Полет до Щатите???

  • 1 248
  • 7
Здравейте,

Моля Ви да ми помогнете с информация от опита, който имате, защото вече  newsm78

Значи, ще пътуваме със сина ми до USA, и искам да ползвам бебешкото намаление по възможност при закупуване на билета.(той ще е под 2-годишен при тръгването ни), но.... при връщането ще бъде на 2 год. и половина. И оттук сега и проблема... някои туристич. агенции, където правихме резервация казват да си купя билет +infant независимо, че щял да порасне при връщането. Значение имало възрастта в момента на покупката на билета. Ама дали е така наистина... защото например в AUSTRIAN казаха, че нямам право на бебешки, защото престоя бил дълъг и детето щяло да стане на повече от 2 години.  Моля кажете вие как действате? Да не стане така да ми продадат евтиния билет с бебешкия и после да имам проблеми при връщането....преиздаване , глоби, доплащане....знам ли...

И коя компания предпочитате за такъв дълъг полет , имам впредвид цена, качество, удобни връзки , минимални престои и чакания по летищата. Засега имам резервация на United Airlines от София до Бостън. Но дори и в сайта им не намирам подробности, относно издаване на бебешки билет....

Моля споделете вашето мнение!!!
Виж целия пост
# 1
Наши познати бяха с подобен казус миналата година. Доплатиха за билет. Летяха с Луфтханза, мисля.
Няма такова нещо, като възраст по време на покупката. Ще ви накарат да доплатите при обратния полет.
Виж целия пост
# 2
Винаги са ме питали, когато съм купувала infant  билет дали няма да навърши 2 години, защото цената е различна.
Говори направо с компанията, с която ще пътуваш, а не с туристическата агенция, за да си сигурна.

Не бих пътувала с United, ако мога да го избегна - не ми харесват. Харесва ми да пътувам с Луфтханза или Австрийците.
Виж целия пост
# 3
Да, говори направо с авиокомпанията. За да не се окаже, че навръщане, когато трябва да доплащаш билет за място, за презокеанския или полета в Европа, няма места и т.н. и т.н. разправии...
Виж целия пост
# 4
КТВ, какво имаш предвид като казваш. че не харесваш United? Моята резервация е за тях, но полета се осъществява заедно с Lufthansa, полета е май на Lufthansa, а седалките са на United или нещо такова(operated by Lufthanса.
Иначе, реших да пратя e-mail до United да ги питам, ама те ми дадоха някакъв телефон да се свържа с reservation department и дефакто не ми отговориха нищо.
Виж целия пост
# 5
Lufthansa и United са партньори. Летят по един и същ маршрут.  Когато си купувам билет от Луфтханза, няма как да избегна Юнайтед, защото американската отсечка е винаги с техен самолет. Но през океана си избирам винаги полет със самолет на Луфтханза - по номера на полета на резервацията може да се ориентираш. На Луфтханза са 3 цифрени.
Луфтханза имат представителство в София, обади им се по телефона и им кажи  каква резервация имаш. Предполагам е през Германия.
И питаш за твоя конкретен случай. Моят съвет е да не плащаш нищо докато не си проверила с компанията превозвач каква е политиката им за деца на 2 г.
Виж целия пост
# 6
 Малко се отдалечавам от темата и не мога да ти дам сьвет за билета, но сьм летяла сьс сина ми до Б-г и обратно, 3 месеца преди да навьрши 2 години и полета беше кошмарен. Беше много голям за кошницата която ни дадаха и горкия не можа да си намери място. Особенно на врьщане не мигнахме за 13 часа. Дьржахме го на смени, разхождахме с него да се разсее. На нас самите ни тежеше, като се има предвид какви са тясни седалките. За сьжеление разликата в цените на билетите май си  е големичка и вероятно нямате избор, но поне  се подгответе психически ако вземета бебешки билет.
Виж целия пост
# 7
Да подкрея КТБ за Юнайтед и Луфтханза. Най-малкото, ако нещо полета София-Франкфурт (или Мюнхен, не знам от къде минавате) се забави или отмени, за да ви издадат билети за друг полет може да стане мазало... аз така едвам не си останах в София преди няколко години, заради отменен полет. Преместиха всички за следващия през Германия, но мен ме пропуснали защото билета ми бил с Юнайтед и не излязъл в системата  ooooh! хем колко им висях на главата... Иначе: цената на билета би трябвало да е еднаква, независимо коя от двете фирми ти издава билета.

Наистина, говори с авиолинията с която ще летиш. Луфтханза са и моите любими, следвани от Австрийски. От Еър Франс бягам като от бясно куче, да не влизам в подробности какво ми причиниха веднъж в Париж... Бритиш са ОК, но напоследък прословути с губенето на багаж.

За 2-годишния казус не мога да помогна, но тук има доста по-опитни в това отношение  Peace

А, и последно: ако може някой да ти вземе билет от САЩ, с търсачки като kayak.com се намират наистина много добри цени - обикновено по-добри от тези които ще ти цитират в туристическа агенция в БГ. Миналата година така купих билет за приятел, пътува София - НЙ и обратно след 6 месеца, без проблем.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия