Профилактика на грип при бебе как?

  • 7 064
  • 11
Извинявам се ако е пускана такава тема, но имам един спешен въпрос. Имам бебче на 2 месеца и половина и в момента се заразих от грип от каката. Мога ли да давам на бебчето осцилоскопциум профилактично, че много ме е страх да не го заразя. Слагам си маска , проветрявам но мисля че не е достатъчно. Много моля ако някой е давал и нещо друго на такова малко бебе да сподели ,че съм много разтревожена. Предварително благодаря!
Виж целия пост
# 1
Най-добре попитай педиатъра   .За толкаова малко бебче само той може да прецени.
Виж целия пост
# 2
Ами аз я питах и тя каза да и давам, но нещо не съм сигурна в нея и затова реших да чуя и други мнения.
Виж целия пост
# 3
давала съм осцилококцинум, разтворен във водичката и ампула витамин С, друго не можеш да даваш
Виж целия пост
# 4
давала съм осцилококцинум, разтворен във водичката и ампула витамин С, друго не можеш да даваш
Каква доза сте давали - пълната ли? И на какъв интервал от време се приема?
Аналогично питам и за витамин С - по колко на денонощие?
Благодаря предварително.
Виж целия пост
# 5
На 2 месеца когато ми се разсополиви малката педиатъра ми предписа да давам осцилококцинума така: цялата доза се разтваря в 2-4 лъжички вода и после се дава на 2 пъти. Така 3 дози за 2 дни.
За витамин Ц по половин ампулка сутрин давах, но в момента ги няма по аптеките, дано намериш. Ако кърмиш можеш да пиеш и и вит. Ц - 3*2 таблетки. Това правих аз и се размина леко Peace
След 3-тия месец осцилококцинума се дава вече по цяла доза. Една сутрин, една вечер и пак сутрин.
Дано успееш да опазиш бебето!
Виж целия пост
# 6
Аз мисля че по 1 ампула вит С на ден ще свърши работа.
Виж целия пост
# 7
Благодаря за отговорите мили мами! дано успея да я опазя Praynig желая ви лек ден!
Виж целия пост
# 8
Най-добрата профилактика е изолацията.Ако е възможно веднага изолирай бебчо от теб и каката.Ако се притесняваш за кърменето - изцеждай се и го давайте с биберон. Ух,дано се размине мъничето!
Виж целия пост
# 9
Когато родих вторият си син имах дребосъче на 1 година и половина.Сещаш се че за изолация и дума не можеше да става.Аз давах коластра.Тя дава имунитет към една голяма част от вирусите без грипния.Абсолютно безвредно е.Давах му по половин капсула при всяко хранене на него и баткото в продължение на шест месеца.В грипните епидемии включвах и зелена енергия/извлек от зелени водорасли/Прочети за тези неща някъде или се консултирай с педиатъра си но съм сигурна че ще ти ги препоръча и ще ти обясни дозировката.Благодарение на тях дадох децата си на две години на детска и боледувахме много рядко.След двете раждания в две поредни години и моята имунна система беше зле така че и аз пих известно време докато кърмех,защото не исках да пия лекарства.
Виж целия пост
# 10
С две ръце съм за Коластра и Зелена енергия дори и на толкова малко бебе, защото са напълно натурални продукти.
Виж целия пост
# 11
Давала съм само сребърна вода за подсилване на имунитета и предпазване, а и е абсолютно безвредна. И от както я ползваме не се е разболявал малкия. На мен ми се струва малко бебчето за лекаства.   Thinking
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия