Разпределена ли е "домашната работа "във вкъщи

  • 5 190
  • 124
    Как сте разпределили домашната работа в семейството ви?
    Още ли е нормално само жените да мият чиниите,да пускат пералня и сушилня,да мият прозорци и тн.Ако е така какво прави един мъж за къщата си,нямам в предвид ремонти,а обикновенна къщна работа.Виждала съм семейства в които мъжа не знае къде стоят елементарни неща жената да се чуди къде да огрее по-напред.Скоро видях един татко,който не познава дрехите на детето си като че ли не живеят в една къща.Допускате ли това.Виждала съм такива,които и собствените си инструменти не могат да намерят.Все пак много жени бързо започват работа след майчинство (или изобщо не са излизали) и не може да се каже:той работи и няма време.
     За готвене няма и да споменавам.Да се прибереш от работа и някой вече да е помислил какво е трябвало да се купи за вечеря например,дали има хляб,кучето има ли храна,има ли мляко утре за кафето...На времето в къщи татко правеше само боб и някаква гадна рибена чорба,а през останалото време (360 дни #Crazy)готвеше майка,+ 2 деца,+ цяла къща на ръце,+нейната си работа.Не е ли несправедливо или аз съм луда,.При вас как е. newsm78
Виж целия пост
# 1
Ами 4естно казано 5 дни в седмицата вси4ко е на моите ръце понеже аз не работя, но другите 2 дена когато мъжа ми си е вкъщти ми помага страшно много, мие 4ений, или пуска прахосмука4ка, или мие пода, а дори и готви_ при това много вкусно, за това бих казала ДА домашната работа е разпределена при нас
Виж целия пост
# 2
Няма мои и негови задължения вкъщи,предимно аз върша домакинската работа,но понякога мъжа ми ме отменя.Може да готви разни вкусни неща и ме глези от време на време,хвърля боклука,пазарува,знае как се пуска пералнята Mr. Green
По принцип работи много,понякога едва му остава време за мен и детето Rolling Eyes Когато няма възможност да ми помага,никога не е правил проблем от това че  примерно не ми е останало време да наготвя,почистя или изгладя.До този момент не ми е тежало да въртя домакинството,независимо дали със или без негова помощ Peace
Виж целия пост
# 3
Не мога да се оплача... разпределена е и още как  Peace Peace И то без да говорим и да правим схеми - който е забелязал че има събрано пране пуска пералнята; когато свърши да пере, който е най-близо той простира; чинии се мият на същия принцип и т.н. И определено мога да похваля мъжа ми, че не си пести усилията и не си прави оглушки  Heart Eyes
Може би само готвенето е мой приоритет, но не се оплаквам - толкова много ми помага скъпия, че грях ми на душата!  Blush
Виж целия пост
# 4
Разпределя се ден за ден. Понякога има и преразпределения, според ангажиментите, които са възникнали неочаквано. Всеки може да върши всичко. Напоследък на мен се пада пазаруването и пускането на пералнята.
Виж целия пост
# 5
Горе-долу е разпределена. Е, има и изключения, разбира се, но като цяло аз готвя и пускам пералня, а той чисти, докато ние с детето сме навън, и глади. Миялната я пускаме който свари, също и пазаруването - както дойде.
Това разпределение, уви, е в сила само, когато си е в България, което не е прекалено често, да не би случайно да се разглезя hahaha Така че с чиста съвест мога да кажа, че повече къщна работа върша аз Crossing Arms Е, той пък изкарва моята заплата за 5 дни, т.е. има някаква справедливост все пак Laughing
Нооо в момента, в който си намеря домашна помощница, ще се родя Whistling
Виж целия пост
# 6
Дадена е изцяло на мен Mr. Green+гледането и възпитаването на детето Mr. GreenТой-вади парите Mr. GreenС една дума-ВСИЧКО ПРАВЯ АЗ
Виж целия пост
# 7
Аз в това отношение не мога да се оплача (да чукам на дърво).Задълженията не са ни разделени, но винаги когато е свободен ми помага с каквото може...дори и понякога ебз да го подсещам
Готвене, миене на чинии, чистене...всичко е правил тогава когато се е налагало.Дори смея да кажа, че е измил повече чинии отколкото аз  Embarassed
Единственото за което хич не го бива е прането....той даже не знае как се пуска пералнята...е категорично против да простира...това било женска работа...Може би от страх да не го видят съседите, че върши "женската работа"....
Виж целия пост
# 8
Всичко аз правя у дома.
То пък голямо усилие се иска да пусна пералнята,сушилнята или съдомиялнята! Crazy
Мъж ми излиза в 7,прибира се в 7 остана и да ми сготви и да сложи масата и да си пусне пералнята,да изкъпе децата,да нахрани кучето а после да ми направи масаж в леглото.Като на сутринта ми донесе закуската в леглото преди да замине на работа. Mr. Green
Тогава аз за какво ще съм му.Да му крася къщата ли!
Не работя.Имам достатъчно време през деня да си изчистя и да сготвя вкусна вечеря.
Защото като отидем в БИЛА на шопинг аз пълня двете колички с каквото си поискам,той ги бута и плаща накрая.
Обичам да глезя мъжа си.Защото той глези мен.
Не искам да ми се разхожда с прахосмукачката у дома! Sick
Такива мъже не обичам.
Имам един такъв познат дето прави всичко.Както знам и какво прави жена му докато той шета из кухнята и гледа детето! Mr. Green
С две думи-не,не ми помага моят съпруг защото аз неискам.
Не харесвам мъжете-п..тки!
Виж целия пост
# 9
Тогава аз за какво ще съм му.Да му крася къщата ли!
................Не харесвам мъжете-п..тки!

 #Shocked
Извинявай, но ти наистина ли смяташ, че жената е само да чисти, готви и гледа деца....за това си има домашни помощни.
Радвам се, че ти си стоиш по цял ден в къщи и имаш време да си въртиш домакинството, но не всички жени са така.....и е много грубо да наричаш помагащите мъже п**тки.
Приятно ли ще ти е ако аз нарека твоя мъж х**, като се има в предвид, че поведение като неговото би било унищаващо личното ми достойнство.
Аз помоща я приемам за нещо прекрасно...както и масажа.
Виж целия пост
# 10
И моят съпруг не помага вкъщи. Не му позволявам. Някак си не ми харесва, когато виждам мъж да пере, чисти, простира... Има достатъчно "мъжка" работа с дребните ремонти вкъщи.
Обаче е много важно да не ми се правят забележки, ако нещо не съм успяла да свърша навреме. Mr. Green
Виж целия пост
# 11
На мен пък не ми харесва израза "мъжът ми помага в домакинството". Моят не ми помага, ние си разпределяме задълженията. Така както аз не му помагам като закарам детето на градина, например, защото шофирането е и мое задължение. За всеки влак си има пътници... няма нужда от епитети.
Виж целия пост
# 12
Темата внезапно стана безсмислено груба  Sick

На мен пък не ми харесва израза "мъжът ми помага в домакинството". Моят не ми помага, ние си разпределяме задълженията. Така както аз не му помагам като закарам детето на градина, например, защото шофирането е и мое задължение. За всеки влак си има пътници... няма нужда от епитети.
Напълно съм съгласна  Peace
Виж целия пост
# 13
Мъжът ми не знае къде стоят солта, кърпите или препаратите.
Той работи. Аз работя.
Случвало се е да направи някой специалитет или салата.
Майка ми идва да се грижи за детето и междувременно върти и къщата.
Аз работя за удоволствие, съпругът ми работи за да ни осигурява нормален живот.
Аз съм много съгласна с .ДЖЕЙН.
И моят мъж излиза в 8 и се прибира в 8. Психически е доста натоварен. И вечер предпочитам да му предложа уютна обстановка, топла храна и още нещо, за да може да ползва поне 3 часа от денонощието за релакс, вместо да го карам да простира или да бърше прах.
Танто за кукуригу.
Виж целия пост
# 14
Разпределена е, да.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия