Вече не знам какви зеленчуци да давам

  • 2 411
  • 40
Бебка е вече на 9 месеца и не иска да яде никаквъв зеленчук, освен морков. Пробвах картоф - домашен, купен, с мляко, без мляко, със сол, без сол, с магданоз, без.... и всевъзможни комбинации то гореизброените "овкусители". Плюе и й се повдига!
Същото и с ориза. И на каша даже не го иска. Пробвах на Хип картофи и моркови, което е 88% морков и 12% картоф - пак същото - не иска. А иначе само морков си яде. Давам плодови, много ги обича, но как да въведа месо с плодове  Sick
Помагайте! Какво друго освен картофи, ориз, моркови, грах и домати може да се смеси с месо?
Виж целия пост
# 1
Тиква Simple Smile
Има на хип тиква с пуйка, на моето момче му е любимото пюренце.
Виж целия пост
# 2
Защо толкова бързаш да го въведеш това месо?

Давай на детето това,което иска да яде и не го насилвай,явно е че не му харесва.

Вече има тиквички,царевица,спанак...Прави му зеленчукови,като е готово детето тогава ще яде месо.
Виж целия пост
# 3
Тиква яде, но това към зеленчуците ли се брои?
Изобщо  не бързам да въвеждам месо. Засега искам само повече зеленчуци да "пробутам", освен едните голи моркови ( и тиква) Правя зеленчукови пюрета, обаче тя не ги иска. И купените не харесва. Захраних на 5 месеца и половина и още тогава исках да започнем със зеленчуци, но не ги искаше. Затова пробвах с плодове - тях веднага ги омете. Досега плод не е отказвала, но на всичко, което не е сладко, му се мръщи и плюе.
Виж целия пост
# 4
Сега прочетох какво съм писала и искам да направя уточнение - не бързам да въвждам месо. Като начало искам да разнообразя зеленчуците, но не само заради едното разнообразие, а защото ги приемам като подготовка за месното пюре. Така че искам да съм добре подготвена. Чак след това ще пробвам да дам месо.
Виж целия пост
# 5
Опитай броколи,карфиол,тиквичка,спанак...чушка мисля,че е рано да даваш.Все нещо може да му хареса.Ако не-изчакай малко и пробвай пак.Не е фатално,че сега не ги иска.
Виж целия пост
# 6
Много се извинявам, но бебето е на 9 месеца вече. За какво бързане за въвеждане на месо говорим?  Thinking
Спокойно давай месо вече. Много често децата не искат чисти зеленчуци, но в комбинация с месо ги хапват.  Peace
Виж целия пост
# 7
Пащърнакът също се харесва от бебетата-пробвай и с него.
В домашните пюрета слагаш ли АМ?
Виж целия пост
# 8
Пробвай с броколи,карфиол,тиквичка,тиква........и въобще не е рано да въвеждате месото  Peace
Виж целия пост
# 9
Пробвай с тиква,децата я харесват.
Виж целия пост
# 10
Много се извинявам, но бебето е на 9 месеца вече. За какво бързане за въвеждане на месо говорим?  Thinking
Спокойно давай месо вече. Много често децата не искат чисти зеленчуци, но в комбинация с месо ги хапват.  Peace
Блонди е права , детето вече е голямо , необходимо му е месо - като преготвяш домашните пюрета , задушавай праз или лук съвсум малко - придава съвсем различен вкус , може да добавиш и магданоз , чушка и тиква , също така пробвай със сладък картоф /пък може и да прояде картофи /.Говорязя задушаване в млако зехтин с вода - не за запръжки Grinning
Виж целия пост
# 11
Много се извинявам, но бебето е на 9 месеца вече. За какво бързане за въвеждане на месо говорим?  Thinking
Спокойно давай месо вече. Много често децата не искат чисти зеленчуци, но в комбинация с месо ги хапват.  Peace

 Peace
Виж целия пост
# 12
Блонди, месни пюрета сме пробвали вече - даже не иска да ги близне. От зеленчуковите поне лапва 1-2 лъжички и тогавапочва да плюе, а тези с месо само като ги помирише, бута лъжицата и си извърта главата на другата страна.
 Знам, че й е време за месце, но не бързам в смисъл, че гледам да не я насилвам. 2-3 пъти пропусках хранене, дано огладнее достатъчно и да се излъже, но пак същото. Ревеше от глад, обаче не яде нито само зеленчуци, нито смесено с месо!
Пробвах днес тиква с пуешко на Хип - пак провал  Tired  Но пък изяде няколко резенчета печен картоф Shocked  Дали не беше за да си чеше венците ( и един зъб няма още ) , или просто не и харесват картофи на пюре. Вече се чудя какво да си мисля.
Довечера ще пробвам пак с тиква и пуйка. Ако не стане ще търся други комбинации.
Вашите дечица какви пюренца обичат от месните? Препоръчайте ми, моля  Praynig
 
Виж целия пост
# 13
и ние сме като вас -почти никакви от зеленчуковите и абсолютно никакви от месните -от зеленчуковите-само картоф и морков яде ,а аз  ги комбинирам картоф с тиква ,тиква с морков и картоф с морков и с това се изчерпва зеленчуковото меню ,а за месните и идеяп си нямам как ще сме newsm78
Виж целия пост
# 14
ммм дааа.Моя син ама никак не обича зеленчукови пюрета.Ама като му дадох месото Mr. Green
ухааа стой та гледай.явноси падаме от канибалската порода.И до ден днешен му смесвам зеленчука с АМ сухо вещество защото  едвам го яде.та така с АМ по го яде

пробвай направо с месо миличка Peace Peace
може и при вас да е същия проблем като при нас Mr. Green
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия