Относно отпуските и болничните по време на бременност и след майчинство

  • 1 010
  • 7
Така. Търсех към кого да се обърна за съвет, гледах по подфорумите, не схванах къде да сложа темата, затова тук.
Надявам се да ми дадете съвет.
Имам дете на 2г, изтече ми майчинството на 26.03, подадох молбата за 40 дни платен отпуск/натрупан в 2-те години/. Сега обаче има изгледи да съм бременна. Точно тази седмица мислех да напускам  Laughing, но не би. Как да постъпя?
1. Да си пусна неплатен отпуск 6 месеца - това ми се полага, така и така малкия чак септември ако имаме късмет ще тръгне на ясла. Есента ще си взимам вече болнични, поради същността на работата ми - деца, напрежение, болести и шарки, но после това ще се отрази ли на болничните ми обезщетения, които ми се полагат 9 месеца?
2.  Другия вариант е да започнат след 2-та месеца платен , ако всичко върви ок с корема,  да ми пускат болнични листове...това ми се струва малко прекалено, но не променя факта, че в работата ми лятото нямат много нужда от мен, аз ще съм бременна, децата са си разпространители на болестои опасни за бременни и изобщо няма да съм пълноценна служителка, което всъщност е не по-маловажно.
На шефката ми ако й кажа, че съм бременна отново може и да не й е много весело, но пък в крайна сметка стискам си палци да ми е наред състоянието и да си имам второ бебе. Heart Eyes
Та, може ли да ме посъветвате как да постъпя?
Виж целия пост
# 1
Ако не ти е зор да взимаш по-голямо майчинство - който и да е от двата варианта е приемлив, но този с болничните според мен е по-приемлив. Ще получаваш някакви парички по болничните, а в неплатен - си си в неплатен...

Ако обаче искаш да взимаш що-годе прилично майчинство и заплатата на  която те осиуряват е добра, върни се 6 месеца на работа.

Имаше едно нещо в закона, което казваше, че ако майката излезне в болничен за раждане (45 дена преди термина) и се плаща майчинството както по предходната бременност - т.е. взимат се в предвид 6-те месеца преди първата бременност. Но нямам представа как седи въпроса ако излезнеш в болничен по общо заболяване след майчинство... Пусни запитване в Майчинството счетоводно - има две майки много компетентно отговарят Simple Smile Успех и леко бременеене  Hug
Виж целия пост
# 2

Имаше едно нещо в закона, което казваше, че ако майката излезне в болничен за раждане (45 дена преди термина) и се плаща майчинството както по предходната бременност - т.е. взимат се в предвид 6-те месеца преди първата бременност. Но нямам представа как седи въпроса ако излезнеш в болничен по общо заболяване след майчинство... Пусни запитване в Майчинството счетоводно - има две майки много компетентно отговарят Simple Smile Успех и леко бременеене  Hug

Това обаче е само при положение, че има застъпващо се майчинство. А първото вече е приключило на 26.03 и няма как да се получи.

Ако успееш да си ползваш и полагаемият отпуск за 2008 год., ще ти се съберат около 3 месеца с осигуряване на заплата и 3 месеца в майчинство. Ако след това излезеш в болничен, тези месеци, ще са ти базата за изчисляване. Зависи все пак на каква сума те осигуряват.
Виж целия пост
# 3
Най-добре питай в "Майчинстовото - счетоводно", както вече са те посъветвали. Темата е закована в началото на този подфорум. Наистина много компетентно отговарят мамите там.
Виж целия пост
# 4
Аз гледах къде ли е сетоводното майчинство, сега пак ще търся.
Не ме осигуряват на висока заплата, направо съм била винаги на минималната.
Виж целия пост
# 5
Най-добре питай в "Майчинстовото - счетоводно", както вече са те посъветвали. Темата е закована в началото на този подфорум. Наистина много компетентно отговарят мамите там.
  Peace
Виж целия пост
# 6

Не ме осигуряват на висока заплата, направо съм била винаги на минималната.


В такъв случай направо си представяй болничния след отпуската. Почти нищо не губиш  Peace.
Виж целия пост
# 7


Не ме осигуряват на висока заплата, направо съм била винаги на минималната.


В такъв случай направо си представяй болничния след отпуската. Почти нищо не губиш  Peace.

Абсолютно! Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия