Ще работят ли детските градини през юли и август?

  • 5 464
  • 73
Днес учителката на дъщеря ми каза, че няма да има сборни групи във всяка градина  а ще си има дежурни градини както предни години се е процедирало.  Какво е положението в градините на вашите деца?
Виж целия пост
# 1
Нашта няма да работи - ще им правят ремонт.
В сайта за детските градини има публикувана информация в кои градини ще се прави ремонт.
Виж целия пост
# 2
погледнете тук: http://kg.sofia.bg/?page=news&id=43
"Във връзка с подобряване на материалната база в детските градини предстои извършването на основни ремонти в по-голямата част от тях. В сайта на информационната система, в линк „Ремонти и нови места” родителите могат да се запознаят с конкретните детски градини, в които ще се извършват ремонтите.

С цел осигуряване възможност на жителите на София да ползват услугите на детските заведения, Ви уведомяваме:

1. Директорите на детските градини в срок до 15 .05.2008 г. ще извършат проучване за броя на децата, които ще посещават детска градина през летните месеци – юни, юли и август.

2. Там където ще се извършват основни ремонти детските градини ще преустановят работа. Районната администрация, съвместно с директорите ще определят дежурни детски градини, за които ще бъдете информирани своевременно. Ако няма основен ремонт и броят на децата е значително намалял, детската градина ще работи със сборни групи. 3. За да може детето да посещава дежурна детска градина, е необходимо родителят да подаде заявление при директора на детската градина, която то посещава целогодишно. За улеснение на родителите пренасочването на децата ще се извърши по служебен начин между директорите на детските градини. "

 Градините трябва да работят, но ако вие не сте подали олба, се води че няма да ходите и ще затворят поради малък брой деца  Wink
Виж целия пост
# 3
Благодаря ти за информацията. На мен вчера в детската градина ми казаха, че няма да работят и в цяла Надежда оставала една дежурна градина, което означавало, че няколко деца от градината могат да се запишат в дежурната градина, която поема децата от цял квартал. Което означава, че от 120 деца ще се запишат само няколко за дежурната градина в квартала.
Виж целия пост
# 4
Нямат право, подайте си цялата група молбите за сборна, па да видим, ама с входящ номер!Явно пак изпитаният номер с "няма желаещи" ще прилагат
Ето тук се гледа дали ще има ремонт :
http://kg.sofia.bg/?page=remonti
Виж целия пост
# 5
Да всичко съм прочела, но повечето майки нямат тази информация и не заявяват, че детето им ще посещава детска градина а търсят спасителни варианти. Между другото нашата градина преди малко прочетох, че е определена за ремонт. ooooh! Ядосвам, се че не се обяснява на хората как стоят нещата ами се премълчава. А вчера като говорих с учителката на дъщеря ми тя ми сподели, че иска да работи през лятото, защото не и стига отпуската. А ако желаещите деца да посещават детска градина са много как ли ще се процедира в случай, че градината е определена за ремонт.
Виж целия пост
# 6
Цитат на: Пролетна фея link=topic=287417.msg7295523#msg7295523 Ето тук се гледа дали ще има ремонт :
http://kg.sofia.bg/?page=remonti
[/quote


Ех, да му се не види! Ядосах се. Сега научавам, че в детската градина, където бяха моите деца /синът ми тази година беше в ІV група/, се предвижда ремонт, разширяване на базата и построяване на басейн!
Децата ми ще се поболеят от яд, ако им кажа.
А моето дете, като завършва сега ІV група, има ли право да посещава детска градина през лятото, или след раздаване на свидетелствата за завършена предучилищна степен, автоматично го "отписват" от градината?
Виж целия пост
# 7
погледнете тук: http://kg.sofia.bg/?page=news&id=43
Градините трябва да работят, но ако вие не сте подали молба, се води че няма да ходите и ще затворят поради малък брой деца  Wink

ок, това за ДГ и ОДЗ, чудя се дали това важи и за ДЯ?
Виж целия пост
# 8
не , за ясла не важи
За 4 група също можеш да подадеш молба и не трябва да ти откажат
Виж целия пост
# 9
А подобно инфо за Пловдив няма ли?Или и тук е същата схема?
Виж целия пост
# 10
baibibi  няма яснота по въпроса. Ако някой знае да пише. В нашата градина оставаха някой деца от четвърта група през юни.През юни са вече сборни групи, а юли и август никога не е работила нашата градина. Тази година какво са измислили не зная, но доколкото чувам децата от четвърта група  ще ги изписват през май и юни няма да са на градина.
Виж целия пост
# 11
На последната род. среща, директорката каза, че уж няма да се затваря градината, но гледам, че сме в списъка с ремонтите и сигурно пак ще се чудим лятото какво да ги правим.
А за децата от 4-та група - доколкото знам до сега винаги са ги изписвали май месец.
Виж целия пост
# 12
Нашата градина отново няма да работи( 3 година подред). Учителките обаче съветват родителите да не подават молби за дежурни градини. На мен ми казаха , че само крайно нуждаещите е редно да се запишат за детска градина през юли и август. #Crazy
Виж целия пост
# 13
Нашата градина отново няма да работи( 3 година подред). Учителките обаче съветват родителите да не подават молби за дежурни градини. На мен ми казаха , че само крайно нуждаещите е редно да се запишат за детска градина през юли и август. #Crazy
... Ха сега де, какво значи крайно нуждаещи се. Не са ли това хора, чиито деца няма начин да се гледат сами цяло лято  newsm78 Аз бих подала молба за дежурна група, но за съжаление синът ми е в яслената група към ОДЗ и хич не ми се вярва да направят сборна яслена група... ще взема да питам, ей така, от любов към спорта...
Виж целия пост
# 14
Явно пак изпитаният номер с "няма желаещи" ще прилагат

И аз така си мисля вече.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия