за двете страни Confused
Виж целия пост
# 12

А бе аз питам,защото смятам,че е много лесно да се биеш в гърдите и да викаш "то ще е като мое",ама май не е баш така....и за двете страни Confused
Честно казано мисля, че никога няма да е на 100 %, като мое.
Виж целия пост
# 13
От наблюдения върху познати мога да кажа, че мъжете по-лесно възприемат чуждо дете. Но пък от друга страна, ако ще бъдат едно семейство с майката, сякаш предпочитат детето да е момиче. Не знам защо така.
Виж целия пост
# 14
не пола е определящ,според мен.
аз лично не се смятам за лош човек,
но моля господ да не ме подлага на такова изпитание.
най -вероятно ,ще бъда упрекната ,но за да съм честна към себе си ,и авторката на темата,
слагам ръка на сърцето и си признавам:
никога няма чуждото дете да ми е мило като моето.
да подчертая,не се гордея с това,но така го чувствам.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия