Как перете пердета от органза и лен?

  • 4 461
  • 7
Имам нови (вече не много де) пердета, от тези с редуващи се плътни и прозрачни части. В магазина ни казаха, че са смес от лен и органза (нямам снимка и за съжаление в момента не мога да кача).
Майката на приятеля ми ни ги уши тогава, съответно ги получихме изпрани и изгладени.  Simple Smile
Та жената предпазливо ги е прала на ръка, обаче аз искам да си го спестя това. Чудя се дали ще им стане нещо, ако ги пусна в пералнята, има си програма за пердета и други чувствителни тъкани...  Thinking
Притеснявам се, да не би поради разликата в материите едната или двете да се свият/отпуснат по различен начин и да си прецакам хубавото перде.
Някой от вас има ли такива пердета и ако да - какво ще ми препоръчате за прането? А за гладенето? Май заради лена няма да мина без гладене...
Виж целия пост
# 1
Без гладене няма да мине.
 Peace
Мисля, че нищо няма да му стане, ако го пуснеш на кратка програма на пералнята и на не повече от 40 градуса.

Успех!

Виж целия пост
# 2
проблемът не е само в градусите, ами и в обротите, не повече от 800 оборота

но аз не бих рискувала, бих ги дала в профес. пералня
Виж целия пост
# 3
Малена, оборотите на центрофугата ли имаш предвид? Аз мислех така или иначе да не пускам центрофуга, щото ако това наистина е лен, ще се изкривя от гладене после...  Rolling Eyes
Професионална пералня в случая не е вариант - нямам наблизо, а и не знам колко ще ми струва.
Остава пране във ваната или програмата за мнооого чувствителни тъкани на пералнята. Ама за второто малко ме е страх, та затова реших да питам.
Виж целия пост
# 4
Имам перде от лен, органза и памук.Сравнително ново ми е.Мога само да ти кажа да не се притесняваш, а спокойно да си пуснеш пердето в пералнята с центрофуга (нашата е малко по-стара и не вдига повече от 800 оборота, даже май бяха 700, но не съм сигурна), но на не повече от 30 градуса. Simple Smile Това го пишеше и на етикета на самото перде, когато го купувах. И...независимо, че е с голям процент лен, ще те излъжа колко точно, вече не си и играя да го гладя.Веднага щом пералнята спре, вадя и окачам - от самата тежест и влагата пада много хубаво!Леко го изпъвам отдолу и си го оставям.
Виж целия пост
# 5
И аз имам такова перде и без проблеми го пера в пералнята, на програма за пердета.Нищо му няма,много пъти вече съм го прала,само с по-слаба ютия го глади Peace
Виж целия пост
# 6
Имам перде от лен, органза и памук.Сравнително ново ми е.Мога само да ти кажа да не се притесняваш, а спокойно да си пуснеш пердето в пералнята с центрофуга (нашата е малко по-стара и не вдига повече от 800 оборота, даже май бяха 700, но не съм сигурна), но на не повече от 30 градуса. Simple Smile Това го пишеше и на етикета на самото перде, когато го купувах. И...независимо, че е с голям процент лен, ще те излъжа колко точно, вече не си и играя да го гладя.Веднага щом пералнята спре, вадя и окачам - от самата тежест и влагата пада много хубаво!Леко го изпъвам отдолу и си го оставям.



  И аз така. Peace
Виж целия пост
# 7
Ох, благодаря ви, олекна ми на душата!  Laughing За центрофугата още не съм решила, но ще се пере в пералнята, хау!  Laughing
Още веднъж благодаря на всички ви!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия