онези малки неща, които рядко споменаваме

  • 2 059
  • 19
Дами,
както някой от нас - обзавеждат нови домове и непрекъснато задаваме въпроси относно кухни, бани, детски стаи и т.н. На мен ми предстои обзавеждане на нов апартамент след около година и както гледам разходите ще са много. И отсега започнах да си купувам всички онези дребни неща - чаршафи, покривки, тенджери и всякакви дреболии. Споделете с мен , под формата на списък например, какво не бива да забравям. Просто смятам да си спестя тези разходи когато обзавеждам апартамента.

Поздрави:))))
Виж целия пост
# 1
Аз си купих примерно тиганите и тавите на Тефал доста преди апартамента да ми е готов  Simple Smile
Просто имах възможност тогава - взех ги - и то една доста добра колекция  Peace
Стояха си в кашоните .
Чаршафи си вземах след като поръчахме спалнята и знаех размерите - взех само два комплекта , после си набавих още .
Покривки също купих две .
Бях си взела и прибори и комплект ножове .
Няколко поларени одеялца от Метро - страхотни са  Peace и се перат в пералня .
Аз по същия начин знаех , че на финала няма да са останали пари и затова исках да съм подготвена .
Тъй като имаме и две бани си бях купила и разни неща за там - постелки , хавлиени кърпи ...

Наистина , много добре ми дойде , че имах всичко това - просто си ги извадих и готово  Hug
Виж целия пост
# 2
Аз също като тебе си пазаря дреболийки Blush.Взех си бурканчета за подправки,почти всичко което имат Тефал,дозатор за течен сапун за вграждане ,тези дни смятам да взема мивка за кухнята с батерия  или съм си харесала осветителни тела за всекидневна,барплот и кухня -от една серия но се чудя кое да изпревари ooooh!.Спалното бельо ще го взема когато почнем да се обзавеждаме .На втора линия са и приборите за хранене -но и техния ред наближава. Laughing
Виж целия пост
# 3
С мъжа ми сме излезли от стари къщи с много богат инвентар. Чудим се как да се отървем от наследствените мебели, стария порцелан, сребърните прибори... Имам чувството, че още три апартамента да купим, все ще имаме с какво да ги обзаведем, при това пак ще изглежда претрупано.
За апартамента си бях купила само едни стъклени поставки за чаши с много ведри рисунки, а за къщата съм си взела единствено чаши за кафе.
Виж целия пост
# 4
За тигани, тенджери, прибори за хранене съм съгласна, че може предварително. Но ако искаш да си съчетаеш всичко по стил и цвят е хубаво да поизчакаш. Аз например първо си боядисах спалнята, после избрах пердетата, а чак сега ще избера и завивки в подходящ цвят. За размера вече сте казали.
За да вземеш мивка и аксесоари за кухня трябва да си наясно с концепцията и да говориш с майстора върху какво ще я поставя, дали ще е подходяща.
Аз си взех кърпите за кухня, след като си избрах цвета на плоскостите. Хавлиите за баня също след плочките.
А за покривките също е нужно да имаш размер на масата и да си наясно със стила. 
Още не сме се нанесли имам купени някои неща, но постепенно, след като съм видяла как се оформя даденото помещение.
Виж целия пост
# 5
Абе не зная за малките неща, но понеже разбрах, че ще се обзавеждаш - Зора равят промоция на 9 домакински уреда за 999 лева - пералня, ютия, печка и т.н. Не зная докога е, но според мен е супер изгодно за човек, който тепърва ще купува такива неща. За мен не е подходящо.
Виж целия пост
# 6
Аз пък искам нов дом, за да си осигуря простор.Сега се чужствам претрупана от мебели, посуда и багаж - събиран 3 поколения.Аз също постоянно прибавям.
marieta82 , все пак и ти имаш багаж, който може да ти свърши работа на първо време.Има по  важни неща от нова техджера или завивки
Виж целия пост
# 7
Определено преди малките неща,трябва да си сигурна за стила  на големите неща в жилището си.
А това доколкото разбрах ще го правиш след година? newsm78
Купуваш чаршафи,а стените на спалнята ти(например) ще ги боядисваш доста по-късно???Представи си,че нещо промениш с времето и купените завеси,или чаршафи не отиват.. newsm78
Мисля,че бързаш с малките неща. bowuu
При всички положения,обзавеждането винаги е доста изнервящо-мислиш едно,правиш второ,а в един момент виждаш,че е най-добре да импровизираш в момента.
Такъв е моят опит!
  bouquet
Виж целия пост
# 8
Като предвидиш стаите, можеш да предвидиш и какво ще ти трябва и си правиш списък.

Можеш примерно да започнеш така:


КУХНЯ:

-Домакинска посуда-
*комплект чинии - дълбоки, плитки, салатни, десертни, малки и големи купи...
*комплект прибори - оливарник, основни и десертни вилици и лъжици; комплект прибори за готвене
*тенджери (примерно 3 размера); тигани (2 размера);  тави; сито, точилка; цедки; хаванче; престилка; ръкохватки; хавлии, кърпи...
*техника - миксер, робот, сокоизтисквачка; кафе машина;


Същото го правиш и за другите стаи и когато купиш съответната вещ, си отбелязваш в списъка.

Ако някой желае, може да допълва Peace
Виж целия пост
# 9
Нищо не купувам предварително. Правим апартамента вече година и половина. Купувам това, което е необходимо за момента.
Виж целия пост
# 10
Никаква дреболия няма да купя, преди да се нанесем. Не купувам домакински неща освен, ако не съм 150 % сигурна, че ще ги ползвам. Някак не обичам да имам излишни неща в кухненските шкафове - натоварва ме, но все още не знам какъв фактически проблем с психиката ми има в тази връзка  Laughing Гледам да имам всички базови кухненски неща - не купувам ефтинджос, нито пък нещо над среден клас - и двете ми се струват кофти сделка.
Чаршафи, хавлии, а и килими - също мисля да не бързам - когато и каквото съм сигурна, че ми прави кеф.
Не ме разбирайте грешно - разглеждам и зяпам по магазините отдавна.
Виж целия пост
# 11
Чакам малките неща сами да ме намерят и когато това се случи, си  ги купувам. За да имам нещо, трябва да се влюбя в него, иначе е просто вещ.
Виж целия пост
# 12
Ние очакваме апартамента ни да стане края на август.  Grinning
Имам много ясен поглед, какъв ще бъде интериора и не си губя време. Защото нямам търпение.  Embarassed
Вече си имам мивка, смесител, огледало и хавлии за банята.
За кухнята дозатор, комплект тенджери и чинии, които се изкуших да ползвам.   Rolling Eyes
Виж целия пост
# 13
важни дреболии според мен са някои кухненски пособия - отварачка за консерви, щипки и лъжици за спагети, черпаци, шпатули за тефлонови съдове, гевгир, цедка (за чай), чукче за пържоли, тирбушон.
не са кой знае колко скъпи, но са необходими и като се нанесеш ако ги нямаш е малко неудобно.
Виж целия пост
# 14
Дреболиите остави за накрая. Сега е важно един по един да си набавиш най - необходимите ел.уреди - печка, пералня, хладилник, телевизор и т.н. Така може да дебнеш някакви промоции. Ние сега довършваме къща и понеже знам, че като търся нещо конкретно не го намирам, реших да взимам веднага, когато нещо ми хареса и е на добра цена.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия