Дайте ме съвет

  • 918
  • 6
Моля за съвет!
Синът ми, който е на почти 4 год. никога не е бил от боледуващите деца. Е, от време на време се слу1ват кашлици и сополи, но рядко и минава без усложнения, въпреки че е на ясла от 1годинка и 4мес. Тази зима обаче непрекъснато е болен - от ноември на сам прави кашлица с упорита хрема, която продължава около 2 седмици, после 2 седмици е здрав и айде пак болен отново. Това продължава вече половин година  ooooh! В началото се тревожех, че аз съм бременна и може да ме зарази, но се оказах издръжлива  Wink, сега обаче проблемът е по-сериозен, защото вече сме с мъничко бебе и откакто се е родила вече за втори път успява да я зарази с кашлица и сополи. До момента личния лекар "лекува" Дими с антибиотични капки за носа, Панадол и сироп за кашлица. Така нещата уж минават, но след 2 седмици всичко започва отново  Sad Бебка се зарази на 10 дни и аз твърдо реших да не й давам лекарства толкова малка, та успях да я излекувам с промивки с дизиологичен разтвор на нослето, капки кърма в носа и изключително кърмене. Сега пак и двамата са кашлящи и сополиви. Този път реших не само бебето, но и Дими да не тровя с лекарства, които явно не успяват да го излекуват, та и на него давам само чайове, мед, промивки с физиологичен разтвор в носа и капки кърма в носа. Питането ми е сещате ли се за още някакви естествени методи, които мога да прилагам в този случай?
Виж целия пост
# 1
За още идеи можеш да видиш тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=54567.0

Аз при хрема и кашлица: загрявам краката във гореща вода с морска сол, преди лягане и ги разтривам с топла свинска мас, слагам вълнени чорапи за цялата нощ, давам витамин С.

При кашлица -  разтривам гърдичките и гърба също с топла св. мас или хартия, надупчена и намазана с мед на гърдите и гърба, или лапа със синап, правя им сиропа с орехите, небетшекер, локум, индрише или черна ряпа с мед, чай от подбел с мед, чай от лайка или от липа, чай от мащерка,...

При хрема - промивам с физ. разтвор, ако не помага - слагам сребърна вода или отвара от лайка с мед като капки. Отвън разтривам носа /и в основата също/ с затоплена св. мас по-няколко пъти на ден, натривам ноздрите в началото с една счупена на две скилидка чесън..

При гнойна ангина: компреси с извара или с лимонов сок, стои около вратлето цяла нощ,...

Ако не виждам подобрение няколко дни или пък се влошава състоянието, обаждам се на хомеопатичката, при която ходим.  Wink
Успех!  Peace
Виж целия пост
# 2
Консултирай се с хомеопат
Виж целия пост
# 3
Консултирай се с хомеопат

Това е много добра идея.. Щом детето боледува толкова често, значи му е отслабнал организмът, и не знам дали ще помогне това, да го оставиш да се оправя "практически сам"...
Виж целия пост
# 4
Хомеопатия и/или есенции на Бах.... Мисля, че е от промяната. Тя често носи сополи, понякога отслабване...
Виж целия пост
# 5
Благодаря за отговорите   bouquet Само да кажа, че юнакът се оправи - вече сме здрави - без кашлица и жълти сополи - при това лечението ни се състоеше само от чай от лайка и мащерка, мед за гърлото, а в носа физеологичен разтвор и капки кърма  Laughing Чудно нещо е това кърмата - явно е по-силна от антибиотичните капки за нос, защото с капки лекувахме носа за 10 дни, а сег се оправи за седмица  Laughing
Виж целия пост
# 6
Така ( както с кърмата) се обяснява и ефекта на разтворената коластра и  използването й като капки за нос.  Hug

Удобна е, защото е суха и не се налага да си кърмачка.  Grinning И може винаги да ти е под ръка!   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия