Възможно ли е в България?

  • 547
  • 6
Ето на какво учат майките в някои по-напреднали европейски страни, във връзка с раждането:

* За болницата се търчи, след като контракциите са на по 5-10 мин в продължение на 1 час.
* Ако водите изтекат, до 4 часа трябва да си в болницата.
* Упойката (епидуралната), казаха, че я слагат и при 8-9 см разкритие.
* Родилката си заема каквито пози иска, за да й е удобно по време на раждане.
* Бебето се измъчвало най-много, когато майката ражда легнала.
* Епизиотомия е забранено да се прави, разрешено е само по медицински причини, когато бебето започне да страда.
* Бебето като се роди, само го поизбърсват лекичко или направо така, както е излязло от теб, ти го слагат на корема и го оставят да си търси гърдата самО, докато се роди плацентата.
* Пъпната връв не се реже веднага след раждането.

Въпросът ми е възможно ли е да си поискаш подобно отношение в БГ болница и как точно да си потърсиш правата? Говоря за държавна болница, разбира се.

Благодаря ви за мненията   bouquet
Виж целия пост
# 1
Е, ако всичко това стане възможно и в България, тогава ще се реша на второ дете.  Mr. Green

Шегата на страна, но някой от изброените неща имах удоволствието да ги изживея, когато родих дъщеря си в Окръжна болница в София. Но си бях платила за определен екип.
Даваха ми възможност да се разхождам, при 8 см. разкритие за пореден път ни предложила епидурална упойка, направиха ми епизотомия, защото малката се роди с лакътя напред и тоновете й започнаха да се губят. След като направиха нужното, за да изплаче и я измериха на ръст и тегло, ми я дадоха. Е, не остана дълго с мен, защото прекара първата нощ в кувьоз.

Но, голяма част от това, което ти казваш, че се случва в по-напреднали европейски страни, може да се случи и тук, но просто струва пари.
Виж целия пост
# 2
Да ти кажа и на мен някои от изброените неща ми се случиха в Шейново, без да съм ги искала предварително, просто избраният от мен лекар прецени, че това е най-добрият вариант.
1. Хич не ми дойде на ум да засичам на колко минути са контракциите, но като пристигнах в болницата бях с 5см разкритие.
2. Наистина раждах легнала, но столът ми се видя много удобен.
3. Сложиха ми епидурална упойка при 7см разкритие, след два часа упойката ме пусна, имах вече пълно разкритие, но ми сложиха втора доза.
4. Епизотомията беше неизбежна, бебето тръгна с ръката напред.
5. Не ми сложиха бебето на корема, но аз не се чувствах достатъчно уверена, за да го взема, ако ми бяха предложили, щях да откажа.
Виж целия пост
# 3
Според мен това е абсолютно невъзможно да се случи!Тук се гледа на лекаря да му е удобно,не на майката,наистина бебето се измъчва най-много когато майката ражда легнала,но на много малко места може сам да си избираш позата в която да раждаш,аз съм се интересувала и навсякъде ми казаха,че няма такава възможност.
Всичко,което пишеш може да се случи някой ден,но след доста годинки,надявам се че когато дойде време дъщеря ми да ражда(да е жива и здрава) ще има право на избор!
Виж целия пост
# 4


 Възможно е ти да отидеш да родиш извън БГ Simple SmileТогава желанията ти ще бъдат удвелетворени.Защо не написа, че секцио по желание няма извън БГ?!
Виж целия пост
# 5
Ами не съм писала за секциото по желание, защото тези екстри, които съм описала си важат за нормално раждане. Секциото в страните, които прилагат тези "екстри", се отрича изцяло и се прави само в крайни и спешни случаи, т.е. когато от това зависи живота на майката и на детето.

А към кого мислите, че трябва да се обърнем, за да се променят нещата. Ние можем ли да направим нещо сами?
Виж целия пост
# 6
* За болницата се търчи, след като контракциите са на по 5-10 мин в продължение на 1 час.-така ми бяха казали.Когато контаркциите ми станаха почти на 5 мин. се обадих на лекарката и тръгнах към болницата.
* Ако водите изтекат, до 4 часа трябва да си в болницата.Също това ми бяха казали, изтекат ли, да тръгвам Laughing
* Упойката (епидуралната), казаха, че я слагат и при 8-9 см разкритие.против упойките съм, родих без такава
* Родилката си заема каквито пози иска, за да й е удобно по време на раждане.ако застана на челна стойка нито на бебето, нито на екипа ще им е удобно.Предпочитам да лежа, но е мое мнение.
* Бебето се измъчвало най-много, когато майката ражда легнала.Ако е седнала ще се измъчи повече, вярвай ми.
* Епизиотомия е забранено да се прави, разрешено е само по медицински причини, когато бебето започне да страда.Благодарна съм за епизотомията!И с нея се нацепих цялата, но ми помогна.
* Бебето като се роди, само го поизбърсват лекичко или направо така, както е излязло от теб, ти го слагат на корема и го оставят да си търси гърдата самО, докато се роди плацентата.Искам да го измият и то много.Сложиха го върху мен.
* Пъпната връв не се реже веднага след раждането.Тази тема  я коментирахме много скоро.

Родих в София!

     
Въпросът ми е възможно ли е да си поискаш подобно отношение в БГ болница и как точно да си потърсиш правата? Говоря за държавна болница, разбира се.

Благодаря ви за мненията   bouquet




 Аз се прибрах от Англия за да родя в България.Щом съм избрала тази държава, значи съм направила съпоставка!Не бих искала нещата тук да се променят, нито бих направила нещо това да стане.Когато се говори за чужбина всичко звучи уредено и прекрасно.Но за съжаление като отидем там и се оказва, че не всичко е така.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия